News

У Боратині представники місцевої влади вчилися залучати жителів до прийняття важливих рішень

Thu, 07.12.23

Чи можлива співпраця без правильного інформування? Чи справді критика може мотивувати до ефективнішої роботи? Які критерії можуть свідчити про результативність роботи? Відповідь на ці питання шукали представники самоврядування Боратинської громади. Допомагав їм у цьому Андрій Токарський, керівник Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області. Захід організовано ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

На початку зустрічі учасники поділилися своїм ставленням до критики своєї роботи. Усі вони запевнили, що вважають її додатковим мотиватором. Тренер зазначив, що вміння чути та сприймати конструктивні зауваження від людей – це один із принципів ефективної владно-громадської участі.

Однак для ефективної взаємодії потрібно враховувати цикл, який складається з кількох сходинок: інформування, консультування, партнерство та, власне, взаємодія. Досягнення кожного з цих щаблів відбувається поступово. Неможливо без налагодженого інформування перейти на рівень партнерства. 

Важливо також пам’ятати про оцінку, тож одним із завдань тренінгу було визначення індикаторів, які свідчитимуть про успішність владно-громадської взаємодії. Саме тому важливо правильно ці критерії визначити.

«Кількість прийнятих положень – це ні про що, якщо ці положення не працюють. Тільки імплементація свідчить про ефективність, тому потрібно працювати доти, поки вони не почали діяти», – наголосив Андрій Токарський.

Найбільше обговорень було довкола питання інформування. Представники Боратинської сільради відзначили, що воно може стати точкою росту для громади, якщо вдасться покращити цей процес. Під час роботи в групах вони визначили проблеми та напрацювали ідеї, що мають допомогти підвищити якість у цій сфері.

Чи не найголовнішою перешкодою для якісних змін на першому рівні владно-громадської взаємодії учасники тренінгу вважають відсутність відділу чи працівника в сільській раді, який би займався виключно питанням інформування, оскільки зараз ці обов’язки виконують представники інших структурних напрямів.

Наприкінці навчання учасники поділилися своїми враженнями. На їхню думку, окрім нових знань, така ревізія поточного стану речей допомагає відійти від рутини та поглянути на свою роботу зі сторони.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Локальні партнери заходу – ГО «Асоціація громадських радників України», ГО «Думай і дій для України».

News

Thu, 25.07.24
Спільне покращення благоустрою: як у Любешівській громаді проводили аудити безпеки

Активісти та представники влади спільно обстежили територію селища Любешів та склали список зауважень щодо благоустрою та інфраструктури, над вирішенням яких працюють разом.

Tue, 23.07.24
Волинський Інститут Права розпочинає новий проєкт спільно з Турійською та Камінь-Каширською громадами

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» працюватимемо над розробкою Статутів громад та посиленням владно-громадської співпраці.

Thu, 18.07.24
Жінка та місцеве самоврядування: яка її роль у стійкості та відбудові локальних громад

Переказуємо, про що говорили спікерки на панельній дискусії в рамках форуму «Рушій невтраченої демократії».

Mon, 15.07.24
«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

На дводенному міжрегіональному форумі зібрались понад сто учасників, які обговорили, як розвивати локальну демократію в умовах повномасштабного вторгнення.

Fri, 05.07.24
Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

У громаді хочуть вивести на новий рівень туристичну галузь, аби без проблем приймати велику кількість туристів та створити впізнаваний бренд Шацької громади. Яким чином це хочуть втілити – читайте у статті.

Fri, 05.07.24
Як Ківерцівська громада впровадила інструмент публічних онлайн-консультацій з жителями

Інструмент повинен забезпечити широке долучення жителів до процесу прийняття рішень та налагодити владно-громадський діалог. Про те, як громада розпочала роботу в цьому напрямі, читайте у статті.

Wed, 03.07.24
Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Мета проєкту – зробити так, щоб після повернення у цивільне життя учасникам бойових дій було максимально комфортно проживати у Володимир-Волинській громаді,

Fri, 28.06.24
Перші успіхи Офісу розвитку Боратинської громади

Офіс створили наприкінці січня із масштабною метою – створити у громаді потужну мережу проєктних менеджерів. Про те, як Офіс впевнено йде до цього шляху, читайте у матеріалі.