Новини

Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Вт, 05.03.24

У десяти волинських громадах створені Комітети співпраці, які працюють над впровадженням інструментів залучення жителів, що допоможуть поліпшити життя для громади. Ці інструменти різні, від впровадження шкільного громадського бюджету до створення Центру  громадських консультацій та комунікацій. 

У межах проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині», який реалізує Громадська організація «Волинський Інститут Права» за підтримки проєкту USAID  «ГОВЕРЛА» було проведено більше 20 консультацій та обмінів досвідом для учасників комітетів. Ще одним важливим етапом проєкту є проведення двомодульної навчальної програми «Школа співпраці між громадянами та владою» для учасників Комітетів.

Наприкінці лютого відбувся перший модуль Школи, який був зосереджений на концептуальній частині роботи Комітетів, зокрема на питаннях планування відновлення України. А вже на початку березня громади взяли участь в заключній частині навчальної програми. У рамках другого модуля учасники та учасниці зосередились на пошуку практичних моделей взаємодії на різних рівнях. 

Сприяла ефективному пошуку шляхів співпраці влади та громади кандидатка політичних наук і професійна тренерка Оксана Дащаківська. Вона допомогла представникам громад розробити короткострокові плани дій щодо впровадження тих інструментів владно-громадської взаємодії, над якими вони зараз працюють в рамках проєкту.

«Якщо ви хочете, щоб щось змінилося, то й самі маєте почати робити щось по-іншому. Потрібно переглядати свої підходи до роботи відповідно до умов, у яких ми живемо. Нині наше суспільство травмоване війною. І нам всім треба пам'ятати, що наша робота у той чи інший спосіб має сприяти перемозі», – наголосила спікерка заходу.

Впродовж двох днів учасники та учасниці змогли проаналізувати свої підходи до роботи. Вони займалися формуванням бази стейкхолдерів проєктів, пошуком лінії впливу та напрацюванням оптимістичного та песимістичного сценаріїв, щоб врахувати потенційні ризики ще на етапі планування.

«Ви маєте бути готові, що з першого разу ваші ідеї можуть не спрацювати. Важливо розуміти, скільки помилок ви собі дозволяєте на шляху досягнення результату. Скільки разів ви повертатиметесь до початку, щоб знову перезапускати проєкт», – зазначила Оксана Дащаківська.

Фінальним етапом тренінгу стало опрацювання сценаріїв роботи з урахуванням знань та навичок, які учасники та учасниці отримали впродовж навчання. Фінальні результати кардинально відрізняються від початкових драфтів, зазначила виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик: «Під час навчання деякі проєкти пішли в неочікуване русло і це свідчить, що учасники готові переосмислювати свою роботу, а значить ми рухаємося в правильному напрямку».

Учасники Школи відзначили, що приємно вражені професійністю спікерів та рівнем організації: «Круто, сучасно, емоційно, професійно. Дякую тренерці та організаторам за цей досвід! До участі в Школі я не розумів, що є проблема співпраці громадськості і влади. За ці дні я побачив ті інструменти, які дають змогу нашу співпрацю налагодити й допомагають спільно вирішувати ті проблеми, які виникають в громаді», – поділився враженнями Сергій Кутинець з Любешівської громади.

Організатори також анонсували учасникам, що в рамках цього проєкту в передбачається створення центрів взаємодії у двох громадах-учасницях . Вже за кілька тижнів будуть оголошені деталі та умови конкурсу.

Цей захід організований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Новини

Якою має бути справедлива трансформація: у Нововолинську відбулася діалогова зустріч
Чт, 23.07.26
Якою має бути справедлива трансформація: у Нововолинську відбулася діалогова зустріч

Про що йшлося на події та які її перші результати, читайте у матеріалі.

Трансформація починається з діалогу. У Поромові відбулася зустріч влади та жителів
Чт, 16.07.26
Трансформація починається з діалогу. У Поромові відбулася зустріч влади та жителів

Разом вони думали, як Поромівська громада може включатись у процеси справедливої трансформації

Перші результатами роботи Координаційної ради з розвитку громадянського суспільства та належного врядування на Волині
Вт, 14.07.26
Перші результатами роботи Координаційної ради з розвитку громадянського суспільства та належного врядування на Волині

Проаналізували діяльність консультативно-дорадчого органу, створення якого адвокував Волинський Інститут Права

У Ратнівській громаді визначали пріоритети для розвитку громадської участі
Чт, 09.07.26
У Ратнівській громаді визначали пріоритети для розвитку громадської участі

У Ратному відбулася діалогова зустріч для жителів та представників місцевої ради

Рожищенська громада шукає нові формати діалогу між владою та громадськістю
Вт, 07.07.26
Рожищенська громада шукає нові формати діалогу між владою та громадськістю

Нові підходи шукали під час діалогової зустрічі влади та громадськості, яку організував Волинський Інститут Права

Справедлива трансформація простими словами. Пояснюємо складну тему у форматі “питання-відповідь”
Пн, 06.07.26
Справедлива трансформація простими словами. Пояснюємо складну тему у форматі “питання-відповідь”

Розповідаємо, про що йшлося на першому воркшопі нашого Ресурсного хабу справедливої трансформації, який провів Костянтин Криницький

 У Люблинці відбулася діалогова зустріч влади та жителів громади
Пн, 29.06.26
У Люблинці відбулася діалогова зустріч влади та жителів громади

Учасники обговорили аналітичний звіт про стан владно-громадської співпраці у Люблинецькій громаді

Новий Статут, Молодіжна рада і цифрова демократія: підсумки проєкту із розвитку участі у Любомльській громаді
Ср, 17.06.26
Новий Статут, Молодіжна рада і цифрова демократія: підсумки проєкту із розвитку участі у Любомльській громаді

Впродовж року ми працювали над розвитком владно-громадської співпраці та напрацюванням Статуту громади