News

Як ми можемо впливати на зміни у громаді? У Камені-Каширському відбувся тренінг для активних жителів

Fri, 31.01.25

Як громадськість може впливати на прийняття рішень у громаді? Відповіді на це питання шукали учасники тренінгу у Камені-Каширському в вівторок, 28 січня. Навчання відбулося у рамках проєкту «Підтримка розвитку самоорганізації та безпосереднього народовладдя у територіальних громадах Волині», який Волинський Інститут Права реалізовує за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Головна мета зустрічі – розповісти активним жителям громади про те, як функціонує місцеве самоврядування, як використовувати інструменти громадської участі (наприклад, бюджет участі, петиції, громадські слухання) та як за допомогою них впливати на прийняття рішень.

«Ми можемо мати у громаді багато проблем, але якщо ми лише будемо чекати депутата, який все вирішить, нічого не буде. Часто потрібно нам самим шукати рішення, а не все перекладати на раду. Причому, має бути готовність не лише підняти питання і пошуміти, а й бажання довести його до кінця», – зауважив Андрій Токарський.

За тренінгу були присутніми 12 учасників та учасниць. Вони багато дискутували про те, якою має бути комфортна громада, які проблеми заважають якісній владно-громадській співпраці та намагались продумати рішення цих проблем. 

«З цього тренінгу ми йдемо з новим поштовхом – працювати для нашої громади та для України», – зауважила одна із учасниць.

Нагадаємо, наразі у Камінь-Каширській громаді триває розробка Статуту, у якому буде деталізовано принципи роботи інструментів громадської участі. Згодом він буде опублікований публічно задля того, щоб з ним ознайомились жителі громади і внесли свої пропозиції й зауваження.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження». 

News

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.

Fri, 31.01.25
Як ми можемо впливати на зміни у громаді? У Камені-Каширському відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам, як функціонує місцеве самоврядування, як використовувати інструменти громадської участі та як за допомогою них впливати на зміни у громаді

Wed, 15.01.25
Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочинає новий проєкт у 10 громадах Рівненщини

Мета проєкту – зміцнити механізми співпраці між владою та громадськістю, покращити владно-громадську взаємодію та впровадити ефективні інструменти громадської участі.

Fri, 03.01.25
Топ-5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2024 році

У підсумковому матеріалі ми підбиваємо підсумки зробленого у 2024 році та розповідаємо про успішні ініціативи, впроваджені Волинським Інститутом Права.

Mon, 23.12.24
Яким чином жителі громад можуть долучатись до боротьби з корупцією

Спільно з нашими партнерами, мережею UPLAN, зібрали перелік простих рекомендацій, як зменшити корупцію в наших громадах і проаналізували, що робить місцева влада на Волині у цьому напрямку.

Thu, 12.12.24
У Камені-Каширському працівники місцевого самоврядування вчились покращувати владно-громадську взаємодію

Тренер Андрій Токарський розповів учасникам про основні принципи залучення та активізації громадян, а також як ефективно використовувати інструменти громадської участі.