News

Волинські ОТГ дослідили на предмет ефективності співпраці влади і громади в умовах карантину

Fri, 30.10.20

Поширення коронавірус змусило усіх нас жити по-новому. Мова йде не лише про маски, антисептики, дистанцію, а й про зміну підходів управління та комунікації у різних сферах людської активності. Не виняток – місцеве самоврядування.

Хоча й в деяких моментах роботи окремі ради прилаштувалися до запропонованих обставин, але є й такі напрямки, які взагалі не врегульовані. До прикладу, з початку епідемії та запровадження карантинних обмежень більшість  ОМС не вносилися зміни та уточнення до процедур локальної демократії, які покликані забезпечити громадську участь і демократичне врядування у кризових умовах та і самі інструменти локальної демократії практично не використовувалися.

З метою привернення уваги до використання інструментів демократії участі в умовах карантинних обмежень, Мережею хабів громадянського суспільства було організоване дослідження «Використання інструментів локальної демократії в умовах карантину». На Волині до цієї роботи долучилися представники Волинського Інституту Права.

«В цілому було проаналізовано 27 громад на території 9 областей. У нас це - Копачівська сільська, Мар’янівська селищна, Рожищенська міська ОТГ.  Результати нашого аналізу ми наразі презентували у Копачівці, Рожищах та Мар'янівці», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Звіт містить не лише аналіз ситуації, а й конкретні рекомендації, що стосуються ОМС та громадянського суспільства у кожній ОТГ-учасниці дослідження. Надалі спеціально створені робочі групи працюватимуть над тим, щоб втілити ці рекомендації в життя.

Довідково

Дані активності відбулися в рамках проєкту «Захист прав людини та місцева демократія в кризових умовах», який реалізується  ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України” за підтримки проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»