News

Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Fri, 07.03.25

У четвер, 6 березня, у Луцьку відбулась зустріч представників влади та громадського сектору у форматі «діалогу за кавою». Учасники обговорювали, як посилити владно-громадську співпрацю у контексті роботи з молоддю.

Всього у заході взяли участь 18 учасників та учасниць – це представники місцевого самоврядування, а також профільних громадських організацій. 

«Мета нашої зустрічі – разом подумати про те, де ми бачимо місце для владно-громадської взаємодії, враховуючи контекст молоді. А ще – яким чином ми можемо посилити ці ініціативи», – зазначила на початку зустрічі організаторка події Ірина Гайдучик.

Учасники говорили про основні проблеми, які стають на заваді владно-громадській співпраці. Розповідали про свій досвід та про те, як ці проблеми можна вирішити.

«Часто громадський сектор не може зрозуміти, як він може співпрацювати з владою та допомогти їй, оскільки зазвичай його співпраця обмежується з двома-трьома департаментами. Аби краще розуміти потреби, треба більше комунікації», – зауважив регіональний голова ГО «Брейншторм» Антон Євтушок.

У ході двогодинної зустрічі учасники пропонували рішення щодо посилення партнерства із владою. Одна з ідей, яку вирішили впровадити – це спільне планування, на якому громадський сектор ділитиметься із представниками профільних департаментів своїми планами щодо реалізації проєктів. Таким чином, влада та активісти зможуть краще допомагати одне одному.

«Це дуже класна ідея і шкода, що вона раніше не спадала нам на думку. Спільне звітування у нас є, а ось спільного планування ще не було. Це гарний шанс посилити одне одного», – зауважила начальниця відділу молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Луцької міськради Заріна Дацик.

Окрім цього, учасники вирішили ініціювати створення експертної ради у форматі консультативно-дорадчого органу (на цьому етапі, принаймні при Департаменті молоді та спорту), аби активніше залучати громадськість до формування пріоритетів молодіжної політики.

Захід був проведений за підтримки Мережі Хабів громадянського суспільства.

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.