Новини

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Пн, 14.08.23

«Як ви уявляєте емоційне вигорання?» Із такого питання почалася зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині. Професійна психологиня Надія Бруяка допомагала учасникам і учасницям не лише розібратися в собі, а й навчала, як допомагати іншим.

 

 

Нині про емоційне вигорання чули напевно всі і мало не кожен другий знає, що воно таке із власного досвіду. Якщо у вас доволі монотонна робота, пов’язана з людьми та постійним спілкуванням (не кажучи вже про стреси), то ви точно в групі ризику. Чи не весь громадський сектор у червоній зоні. 

 

 

Тож, щоб продовжувати змінювати світ і допомагати людям – потрібно вміти себе збирати докупи. Одним із головних елементів цього є стабілізація. Існує чимало вправ для цього. Є такі, що не потребують якихось спеціальних умов, пристроїв і надзусиль. Одну з них – заземлення, вивчили учасники тренінгу. Для того, щоб її виконати потрібно сісти на стільчик (диван, крісло, лавку…) спершись на спинку та тримаючи обидві ступні на підлозі, точніше впершись ними в підлогу. Таким чином, каже психогиня, людина заземляється п’ятьма точками: дві ступні, дві сідниці та спина. Ця нехитра вправа не є панацеєєю і не зможе вас на 100% заспокоїти в стресовій ситуації, однак – вона є чудовим способом стабілізуватися. Тобто, її потрібно робити регулярно перед потенційним стресом, наприклад, складною розмовою. Таким чином буде значно легше контролювати свій емоційний стан і наслідки стресу будуть значно меншими.

 

 

А от коли вже сталося неминуче, то тут допоможе медитація. Одну з медитативних практик Надія продемонструвала учасникам.

«Ці практики, які ми тут вчимо, вони не є універсальними для кожного. На одних вони справляють ефект, а іншим потрібно шукати “свою» вправу». Також потрібно пам’ятати правило: щоб допомогти комусь – спочатку потрібно подбати про себе», – розповідає тренерка.

 

 

Ще один не менш важливий етап, який розглянули під час зустрічі – діагностування. Представники громадського сектору навчилися виявляти симптоми емційного вигорання.

 

 

«Таке навчання корисне не тільки для самих учасників, – розповідає Орися Терещук, менеджерка проєктів Волинського Інстуту Права, який організував цю зустріч, – а й для їхніх команд. Люди тут отримали навички, які допоможуть їм розпізнавати емоційне вигорання в своїх колег. Звісно ж, що професійні психологи значно ефективніше зможуть пропрацювати проблему, але з отриманими тут знаннями учасники вмітимуть повертати в ресурс членів своїх організації, які цього потребують».

 

 

Окрім практики була й теорія. Немало уваги приділили питанню стресу. Зокрема, учасники дізналися, що він не завжди шкідливий і навіть може зміцнити людину (Ви теж тут згадали Ніцше: «Все що не вбиває нас – робить сильнішими»?). 

 

 

«Завдяки цій зустрічі зрозумів, що маю над чим працювати в ментальному сенсі. Дуже сподобалася медитація і буду це практикувати, щоб долати стресові ситуації. Сьогодні зрозумів, що стрес – це те над чим потрібно працювати», – ділиться учасник тренінгу Микола.

 

 

Багато користі винесли для себе всі учасники та учасниці. Для декого це було мало не одкровенням: «Це мабуть найкращий психологічний тренінг, на якому я була, а я щойно з чотириденного приїхала, але це не до порівняння. Дуже класно, що Волинський Інститут Права організував такий тренінг. Зараз, завдяки цій зустрічі, я настільки в ресурсі, що готова цим ділитися», – розповідає Ірина, яка також взяла участь в заході.

 

 


Зустріч відбулася в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош