News

Поінформований – значить дієвий або як активні ковельчани вчилися впливати на рішення місцевої влади

Tue, 02.03.21

Активний мешканець громади – це не тільки про позицію чи слова, а насамперед про діяльність. Водночас будь-яка результативна дія неможлива без належних знань. Саме тому команда громадської організації Волинський Інститут Права завітала до Ковеля, щоб завдяки тренінгу «Взаємодія влади та громади: використання інструментів локальної демократії» покращити знання місцевих активних громадян.

Захід відбувся у суботу, 27-го лютого.

«Наша громадська організація має багатолітній досвід організації подібних тренінгів. В громадах Волині на подібні навчання особливий запит, адже тут такі тренінги відбуваються значно рідше, ніж скажімо в Луцьку», ˗ зазначає тренерка, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Перша частина заходу була присвячена адвокаційним кампаніям. Завдяки цьому учасники заходу краще зрозуміли, як вплинути на те, щоб  та чи інша ідея для розвитку громади була почута владними посадовцями і втілена в життя. Кожен присутній озвучив місцеву проблему, яка на його думку, потребує найшвидшого вирішення та завдяки консультаціям тренерки покроково визначив, як можна вплинути на її вирішення.

Під час другої частини навчання Ірина Гайдучик приділила увагу електронним петиціям, громадським слуханням, бюджету участі та іншим інструментам локальної демократії. Завдяки їм активні громадяни досить ефективно можуть впливати на вирішення актуальних місцевих проблем та вирішувати їх у широкому діалозі з представниками влади.

«Неймовірно радісно, що учасники тренінгу були надзвичайно активні ˗ задавали питання та ділилися своїми думками. Завдяки цьому навчанню вони стали ще більш вмотивовані у долучені до розвитку їхньої громади, а отримані знання додадуть їхнім діям більшої результативності», ˗ ділиться своїми враженнями Ірина Гайдучик.

Зазначимо, що Ковель ˗ це не єдине місто, де були організовані такі тренінги. В лютому подібні навчання відбулися у Нововолинську та Ківерцях.

Довідково:

Тренінги відбулися в рамках проєкту «Підвищення рівня обізнаності громадян щодо інструментів локальної демократії на Волині», який реалізовує Громадська спілка «Мережа хабів громадянського суспільства України» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»