News

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Mon, 14.08.23

«Як ви уявляєте емоційне вигорання?» Із такого питання почалася зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині. Професійна психологиня Надія Бруяка допомагала учасникам і учасницям не лише розібратися в собі, а й навчала, як допомагати іншим.

Нині про емоційне вигорання чули напевно всі і мало не кожен другий знає, що воно таке із власного досвіду. Якщо у вас доволі монотонна робота, пов’язана з людьми та постійним спілкуванням (не кажучи вже про стреси), то ви точно в групі ризику. Чи не весь громадський сектор у червоній зоні. 

Тож, щоб продовжувати змінювати світ і допомагати людям – потрібно вміти себе збирати докупи. Одним із головних елементів цього є стабілізація. Існує чимало вправ для цього. Є такі, що не потребують якихось спеціальних умов, пристроїв і надзусиль. Одну з них – заземлення, вивчили учасники тренінгу. Для того, щоб її виконати потрібно сісти на стільчик (диван, крісло, лавку…) спершись на спинку та тримаючи обидві ступні на підлозі, точніше впершись ними в підлогу. Таким чином, каже психогиня, людина заземляється п’ятьма точками: дві ступні, дві сідниці та спина. Ця нехитра вправа не є панацеєєю і не зможе вас на 100% заспокоїти в стресовій ситуації, однак – вона є чудовим способом стабілізуватися. Тобто, її потрібно робити регулярно перед потенційним стресом, наприклад, складною розмовою. Таким чином буде значно легше контролювати свій емоційний стан і наслідки стресу будуть значно меншими.

А от коли вже сталося неминуче, то тут допоможе медитація. Одну з медитативних практик Надія продемонструвала учасникам.

«Ці практики, які ми тут вчимо, вони не є універсальними для кожного. На одних вони справляють ефект, а іншим потрібно шукати “свою» вправу». Також потрібно пам’ятати правило: щоб допомогти комусь – спочатку потрібно подбати про себе», – розповідає тренерка.

Ще один не менш важливий етап, який розглянули під час зустрічі – діагностування. Представники громадського сектору навчилися виявляти симптоми емційного вигорання.

 

 

«Таке навчання корисне не тільки для самих учасників, – розповідає Орися Терещук, менеджерка проєктів Волинського Інстуту Права, який організував цю зустріч, – а й для їхніх команд. Люди тут отримали навички, які допоможуть їм розпізнавати емоційне вигорання в своїх колег. Звісно ж, що професійні психологи значно ефективніше зможуть пропрацювати проблему, але з отриманими тут знаннями учасники вмітимуть повертати в ресурс членів своїх організації, які цього потребують».

Окрім практики була й теорія. Немало уваги приділили питанню стресу. Зокрема, учасники дізналися, що він не завжди шкідливий і навіть може зміцнити людину (Ви теж тут згадали Ніцше: «Все що не вбиває нас – робить сильнішими»?). 

 

 

«Завдяки цій зустрічі зрозумів, що маю над чим працювати в ментальному сенсі. Дуже сподобалася медитація і буду це практикувати, щоб долати стресові ситуації. Сьогодні зрозумів, що стрес – це те над чим потрібно працювати», – ділиться учасник тренінгу Микола.

Багато користі винесли для себе всі учасники та учасниці. Для декого це було мало не одкровенням: «Це мабуть найкращий психологічний тренінг, на якому я була, а я щойно з чотириденного приїхала, але це не до порівняння. Дуже класно, що Волинський Інститут Права організував такий тренінг. Зараз, завдяки цій зустрічі, я настільки в ресурсі, що готова цим ділитися», – розповідає Ірина, яка також взяла участь в заході.

 

 


Зустріч відбулася в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

News

Thu, 06.06.24
Як досягти успіху в адвокаційних кампаніях: ділимося досвідом наших минулорічних грантерів

Минулорічні грантери Волинського Інституту Права розповіли про нюанси ведення адвокаційних кампаній та дали поради тим організаціям, які планують займатись адвокацією.

Fri, 24.05.24
«Громада на слуху» у Рожищі: проєкт для налагодження довіри між владою і громадою

Мешканці мають змогу поставити питання щодо стану справ у Рожищенській громаді, а представники влади готують відповіді у відеоформаті.

Wed, 22.05.24
Простір для діалогу між владою і громадою: як працює центр громадських консультацій у Локачах

У центрі жителям громади допомагають у питаннях цифрової освіти, проводять зустрічі з представниками влади, різноманітні тренінги.

Mon, 20.05.24
У Любешові влада та місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою

Проєкт допомагає не лише вирішити інфраструктурні проблеми селища, а й налагодити діалог між владою та громадськістю.

Mon, 20.05.24
У Вишнівській та Зимнівській громадах впроваджують шкільний бюджет

Школярі пишуть проєкти, дізнаються про основи проєктного менеджменту та змінюють простори навколо себе.

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.