News

У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Tue, 09.04.24

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так і внутрішньо переміщених осіб, які оселились у громаді відносно нещодавно. Метою заходів було познайомити людей між собою, спільно провести дозвілля, та, головне, – знайти рішення, як можна інтегрувати нових мешканців у активне життя Горохівської громади.

 

У четвер, 4 квітня, відбувся перший захід. Поки діти виготовляли солодкі букети, їхні мами взяли участь у дискусії на тему історичних спільностей різних регіонів України. Лекторка коротко акцентувала на головних подіях історії України та її становленні як держави, а тоді запропонувала роботу в групах. Жінки, розділившись на дві групи, розписували сильні та слабкі сторони регіону. Тоді виступали та пропонували рішення, як можна ці мінуси перетворити на плюси, а також ділились своїм баченням, як можна згуртувати ВПО і постійних мешканців громади.

Одним з дієвих способів учасниці назвали зустрічі та дискусії у малих групах, де жителі мають змогу познайомитись та під час діалогу напрацювати спільні рішення локальних проблем.

«На таких невеликих заходах тепле спілкування дійсно зближує одне одного. Ми розуміємо, що такі заходи важливі для подальшої згуртованості мешканців громади», – зазначила Наталія Квашко, переселенка із Запорізької області, яка брала активну участь у обговоренні.

Наступного дня, 5 квітня, у Горохові відбулося спортивне свято. Батьки та діти змагались на естафетах, а тоді грали товариські матчі у футбол.

Тим часом у «Культурному укритті» тривала інтелектуально-патріотична гра для молоді. Школярі давали відповіді на запитання про історію, географію України та Волинської області. Нові знайомства, азарт та небанальне проведення дозвілля – все це згуртувало учасників.

«Для нас важливо, аби люди спілкувались та об’єднувались. Завдяки цій згуртованості та єднанню й можливо творити зміни», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

News

Thu, 25.07.24
Спільне покращення благоустрою: як у Любешівській громаді проводили аудити безпеки

Активісти та представники влади спільно обстежили територію селища Любешів та склали список зауважень щодо благоустрою та інфраструктури, над вирішенням яких працюють разом.

Tue, 23.07.24
Волинський Інститут Права розпочинає новий проєкт спільно з Турійською та Камінь-Каширською громадами

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» працюватимемо над розробкою Статутів громад та посиленням владно-громадської співпраці.

Thu, 18.07.24
Жінка та місцеве самоврядування: яка її роль у стійкості та відбудові локальних громад

Переказуємо, про що говорили спікерки на панельній дискусії в рамках форуму «Рушій невтраченої демократії».

Mon, 15.07.24
«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

На дводенному міжрегіональному форумі зібрались понад сто учасників, які обговорили, як розвивати локальну демократію в умовах повномасштабного вторгнення.

Fri, 05.07.24
Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

У громаді хочуть вивести на новий рівень туристичну галузь, аби без проблем приймати велику кількість туристів та створити впізнаваний бренд Шацької громади. Яким чином це хочуть втілити – читайте у статті.

Fri, 05.07.24
Як Ківерцівська громада впровадила інструмент публічних онлайн-консультацій з жителями

Інструмент повинен забезпечити широке долучення жителів до процесу прийняття рішень та налагодити владно-громадський діалог. Про те, як громада розпочала роботу в цьому напрямі, читайте у статті.

Wed, 03.07.24
Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Мета проєкту – зробити так, щоб після повернення у цивільне життя учасникам бойових дій було максимально комфортно проживати у Володимир-Волинській громаді,

Fri, 28.06.24
Перші успіхи Офісу розвитку Боратинської громади

Офіс створили наприкінці січня із масштабною метою – створити у громаді потужну мережу проєктних менеджерів. Про те, як Офіс впевнено йде до цього шляху, читайте у матеріалі.