News

Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

Tue, 27.02.24

Підзвітність і прозорість – це дві невід’ємні складові роботи громадського сектору, який змінює громади, область, країну на краще. Складно вимагати від влади відкритості, якщо твоя організація не готова чесно розповісти про свою роботу та про фінансування. 

Волинський Інститут Права має чимало традицій і одна з них – раз на рік збирати разом провідних представників громадського сектору Волині на спільне публічне звітування. 

«Через повномасштабне вторгнення довелося відкласти цю традицію в довгий ящик. Однак, все частіше ми чули запит від колег із інших організацій на те, щоб таки відновити її. За цих два роки фокус громадського сектору змінився. Змінилися і підходи в роботі, тож усі мають чим поділитися», – розповідає виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Окрім того, за цей час з'явилося чимало нових організацій громадянського суспільства, які вже мають чим поділитися і хочуть розповісти більше про себе та свою роботу.

Цьогорічне публічне звітування відзначилось великою кількістю охочих долучитись. 15 організацій, понад півсотні учасників й учасниць, більше десяти напрямів діяльності, майже три години тривалості – це далеко не повний перелік статистичних фактів, якими можна проілюструвати захід.

Окрім представників і представниць громадського сектору та друзів, послухати звіти прийшли також донори та представники влади. Дуже важливо, що вони також виявляють інтерес до таких заходів, адже це можливість нетворкінгу, налагодження нових партнерств.

«Кожна з цих організацій – це потужний рушій розвитку громадського сектору області. Їхній внесок у розвиток громадських ініціатив, підприємництва, підтримку війська та наданні психологічної допомоги різним верствам населення важко переоцінити. Праця цих організацій утверджує Волинь як надійний тил», – зазначив перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Про свою роботу, успіхи, зміни бюджети в 2023-му році розповіли громадські організації: «Волинський Інститут Права», «Благодійний фонд «АНГАР.Україна», «Алгоритм дій», «Центр журналістських розслідувань «Сила правди», «PRO WOMEN UA», «Агенція Міжнародної Співпраці», «Гармидер», «ТВОЇ КРОКИ», «КримSOS», «Брейншторм», «Альпс Резілієнс», «Молодіжна платформа», «Лабораторія змін», «Спільна справа», «Розвиток Волині», «Велика ідея» та «Агенція регіонального розвитку Прибужжя».

«Подібні заходи стають поштовхом для народження нових ідей і колаборацій. На таких майданчиках є не лише нагода познайомитися один з одним, а й побачити рішення, які можна запозичити в колег та взяти собі на озброєння», – упевнена ініціаторка заходу Ірина Гайдучик.

А ще вона додає, що це також і про популяризацію своєї справи. Для багатьох це можливість зробити значно помітнішою власну діяльність, а хороший приклад, каже Ірина, може бути заразним.

Модератор заходу Антон Євтушок відзначив: «Громадському сектору важливо мати ресурси на свою діяльність. Сьогодні була можливість побачити звідки ще можна залучати фінансування. Відзначу, що цьогорічні цифри мене порадували, бо в попередні роки бюджети організацій здебільшого були до мільйона, а зараз вже є ті, кому вдалося залучити і 20 мільйонів».

Окрім всього, організатори додали трішки інтерактиву. Кожна організація, яка представляла свої звіти, розігрувала між глядачами лоти. Це були сертифікати на послуги, тренінги, розробки стратегій, оренди просторів чи менторства, а також мерч організацій.


*Дякуємо за світлини ГО «Алгоритм дій» та Людмилі Герасимюк.

News

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права