News
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Wed, 30.08.23Демократія в умовах війни має властивість звужуватися, а інколи і зовсім зникати. Активні громадяни, а точніше інститути громадянського суспільства, повинні бути watchdog у цьому питанні, бо хто, як не ми? Але інколи цього може бути недостатньо. Для того щоб демократія працювала, потрібен постійний розвиток.
Демократія – один із принципів децентралізації, яка в Україні стала драйвером змін на місцях. І вони стосуються не лише економіки, а й інших сфер. Щоб ці зміни працювали на благо, нині надзвичайно важливо, аби влада була підзвітна, а люди мали інструменти для впливу на прийняття рішень.
«Щиро дивує, коли люди кажуть, що зміни чи реформи зараз не на часі. Створення чи вдосконалення місцевих рішень, які регулюють питання інструментів і форм громадської участі та взаємодії між владою та громадськістю, не потребує бюджетних грошей. Допомога воїнам і покращення механізмів роботи органів місцевого самоврядування – паралельні процеси», – вважає виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Саме тому очолювана Іриною громадська організація за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціювала на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині». Він стартував у серпні та впродовж року 10 громад області будуть прокачувати свою прозорість і демократичність.
Учасницями проєкту стали такі громади Волині: Шацька, Рожищенська, Любешівська, Локачинська, Ківерцівська, Зимнівська, Горохівська, Володимирська, Вишнівська та Боратинська.
В.о. заступника керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ігор Санжаровський: «Залучення громадськості до процесу прийняття владних рішень – це крок у напрямку більш демократичного та відкритого урядування. По-перше, включення громадських організацій у діалог з органами влади стимулює взаєморозуміння, по друге – сприяє розробці ефективних програм, що відповідають реальним потребам населення. Саме тому Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжує підтримувати партнерські громади у їхній взаємодії з мешканцями задля спільної цілі – всебічного розвитку громад і максимального використання свого потенціалу».
В рамках проєкту буде проведене дослідження рівня взаємодії влади та громадськості. На основі досліджень експерти розроблять рішення, які сприятимуть розширенню форм і методів комунікації та взаємодії між усіма ланками громади.
Завдяки масштабній комунікаційній кампанії цей проєкт буде прикладом для інших. Розроблені та впроваджені в проєктних громадах інструменти, які підвищують ефективність роботи та підзвітність органів місцевого самоврядування, можна буде впроваджувати в інших громадах Волині або ж навіть областях, адже успішний результат буде найкращою рекламою.
Це дослідження реалізовується ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.