Новини

Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе

Пн, 13.09.21

Щоб громадський активізм був результативним, треба не  лише прагнути змін, а й вчитися ефективно їх здійснювати. Саме тому, розуміючи цю істину, більше двадцяти активних мешканців Луцького району взяли участь у воркшопі «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики». Захід відбувся у четвер, 9 вересня.

«Увагу учасників я акцентувала на двох моментах. Перший – це особливості усіх етапів адвокаційних кампаній і чим їх наповнювати. А друге про що ми говорили – це робота із стейкхолдерами (авт. зацікавленими сторонами). Адже їх правильне визначення та залучення є важливою засадою успішної адвокаційної кампанії», – розповідає про воркшоп його тренерка, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко.

Учасники заходу (мешканці Луцької, Торчинської, Колківської, Рожищенської, Ківерцівської, Олицької громад) розповідають, що уже мають ідеї адвокаційних кампаній, які хочуть втілити у життя. Тому, отримані знання будуть їм корисними на практиці.

До прикладу, лучанка Тетяна Іванченко стурбована неналежним інфраструктурним облаштуванням Теремнівських ставків:

«Це гарна відпочинкова зона, але зручностей там дуже мало. Як на мене, потрібно для початку там облаштувати доріжки, лавки, вбиральні, кабінки для переодягання. А в ідеалі варто зробити спортивний та дитячий майданчики. Це буде гарною популяризацію здорового способу життя і належним використанням унікального відпочинкового ресурсу. Тому й зголосилася до участі у цьому воркшопі, щоб познайомитися з однодумцями та дізнатися більше про те, як мотивувати владу до реалізації озвученої мною ідеї».

Водночас, не знаннями єдиними. Ще одна з причин, чому активні люди долучаються до таких заходів – це пошук мотивації та натхнення для роботи.

«Мені зараз бракує стимулу, бо вимотаний попередніми проєктами. Тому, цей захід важливий не лише як можливість дізнатися цінну інформацію та стати кращою версією себе, а і як нагода отримати «чарівний копняк», щоб рухатися далі», – зазначає представник ківерцівської ГО «Біла ворона» Олег Вілігурський.

Якщо ви не мешканець Луцького району і, читаючи цю публікацію, зловили журбинку, бо не змогли взяти участь у такому  воркшопі, то не хвилюйтеся.

«Ми плануємо організувати ще три аналогічних заходи. Вже оголошене навчання для активістів Володимир-Волинського району. Тому, всім зацікавленим раджу не зволікати і реєструватися. Крім цього, подібний воркшоп теж відбудеться й у Ковелі та Камінь-Каширському. За анонсами цих подій можна стежити на нашому сайті чи сторінці у мережі Facebook», – розповідає організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Вона додає, що на  учасників воркшопів чекають не лише цікава інформація, корисні знайомства, «чарівні мотиваційні копні», а й можливість отримати фінансування для реалізації своїх ідей. По завершенню усіх навчань, буде оголошено конкурс грантів за підсумками якого буде підтримано не менше 4-х проєктів, які передбачатимуть здійснення адвокаційної діяльності із використанням інструментів місцевої демократії.

Довідково:

Всі згадані активності відбулися або відбудуться в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Громадські організації, щоб уникнути штрафу, прочитайте цю інформацію
Пн, 20.09.21
Громадські організації, щоб уникнути штрафу, прочитайте цю інформацію

Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе
Пн, 13.09.21
Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе

Читайте більше про адвокаційне навчання для активістів Луцького району

Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах
Вт, 31.08.21
Презентували п’ять громадських проєктів, які цієї осені реалізуються у волинських громадах

Профорієнтаційні заходи, екологічні ініціативи, навчання для підвищення безпеки на дорогах – все це чекає на мешканців п’яти волинських громад вже цієї осені

Еко-літо у волинському селі: «Здається, що  грибна поляна, а це – мусор лежить»
Ср, 25.08.21
Еко-літо у волинському селі: «Здається, що грибна поляна, а це – мусор лежить»

У п’ятницю, 20 серпня, у селі Поповичі відбулася акція «Еко-літо 2021»

На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства
Пт, 20.08.21
На Волині досліджують стан розвитку громадянського суспільства

У Луцьку відбулися фокус-групові дослідження розвитку громадянського суспільства Волині

Як бідкатися, щоб влада не розводила руками?
Вт, 27.07.21
Як бідкатися, щоб влада не розводила руками?

В цій публікації ми розкажемо про декілька дієвих інструментів адвокаційних кампаній, які привертають увагу

«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було
Пт, 16.07.21
«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників

Поговоримо про фундамент або як правильно визначити проблему громадської ініціативи
Чт, 08.07.21
Поговоримо про фундамент або як правильно визначити проблему громадської ініціативи

У цьому матеріалі ми розкажемо про те, як правильно визначити проблему громадської ініціативи.