News

Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Thu, 10.04.25

У Камені Каширському відбувся тренінг «Як за допомогою самоорганізації впливати на розвиток громади: практичні поради». 

Цей тренінг – завершальний у серії навчань, які ми проводили у рамках проєкту «Підтримка розвитку самоорганізації та безпосереднього народовладдя у територіальних громадах Волині», який Волинський Інститут Права впроваджує за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Ми вже проводили тренінги окремо для посадовців та жителів про використання інструментів участі та принципи побудови міцної владно-громадської співпраці. 

Також виїжджали з тренінгами у старостинські округи, аби занурити у цю тематику мешканців сіл.

Серію тренінгів у Камінь-Каширській громаді ми завершили навчанням про те, що таке органи самоорганізації населення та як їх створити.

«Орган самоорганізації населення — дієвий законний спосіб об’єднати зусилля активних жителів вулиці чи села, адже він наділений багатьма можливостями. ОСН може як посилювати депутатів місцевих рад, які відстоюють інтереси громади, так і бути противагою тим обранцям, котрі дозволяють собі ігнорувати думку більшості», – зазначила тренерка, виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

У тренінгу взяли участь 12 учасників та учасниць: це старости сіл, посадовці міськради, внутрішньо переміщені особи. Навчання розпочали із обговорення найважливіших проблем та викликів у громаді. Після цього – спільно шукали шляхи вирішення. 

Тренерка пояснила, як ці проблеми можна вирішити за допомогою органів самоорганізації населення та покроково пояснила, як їх створити.

Крім того, Ірина Гайдучик також акцентувала також на створенні громадських організацій. Вони мають інший функціонал, адже, на відміну від ОСН, не входять у систему місцевого самоврядування, однак, переваг мають також достатньо.

«Створити громадську організацію значно простіше, ніж ОСН. Головною умовою для створення успішної ГО є ядро вмотивованих людей, які готові вкладати свої зусилля та час задля спільної мети», – зазначила Ірина Гайдучик.

Додамо, що у рамках проєкту Волинський Інститут Права проводить безкоштовні консультації для жителів громад області щодо створення громадських організацій, органів самоорганізації населення та роботи з інструментами участі. 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

 

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.