News

Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Wed, 26.04.23

Синергія бізнесу, громадськості, влади та переселенців. Минулої п'ятниці у Луцьку відбулась завершальна подія проєкту, який був націлений на розвиток громадянського суспільства. Нетворкінгова зустріч звела на одному майданчику представників різних сфер для того, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.

Фасилітувала роботу професійна тренерка, експертка з організаційного розвитку та розвитку спільнот Олена Матвійчук.

Олена Матвійчук
 

“Важливо розуміти, що фасилітація – це метод ведення групового процесу, в якому результат залежить від самих учасників. Моя задача, як фасилітаторки, організувати процес таким чином, щоб були напрацьовані якісні результати”, – розповіла тренерка.

 

 

Думаю, що нетворкінг дасть якісні результати, бо в роботі враховані думки та інтереси учасників з багатьох напрямків. Тут були представники різних громад, фондів, громадських організацій та ВПО. Ми собі можемо придумати, що треба тій чи іншій групі, але краще коли вони самі скажуть про власні потреби і бачення вирішення їхніх проблем. Упевнена, що напрацювання, які вдалося зробити під час зустрічі, мають величезне прикладне значення. Тепер потрібно не зупинятися і використовувати це все в роботі”, – поділилася представниця ГО “Станція Добра, Олена Максименко.

 

 

Це була неймовірна нагода познайомитись і спільно подумати "що далі". Ми напрацювали ідеї, завдання та рішення для кожної із сторін окремо та для нас разом, поговорили про стан і можливості розвитку громадянського суспільства, дізнались більше один про одного, а тепер, щоб не перетворити це все в "чергову зустріч", потрібно разом працювати”, – зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

 

 

Як на мене, напрацьовані результати – якісні. Тепер головне не зупинятися на цьому, щоб ідеї не залишалися просто написаними. Треба визначитися із пріоритетами цих ідей і далі їх реалізовувати”, – ділиться враженнями фасилітаторка нетворкінгу.

Також вона додала: “Відзначу, що захід дуже якісно підготовлено, величезне дякую за це Волинському Інституту Права і безпосередньо всій команді”.

 

 

Якість організації відзначила і учасниця Ірина Пикалюк, яка приїхала із Володимира: “Враження дуже чудові і позитивні. Дуже сподобалася спікерка. Я вперше працюю під її фасилітацією. Дуже класно, що зібралися такі різні люди з різних секторів. Ми почули проблеми, які нас поєднують. Я думаю, що ми сьогодні напрацювали спільні вирішення”.

 

 

Тепер наше завдання максимально поширити напрацювання серед представників донорських структур, органів влади, громадськості та бізнесу, які сьогодні не були присутні на заході. ВІП вже тривалий час працює над розвитком громадянського суспільства в області і ми розуміємо, що ці напрацювання можуть бути враховані і в наших власних проєктах. Сподіваюсь, що і самі учасники, як від бізнесу, так і від влади, також включатимуть ці напрацювання в свої пріоритети”, – резюмувала Ірина Гайдучик.

 

 

Захід організований громадською спілкою Мережа хабів України (до якої входить Волинський Інститут Права) в межах проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки European Union in Ukraine.

News

Tue, 23.07.24
Волинський Інститут Права розпочинає новий проєкт спільно з Турійською та Камінь-Каширською громадами

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» працюватимемо над розробкою Статутів громад та посиленням владно-громадської співпраці.

Thu, 18.07.24
Жінка та місцеве самоврядування: яка її роль у стійкості та відбудові локальних громад

Переказуємо, про що говорили спікерки на панельній дискусії в рамках форуму «Рушій невтраченої демократії».

Mon, 15.07.24
«Від нас залежить, якими будуть наші громади». У Луцьку відбувся форум «Рушій невтраченої демократії»

На дводенному міжрегіональному форумі зібрались понад сто учасників, які обговорили, як розвивати локальну демократію в умовах повномасштабного вторгнення.

Fri, 05.07.24
Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

У громаді хочуть вивести на новий рівень туристичну галузь, аби без проблем приймати велику кількість туристів та створити впізнаваний бренд Шацької громади. Яким чином це хочуть втілити – читайте у статті.

Fri, 05.07.24
Як Ківерцівська громада впровадила інструмент публічних онлайн-консультацій з жителями

Інструмент повинен забезпечити широке долучення жителів до процесу прийняття рішень та налагодити владно-громадський діалог. Про те, як громада розпочала роботу в цьому напрямі, читайте у статті.

Wed, 03.07.24
Володимир-Волинська громада працює над творенням нової ветеранської політики

Мета проєкту – зробити так, щоб після повернення у цивільне життя учасникам бойових дій було максимально комфортно проживати у Володимир-Волинській громаді,

Fri, 28.06.24
Перші успіхи Офісу розвитку Боратинської громади

Офіс створили наприкінці січня із масштабною метою – створити у громаді потужну мережу проєктних менеджерів. Про те, як Офіс впевнено йде до цього шляху, читайте у матеріалі.

Tue, 25.06.24
Як працює рада взаємодії з питань освіти: досвід Горохівської громади

Рада взаємодії з питань освіти у Горохівській громаді стала платформою, де вчителі, представники батьків та місцевого самоврядування спільно напрацьовують рішення, щоб реформувати сферу освіти.