Новини

Як волинські депутати і посадовці «знання гострили»

Чт, 30.12.21

Хтось колись з мудрих порівняв знання із зброєю. І мова не лише про те, що чим більше людина обізнана, тим кращих результатів досягає. Щоб знання добре служили, їх також треба доглядати, плекати і, так би мовити, гострити. Саме цим і займалися депутати і посадовці Шацької та Старовижівської селищних рад під час тренінгів «Взаємодія з населенням, як основа розвитку громади. Форми та інструменти залучення жителів, особливо периферійних громад, у процеси прийняття рішень».

«Щоб бути фаховим депутатом чи посадовцем місцевого самоврядування, треба не лише хороша практика, а й теоретичні знання. Оскільки різноманітні профільні навчання у містечках, селищах чи селах відбуваються рідко, то організовані нами тренінги були потрібними і важливими», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Про актуальність цих заходів свідчить й активність їх учасників. Хоча цікавили їх  різні теми, все ж можна визначити 3 ЧаПи (часті питання), що звучали і в Старій Вижві, і в Шацьку. А саме:

1. На яких засіданнях колегіальних органів влади мають право бути присутніми громадяни?

Законом України «Про доступ до публічної інформації» передбачено право доступу громадян до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень. Сесія місцевої ради складається із пленарного засідання та засідань постійних комісій ради. Відповідно до вже згадуваного закону, вільний доступ громадян має бути забезпечений в обох випадках. Те саме стосується і засідань виконавчого комітету.

2. Як правильно організувати оприлюднення публічної інформації на офіційному веб-сайті ради?

Законодавство містить певні вимоги щодо оприлюднення публічної інформації на веб-сайтах органів влади:

  • цей Інтернет ресурс має бути  офіційним і про це має свідчити відповідне рішення, що прийняла рада;
  • під час публікації інформації слід вказати дату її оприлюднення і, в разі потреби, дату оновлення інформації;
  • для інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню, зазначені конкретні терміни. Наприклад, частина 3 статті 15 Закону «Про доступ до публічної інформації» передбачає, що проєкти рішень органів місцевого самоврядування, повинні оприлюднюватись не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

3. Чим громадські слухання відрізняються від громадських обговорень?

   Громадські слухання є інструментом прямої демократії і їх рішення підлягають обов’язковому розгляду органами місцевого самоврядування. Громадські слухання є в першу чергу правом громади заслуховувати посадовців та виборних осіб. Натомість, рішення громадських обговорень не мають чітких правових наслідків, а форма їх проведення визначається організаторами.

  «Як зазначали самі учасники цих тренінгів, навчання були для них корисними. Адже одне – самому читати цю інформацію, а зовсім інше чути детальне  її роз’яснення від фахівців. Тому, раді, що допомогли депутатам і посадовцям Шацької та Старовижівської громад стати кращими і більш професійними», – ділиться своїми враженнями Ірина Гайдучик.

Довідково:

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош