News

Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе

Mon, 13.09.21

Щоб громадський активізм був результативним, треба не  лише прагнути змін, а й вчитися ефективно їх здійснювати. Саме тому, розуміючи цю істину, більше двадцяти активних мешканців Луцького району взяли участь у воркшопі «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики». Захід відбувся у четвер, 9 вересня.

«Увагу учасників я акцентувала на двох моментах. Перший – це особливості усіх етапів адвокаційних кампаній і чим їх наповнювати. А друге про що ми говорили – це робота із стейкхолдерами (авт. зацікавленими сторонами). Адже їх правильне визначення та залучення є важливою засадою успішної адвокаційної кампанії», – розповідає про воркшоп його тренерка, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко.

Учасники заходу (мешканці Луцької, Торчинської, Колківської, Рожищенської, Ківерцівської, Олицької громад) розповідають, що уже мають ідеї адвокаційних кампаній, які хочуть втілити у життя. Тому, отримані знання будуть їм корисними на практиці.

До прикладу, лучанка Тетяна Іванченко стурбована неналежним інфраструктурним облаштуванням Теремнівських ставків:

«Це гарна відпочинкова зона, але зручностей там дуже мало. Як на мене, потрібно для початку там облаштувати доріжки, лавки, вбиральні, кабінки для переодягання. А в ідеалі варто зробити спортивний та дитячий майданчики. Це буде гарною популяризацію здорового способу життя і належним використанням унікального відпочинкового ресурсу. Тому й зголосилася до участі у цьому воркшопі, щоб познайомитися з однодумцями та дізнатися більше про те, як мотивувати владу до реалізації озвученої мною ідеї».

Водночас, не знаннями єдиними. Ще одна з причин, чому активні люди долучаються до таких заходів – це пошук мотивації та натхнення для роботи.

«Мені зараз бракує стимулу, бо вимотаний попередніми проєктами. Тому, цей захід важливий не лише як можливість дізнатися цінну інформацію та стати кращою версією себе, а і як нагода отримати «чарівний копняк», щоб рухатися далі», – зазначає представник ківерцівської ГО «Біла ворона» Олег Вілігурський.

Якщо ви не мешканець Луцького району і, читаючи цю публікацію, зловили журбинку, бо не змогли взяти участь у такому  воркшопі, то не хвилюйтеся.

«Ми плануємо організувати ще три аналогічних заходи. Вже оголошене навчання для активістів Володимир-Волинського району. Тому, всім зацікавленим раджу не зволікати і реєструватися. Крім цього, подібний воркшоп теж відбудеться й у Ковелі та Камінь-Каширському. За анонсами цих подій можна стежити на нашому сайті чи сторінці у мережі Facebook», – розповідає організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Вона додає, що на  учасників воркшопів чекають не лише цікава інформація, корисні знайомства, «чарівні мотиваційні копні», а й можливість отримати фінансування для реалізації своїх ідей. По завершенню усіх навчань, буде оголошено конкурс грантів за підсумками якого буде підтримано не менше 4-х проєктів, які передбачатимуть здійснення адвокаційної діяльності із використанням інструментів місцевої демократії.

Довідково:

Всі згадані активності відбулися або відбудуться в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»