News

У Боратині представники місцевої влади вчилися залучати жителів до прийняття важливих рішень

Thu, 07.12.23

Чи можлива співпраця без правильного інформування? Чи справді критика може мотивувати до ефективнішої роботи? Які критерії можуть свідчити про результативність роботи? Відповідь на ці питання шукали представники самоврядування Боратинської громади. Допомагав їм у цьому Андрій Токарський, керівник Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області. Захід організовано ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

На початку зустрічі учасники поділилися своїм ставленням до критики своєї роботи. Усі вони запевнили, що вважають її додатковим мотиватором. Тренер зазначив, що вміння чути та сприймати конструктивні зауваження від людей – це один із принципів ефективної владно-громадської участі.

Однак для ефективної взаємодії потрібно враховувати цикл, який складається з кількох сходинок: інформування, консультування, партнерство та, власне, взаємодія. Досягнення кожного з цих щаблів відбувається поступово. Неможливо без налагодженого інформування перейти на рівень партнерства. 

Важливо також пам’ятати про оцінку, тож одним із завдань тренінгу було визначення індикаторів, які свідчитимуть про успішність владно-громадської взаємодії. Саме тому важливо правильно ці критерії визначити.

«Кількість прийнятих положень – це ні про що, якщо ці положення не працюють. Тільки імплементація свідчить про ефективність, тому потрібно працювати доти, поки вони не почали діяти», – наголосив Андрій Токарський.

Найбільше обговорень було довкола питання інформування. Представники Боратинської сільради відзначили, що воно може стати точкою росту для громади, якщо вдасться покращити цей процес. Під час роботи в групах вони визначили проблеми та напрацювали ідеї, що мають допомогти підвищити якість у цій сфері.

Чи не найголовнішою перешкодою для якісних змін на першому рівні владно-громадської взаємодії учасники тренінгу вважають відсутність відділу чи працівника в сільській раді, який би займався виключно питанням інформування, оскільки зараз ці обов’язки виконують представники інших структурних напрямів.

Наприкінці навчання учасники поділилися своїми враженнями. На їхню думку, окрім нових знань, така ревізія поточного стану речей допомагає відійти від рутини та поглянути на свою роботу зі сторони.


Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Локальний партнер заходу – ГО «Асоціація громадських радників України».

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»