News

Як громадські активісти та посадовців спільно діють для позитивних змін у Торчинській громаді

Tue, 26.07.22

Коли почалася повномасштабна війна, у кожній українській громаді виникло безліч проблем, які негайно потрібно було вирішувати. До прикладу, ще в лютому у Торчині відбулося обговорення актуальних місцевих тем зумовлених російською агресією. Одним із найактуальніших питань цієї зустрічі було облаштування безпечного  укриття з базовими умовами.

 «Так і зародилася ідея створення великого укриття в підвалі місцевої школи. Це місце було обрано, бо воно знаходиться в центрі селища, де розташовано багато магазинів, різних організацій та інституцій. Врешті самі люди нас часто  запитували, де в цьому районі можна безпечно перечекати повітряну тривогу», – розповідає представниця Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.

Щоб допомогти у вирішенні цього питання, місцева громадська організація «МолоДіжка» у партнерстві з селищною радою подали проєкт облаштування укриття на Конкурсу ініціатив від Волинського Інституту Права та  Національного фонду на підтримку демократії (NED). Їх ідею було підтримано.

Як результат, у травні – червні цього року в згадуваному підвальному приміщенні з’явився генератор, кулер та інші товари для забезпечення першочергових зручностей. Також в межах цього проєкту відбулася мистецька акція з розмальовування стін укриття, до якої долучилися місцеві жителі та переселенці. Зокрема, вимушено переселені українці з Херсону зобразили на одній із стін вулицю свого рідного міста, яка нині знищена війною. До слова, це був перший захід інтеграційного спрямування у Торчинській громаді, який допоміг ВПО та місцевим жителям краще познайомитися і разом зробити важливу справу.

Водночас, облаштування укриття було не єдиним завданням проєкту. Щоб підвищити рівень обізнаності місцевих жителів з домедичної допомоги та кібербезпеки, у Садові та Смолигові були організовані відповідні тренінги.

«Навчання з домедичної допомоги тривало орієнтовно 3 години. Іноді на тренінгах уже через годину не знаєш, куди себе подіти, але тут люди поглинали інформацію. Крім теорії, вони ще й могли закріпити отримані знання під час практичної частини заходу», – каже менеджер ГО «МолоДіжка» Назарій Савчук.

Після цих тренінгів до громадських активістів та представників влади почали звертатися жителі інших сіл громади з проханням організувати подібні навчання і у їх населених пунктах. Щодо укриття, то його облаштування продовжується і після завершення проєкту.

Довідково: Згадані заходи відбулася в межах ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»