Новини

Як активні мешканці Луцького району стали кращою версією себе

Пн, 13.09.21

Щоб громадський активізм був результативним, треба не  лише прагнути змін, а й вчитися ефективно їх здійснювати. Саме тому, розуміючи цю істину, більше двадцяти активних мешканців Луцького району взяли участь у воркшопі «Планування та реалізація адвокаційних кампаній для відстоювання прав та інтересів жителів громад в процесі здійснення місцевої політики». Захід відбувся у четвер, 9 вересня.

«Увагу учасників я акцентувала на двох моментах. Перший – це особливості усіх етапів адвокаційних кампаній і чим їх наповнювати. А друге про що ми говорили – це робота із стейкхолдерами (авт. зацікавленими сторонами). Адже їх правильне визначення та залучення є важливою засадою успішної адвокаційної кампанії», – розповідає про воркшоп його тренерка, юристка громадського холдингу «ГРУПА ВПЛИВУ» Марія Красненко.

Учасники заходу (мешканці Луцької, Торчинської, Колківської, Рожищенської, Ківерцівської, Олицької громад) розповідають, що уже мають ідеї адвокаційних кампаній, які хочуть втілити у життя. Тому, отримані знання будуть їм корисними на практиці.

До прикладу, лучанка Тетяна Іванченко стурбована неналежним інфраструктурним облаштуванням Теремнівських ставків:

«Це гарна відпочинкова зона, але зручностей там дуже мало. Як на мене, потрібно для початку там облаштувати доріжки, лавки, вбиральні, кабінки для переодягання. А в ідеалі варто зробити спортивний та дитячий майданчики. Це буде гарною популяризацію здорового способу життя і належним використанням унікального відпочинкового ресурсу. Тому й зголосилася до участі у цьому воркшопі, щоб познайомитися з однодумцями та дізнатися більше про те, як мотивувати владу до реалізації озвученої мною ідеї».

Водночас, не знаннями єдиними. Ще одна з причин, чому активні люди долучаються до таких заходів – це пошук мотивації та натхнення для роботи.

«Мені зараз бракує стимулу, бо вимотаний попередніми проєктами. Тому, цей захід важливий не лише як можливість дізнатися цінну інформацію та стати кращою версією себе, а і як нагода отримати «чарівний копняк», щоб рухатися далі», – зазначає представник ківерцівської ГО «Біла ворона» Олег Вілігурський.

Якщо ви не мешканець Луцького району і, читаючи цю публікацію, зловили журбинку, бо не змогли взяти участь у такому  воркшопі, то не хвилюйтеся.

«Ми плануємо організувати ще три аналогічних заходи. Вже оголошене навчання для активістів Володимир-Волинського району. Тому, всім зацікавленим раджу не зволікати і реєструватися. Крім цього, подібний воркшоп теж відбудеться й у Ковелі та Камінь-Каширському. За анонсами цих подій можна стежити на нашому сайті чи сторінці у мережі Facebook», – розповідає організаторка заходу, керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Вона додає, що на  учасників воркшопів чекають не лише цікава інформація, корисні знайомства, «чарівні мотиваційні копні», а й можливість отримати фінансування для реалізації своїх ідей. По завершенню усіх навчань, буде оголошено конкурс грантів за підсумками якого буде підтримано не менше 4-х проєктів, які передбачатимуть здійснення адвокаційної діяльності із використанням інструментів місцевої демократії.

Довідково:

Всі згадані активності відбулися або відбудуться в рамках проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»
Пт, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Вт, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі
Пт, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію
Чт, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців,  які мешкають у Рожищенській громаді
Чт, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор
Ср, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права
Вт, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині
Пн, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.