News

Як волинські депутати і посадовці «знання гострили»

Thu, 30.12.21

Хтось колись з мудрих порівняв знання із зброєю. І мова не лише про те, що чим більше людина обізнана, тим кращих результатів досягає. Щоб знання добре служили, їх також треба доглядати, плекати і, так би мовити, гострити. Саме цим і займалися депутати і посадовці Шацької та Старовижівської селищних рад під час тренінгів «Взаємодія з населенням, як основа розвитку громади. Форми та інструменти залучення жителів, особливо периферійних громад, у процеси прийняття рішень».

«Щоб бути фаховим депутатом чи посадовцем місцевого самоврядування, треба не лише хороша практика, а й теоретичні знання. Оскільки різноманітні профільні навчання у містечках, селищах чи селах відбуваються рідко, то організовані нами тренінги були потрібними і важливими», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Про актуальність цих заходів свідчить й активність їх учасників. Хоча цікавили їх  різні теми, все ж можна визначити 3 ЧаПи (часті питання), що звучали і в Старій Вижві, і в Шацьку. А саме:

1. На яких засіданнях колегіальних органів влади мають право бути присутніми громадяни?

Законом України «Про доступ до публічної інформації» передбачено право доступу громадян до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень. Сесія місцевої ради складається із пленарного засідання та засідань постійних комісій ради. Відповідно до вже згадуваного закону, вільний доступ громадян має бути забезпечений в обох випадках. Те саме стосується і засідань виконавчого комітету.

2. Як правильно організувати оприлюднення публічної інформації на офіційному веб-сайті ради?

Законодавство містить певні вимоги щодо оприлюднення публічної інформації на веб-сайтах органів влади:

  • цей Інтернет ресурс має бути  офіційним і про це має свідчити відповідне рішення, що прийняла рада;
  • під час публікації інформації слід вказати дату її оприлюднення і, в разі потреби, дату оновлення інформації;
  • для інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню, зазначені конкретні терміни. Наприклад, частина 3 статті 15 Закону «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що проєкти рішень органів місцевого самоврядування, повинні оприлюднюватись не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

3. Чим громадські слухання відрізняються від громадських обговорень?

   Громадські слухання є інструментом прямої демократії і їх рішення підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування. Громадські слухання є в першу чергу правом громади заслуховувати посадовців та виборних осіб. Натомість, рішення громадських обговорень не мають чітких правових наслідків, а форма їх проведення визначається організаторами.

  «Як зазначали самі учасники цих тренінгів, навчання були для них корисними. Адже одне – самому читати цю інформацію, а зовсім інше чути детальне  її роз’яснення від фахівців. Тому, раді, що допомогли депутатам і посадовцям Шацької та Старовижівської громад стати кращими і більш професійними», – ділиться своїми враженнями Ірина Гайдучик.

Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

Tue, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Fri, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Wed, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Fri, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Fri, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Wed, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Wed, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.