News

У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Tue, 09.04.24

Сильні, коли разом. Такий девіз заходів, які Волинський Інститут Права спільно з Горохівською міською радою та місцевими партнерами організував у Горохові. На них запросили як постійних жителів, так і внутрішньо переміщених осіб, які оселились у громаді відносно нещодавно. Метою заходів було познайомити людей між собою, спільно провести дозвілля, та, головне, – знайти рішення, як можна інтегрувати нових мешканців у активне життя Горохівської громади.

 

У четвер, 4 квітня, відбувся перший захід. Поки діти виготовляли солодкі букети, їхні мами взяли участь у дискусії на тему історичних спільностей різних регіонів України. Лекторка коротко акцентувала на головних подіях історії України та її становленні як держави, а тоді запропонувала роботу в групах. Жінки, розділившись на дві групи, розписували сильні та слабкі сторони регіону. Тоді виступали та пропонували рішення, як можна ці мінуси перетворити на плюси, а також ділились своїм баченням, як можна згуртувати ВПО і постійних мешканців громади.

Одним з дієвих способів учасниці назвали зустрічі та дискусії у малих групах, де жителі мають змогу познайомитись та під час діалогу напрацювати спільні рішення локальних проблем.

«На таких невеликих заходах тепле спілкування дійсно зближує одне одного. Ми розуміємо, що такі заходи важливі для подальшої згуртованості мешканців громади», – зазначила Наталія Квашко, переселенка із Запорізької області, яка брала активну участь у обговоренні.

Наступного дня, 5 квітня, у Горохові відбулося спортивне свято. Батьки та діти змагались на естафетах, а тоді грали товариські матчі у футбол.

Тим часом у «Культурному укритті» тривала інтелектуально-патріотична гра для молоді. Школярі давали відповіді на запитання про історію, географію України та Волинської області. Нові знайомства, азарт та небанальне проведення дозвілля – все це згуртувало учасників.

«Для нас важливо, аби люди спілкувались та об’єднувались. Завдяки цій згуртованості та єднанню й можливо творити зміни», – резюмувала виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.