News

Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Tue, 02.04.24

Як налагодити діалог між внутрішньо переміщеними особами та постійними мешканцями громади? Як максимально ефективно інтегрувати ВПО у життя громад? У п’ятницю та суботу, 29 та 30 березня, ми шукали відповіді на ці питання на заходах у рамках «Разом-фест» у Нововолинську. Його в рамках проєкту «Європейське Відродження України» організували для постійних мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб задля того, аби спонукати між ними діалог та посилити соціальні зв’язки.

 

Перший захід відбувся 29 березня. У бібліотеці на перегляд короткометражного документального фільму «Мова» зібрались ВПО, місцеві мешканці, а також представники благодійних фондів та громадських організацій, які працюють над допомогою переселенцям.

 

Хоч тема фільму була про мовні курси для мешканців східних областей України, дискусія після перегляду швидко перейшла й на інші проблеми. «Ми маємо говорити про те, на що є запит. І маємо зробити так, щоб комунікація була передусім про можливості», – зауважила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик. 

 

Учасники розповіли про своє бачення, як об’єднати людей у громаді, та дійшли до висновку, що потрібно створити спільну інформаційну платформу, до якої долучати усіх зацікавлених у тематиці ВПО людей. Тож після дискусії учасники вийшли з практичним завданням: безпосередньо долучитись до поставлених завдань. 

«На присутніх сьогодні ВПО справила вплив ця зустріч. Учасники пішли додому з думками, вони їх будуть прокручувати у голові ввечері і завтра про те, що «я справді можу щось вирішувати. Я познайомився з класними людьми, я в них можу запитати і попросити допомоги». І це класно», – відзначила учасниця зустрічі, Вікторія Андрійчук, кризова консультантка «Карітас-Волинь». 

 

Наступного дня, 30 березня, захід був не лише про спілкування, а й про творчість. Для ВПО та місцевих мешканців провели спільний майстер-клас. Діти виготовляли патріотичні сувеніри у жовто-синіх кольорах, а їхні мами тим часом малювали у техніці арт-флюїд. Це техніка, яку часто використовують у арт-терапії для психологічного розвантаження та заспокоєння.

Після релаксу та малювання тренерка Світлана запропонувала учасницям познайомитись. Жінки розповіли, з якого регіону вони переїхали на Волинь та поспілкувались на особисті теми. Учасниці визнали, що емоційне розвантаження – це те, що наразі треба усім через складні реалії та перманентний стрес. А ще дуже важливо не замикатись, а спілкуватись одне з одним та об’єднуватись.

 

Захід проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права