News

Волинський Інститут Права працює над інтеграцією переселенців у громади області

Sat, 13.08.22

За оцінками фахівців, від 30 до 50 відсотків переселенців лишаться на постійне проживання у тих селах, селищах містечках і містах, де вони нині мешкають. Тому, для комфортнішого життя та розвитку територіальних громад надзвичайно важливо сприяти їх інтеграції. Іншими словами, потрібно зробити все можливе, щоб ВПО стали не гостями, а повноцінними жителями з усіма відповідними правами та обов’язками.

Саме це і є одним із завдань проєкту Волинського Інституту Права, що з червня цього року за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізовується у Володимирській, Зимнівській, Локачинській, Боратинській, Рожищенській, Ківерцівській, Любешівській, Горохівській, Шацькій та Вишнівській громадах.

«Для сприяння інтеграції ВПО у життя тих населених пунктів, де вони нині мешкають, ми спочатку вивчили потреби, проблеми, настрої переселенців та місцевих жителів, а також їхнього взаємовідносини. Все це зробили завдяки серії фокус-груп та анкетуванню. Зібрану інформацію ми опрацювали та зібрали в аналітичні звіти, які презентували до обговорення під час двадцяти діалогових зустрічей», - розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Протягом липня в кожній громаді відбулося дві таких зустрічі. Одна за участі переселеної та місцевої молоді, а друга для посадовців і решти зацікавлених ВПО та жителів громади. Важливо, що на основі презентованих аналітичних звітів присутні напрацювали рейтинг актуальних проблем та ідеї, що допоможуть переселенцям інтегруватися в життя у нових умовах.

Хоча всі громади різні, але на основі звітів та обговорень можна визначити чотири основні проблеми, які найчастіше згадуються. Це: відсутність роботи, житлові питання, конфлікти на мовному ґрунті та пасивна включеність внутрішньо переміщених осіб в житті громад. Оскільки для їх швидкого вирішення немає належних коштів та й одним рішенням тут нічого не зміниш, то учасники діалогових заходів зосередилися в напрацювання ідей дрібних заходів. Тут мова йде про тренінги з профорієнтації; різноманітні культурно-мистецькі заходи; майстер-класи; екскурсії; зустрічі з представниками влади. Для чого все це потрібно? Власне для того, щоб стати першим кроком для інтеграції переселенців у життя волинських громад.

«У мене такий досвід вперше. Він однозначно позитивний. По-перше, ми креативили, щоб зробити життя в громаді кращим. По-друге, важливо було, що переселенці та місцеві змогли познайомитися. Мені здається, що ми навіть краще зрозуміли одне одного і в тих наших ідеях намагалися, щоб це поширилися й на інших», - ділиться враженнями один з учасників діалогових зустрічей Дмитро.

До слова, найкращі з напрацьованих ідей буде втілено в життя. Зокрема, в найближчі місяці у кожній проєктній громаді буде реалізовано по п’ять заходів, що сприятимуть інтеграції ВПО. За їх анонсами стежте у волинських ЗМІ та на місцевих Facebook групах.

Довідково

Ці активності реалізовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.