News

Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Tue, 05.03.24

У десяти волинських громадах створені Комітети співпраці, які працюють над впровадженням інструментів залучення жителів, що допоможуть поліпшити життя для громади. Ці інструменти різні, від впровадження шкільного громадського бюджету до створення Центру  громадських консультацій та комунікацій. 

У межах проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині», який реалізує Громадська організація «Волинський Інститут Права» за підтримки проєкту USAID  «ГОВЕРЛА» було проведено більше 20 консультацій та обмінів досвідом для учасників комітетів. Ще одним важливим етапом проєкту є проведення двомодульної навчальної програми «Школа співпраці між громадянами та владою» для учасників Комітетів.

Наприкінці лютого відбувся перший модуль Школи, який був зосереджений на концептуальній частині роботи Комітетів, зокрема на питаннях планування відновлення України. А вже на початку березня громади взяли участь в заключній частині навчальної програми. У рамках другого модуля учасники та учасниці зосередились на пошуку практичних моделей взаємодії на різних рівнях. 

Сприяла ефективному пошуку шляхів співпраці влади та громади кандидатка політичних наук і професійна тренерка Оксана Дащаківська. Вона допомогла представникам громад розробити короткострокові плани дій щодо впровадження тих інструментів владно-громадської взаємодії, над якими вони зараз працюють в рамках проєкту.

«Якщо ви хочете, щоб щось змінилося, то й самі маєте почати робити щось по-іншому. Потрібно переглядати свої підходи до роботи відповідно до умов, у яких ми живемо. Нині наше суспільство травмоване війною. І нам всім треба пам'ятати, що наша робота у той чи інший спосіб має сприяти перемозі», – наголосила спікерка заходу.

Впродовж двох днів учасники та учасниці змогли проаналізувати свої підходи до роботи. Вони займалися формуванням бази стейкхолдерів проєктів, пошуком лінії впливу та напрацюванням оптимістичного та песимістичного сценаріїв, щоб врахувати потенційні ризики ще на етапі планування.

«Ви маєте бути готові, що з першого разу ваші ідеї можуть не спрацювати. Важливо розуміти, скільки помилок ви собі дозволяєте на шляху досягнення результату. Скільки разів ви повертатиметесь до початку, щоб знову перезапускати проєкт», – зазначила Оксана Дащаківська.

Фінальним етапом тренінгу стало опрацювання сценаріїв роботи з урахуванням знань та навичок, які учасники та учасниці отримали впродовж навчання. Фінальні результати кардинально відрізняються від початкових драфтів, зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик: «Під час навчання деякі проєкти пішли в неочікуване русло і це свідчить, що учасники готові переосмислювати свою роботу, а значить ми рухаємося в правильному напрямку».

Учасники Школи відзначили, що приємно вражені професійністю спікерів та рівнем організації: «Круто, сучасно, емоційно, професійно. Дякую тренерці та організаторам за цей досвід! До участі в Школі я не розумів, що є проблема співпраці громадськості і влади. За ці дні я побачив ті інструменти, які дають змогу нашу співпрацю налагодити й допомагають спільно вирішувати ті проблеми, які виникають в громаді», – поділився враженнями Сергій Кутинець з Любешівської громади.

Організатори також анонсували учасникам, що в рамках цього проєкту в передбачається створення центрів взаємодії у двох громадах-учасницях . Вже за кілька тижнів будуть оголошені деталі та умови конкурсу.

Цей захід організований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права