News

Топ 5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2019-му

Fri, 27.12.19

 

Минулого року у нас виникла ідея підсумувати все зроблене і поділитися з вами найбільш важливими ініціативами Волинського Інституту Права. Подумали, зробили і нам це сподобалося. А те, що подобається треба продовжувати. Тому й цього року не обійдеться без нашого «топчика». Отож:

Спільне звітування громадських організацій Волині

У перший день весни, 1 березня, з ініціативи Волинського інституту права та за підтримки ПРООН в Україні 7 місцевих громадських організацій спільно прозвітувалися про свої напрацювання у 2018 році. До ініціативи приєдналися ГО  «Громадське.Волинь», Центр журналістських розслідувань «Сила правди», ОМГО «Волинський Інститут Права», ГО «Розвиток Волині», ГО «Переселенці Криму та Донбасу», Любешівська районна громадсько-екологічна організація «Світ навколо нас», ГО «Молодіжна Платформа».

Закупівля обладнання для оцінки якості води у школах; створення потужного комунікаційного майданчика для розвитку волинської молоді; публікація матеріалів, які виводять на чисту воду корупційні схеми; проведення фестивалю громадської активності, завдяки якому більше тисячі лучан дізналися про роботу місцевих ГОшок; більше 70 волинян отримали гранти на обладнання для започаткування або розширення власної справи – це лише маленька частинка зробленого за 2018 рік на Волині громадськими організаціями, які взяли участь у звітуванні. Все це мотивує та надихає до подальшої роботи.

WORKSHOP для громадських активістів

Цього року, як і в минулому, Волинський Інститут Права продовжив практику навчань для NGO Волині. У 2019 році нашою командою було організовано 5 тематичних тренінгів для громадських активістів, які спрямовані на покращення їх професійних навичок. Тему кожного тренінгу визначали його учасники методом онлайн-голосування. Таким чином, більше 70 волинян змогли покращити свої навички у публічному виступі, стратегічному плануванні, організаційному лідерстві, волонтерстві, соціальному підприємництві та базових інструментів громадської організації.

Фестиваль думок у Луцьку

Щодня у соціальних мережах можна спостерігати чимало обговорень на різну тематику, що хвилює волинян. Водночас, до дискусій, презентацій, круглих столів, які відбуваються в Луцьку чи інших містах області, долучається відносно мало охочих.

Саме тому, щоб стимулювати громаду спілкуватися на важливі теми в живому форматі, з ініціативи Волинського Інституту Права та Ресурсного центру ГУРТ було організовано перший Фестиваль думок у Луцьку. Захід відбувся в останню неділю вересня у Центральному парку імені Лесі України та зібрав більше 600 лучан і гостей міста.

Усі відвідувачі дійства могли долучитися до обговорень, які відбувалися у чотирьох дискусійних платформах. А саме: «Влада+громада=…», «Молодь та зміни», «Громада у смартфоні», «Соціальні проблеми та їх рішення». Крім дискусії усі відвідувачі Фестивалю думок у Луцьку могли взяти участь в тренінгах з енергоефективності, фінансової грамотності, розвитку молоді; побачити фотовиставку громадських лідерів та лідерок Волині та ярмарку громадських організацій;  долучитися до флешмобу «Збери свою громаду».

Підтримка реалізації реформи освіти в ОТГ

Одним із важливих напрямків роботи команди Волинського Інституту Права у 2019 році є стратегічне планування впровадження профільних реформ із використанням інструментів громадської участі. Особливої уваги ми приділили реалізації реформи освіти в ОТГ.

Завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження», кропіткій роботі експерта з питань освіти Сергія Пазюка та всієї команди ВІПу було проведено чисельні фокус-групи, обговорення, тренінги, консультації та напрацьовано Стратегію розвитку освітньої мережі у Голобській ОТГ.

Завдяки заходам проведених цьогоріч у Вишнівській та Головненській ОТГ планується, що подібні документи будуть прийняті у 2020 році й в цих волинських громадах.

Проте, є ще одна громада – Поромівська ОТГ, яка завдяки участі ВІПу у партнерському проекті Центру Доброчин, який фінансувався Посольством Великобританії в Україні отримали План розвитку освіти, який наразі активно впроваджується.

Волинь NGO Форум 2019: «Дії творять зміни»

Більше сотні громадських активістів, представників органів влади та міжнародних донорських організації зібралися  13 грудня у Луцьку в рамках Волинь NGO Форуму 2019. Мета – поговорити про актуальні проблеми громадського сектору та обмінятися досвідом реалізації успішних ініціатив.

Чи можливе громадянське суспільство без громадян? В яких одиницях вимірюється рівень організаційного розвитку громадських організацій? Чому про громадські організації мало пишуть у ЗМІ? Чи має шанс громадський сектор стати «замовником» трендів розвитку? Мережування: тренд чи необхідність? Відповіді на ці запитання учасники Форуму могли почути під час мотиваційних виступів авторитетних всеукраїнських експертів, дискусій та майстер-класів.

Родзинкою цьогорічного Форуму стали зустріч з донорами та  презентація аналізу діяльності громадського сектору Волині у 2019 році. Так, на Волинь NGO Форум 2019 завітали представники Посольства Сполучених Штатів Америки, Міжнародного фонду «Відродження», ІСАР Єднання, програми EGAP, Програми розвитку ООН в Україні. Всі вони розповіли про особливості співпраці з громадським сектором та поінформували присутніх про поточні та майбутні конкурси підтримки проектів.

 

ПС. Звісно, це далеко не всі ініціативи, реалізовані командою Волинського Інституту Права у 2019 році. Чисельні тренінги, презентації, консультації, фокус-групи не на словах, а на ділі підтверджують гасло нашої організації «Дії творять зміни». Водночас, прекрасно розуміємо, що усі ці дії та зміни не можливі без наших партнерів та учасників всіх ВІП-ініціатив. Дякуємо вам усім і до зустрічі в новому році!

 

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.