News

Волинським громадським організаціям розказали, як прокачати організаційні біцепси

Tue, 28.09.21

За даними Західного міжрегіонального управління юстиції, на початок  2021 року у Волинській області було зареєстровано 2734 громадських об'єднання із різним статусом. Скільки з них стало працює протягом п’яти – десяти років? На жаль, немає такої статистики, яка б дала точну відповідь на це питання.

З цього виникає ще одне питання – що заважає громадським інституціям системно працювати? Відповідь шукали учасники майстер-класів  «Сталий розвиток громадського сектору: виклики та можливості», що відбулися 21 та 23 вересня у Луцьку та Володимирі-Волинському.

«Громадські об’днання багато уваги приділяють реалізації проєктів та організації заходів, пошуку фінансування та професійних працівників, але значно менше дбають про організаційний розвиток. Водночас, саме він є неймовірно важливим для сталої роботи», – зазначає тренерка заходу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тобто, мова йде про детальне планування різних сфер роботи НГО (загальна діяльність, фінанансовий розвиток, комунікація, тощо); аналіз сильних та слабких сторін; навчання тим навикам, які впливають на роботу всієї команди.

Звісно самотужки здійснювати якісний організаційний розвиток складно. Тому, найкраще залучати крутих фахових експертів. Де шукати таких фахівців і де взяти кошти на їх послуги? – про це також ішлося під час згаданих майстер-класів.

Громадська організація ІСАР «Єднання» має круту ініціативу, що допомагає НГО бути потужнішими. MARKETPLACE - платформа з організаційного розвитку для організацій громадянського суспільства в Україні. Один з її компонентів – це гранти, кошти яких спрямовуються на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів.

«Будь-яка українська некомерційна організація (якщо мова йде про технічні спроможності у сфері ВІЛ/СНІД, то й державна установа) може подати заявку, щоб отримати грант на власний організаційний або технічний розвиток. За допомогою грантів можна “придбати” необхідні послуги: тренінг, семінар, короткострокові/довгострокові консультації, експертну оцінку тощо. Загалом в рамках Системи грантів уже підтримано більше 300 проектів розвитку на загальну суму понад 3 млн. грн.», – йдеться на сайті ІСАР «Єднання».

Іншими словами, якщо хочете зрозуміти свій вектор руху і свою життєздатність на кілька років вперед; якщо вам потрібна фандрейзингова стратегія; якщо  хочете налагодити діалог зі своєю цільовою аудиторією; якщо потрібна консультація фахівця, щоб посилити проєктний менеджмент організації, то гранти з організаційного розвитку саме для вас.

«Щоб громадський сектор не боровся з різними викликами тоді, коли вже припікає, а міг працювати на перспективу, дуже важливо приділяти увагу своєму організаційному розвитку. Отримана інформація була для мене однозначно корисною. Рада, що взяла участь у цьому майстер-класі», – зазначає координатора громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата.

Більше про те, як взяти участь у конкурсі грантів з організаційного розвитку, читайте тут – http://cd-platform.org/granti.

Довідково:

Організатор майстер-класів – Мережа хабів України у партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Isar Ednannia в рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.

News

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.

Fri, 21.03.25
Як бути почутими? У селі Воєгоща на Камінь-Каширщині відбувся тренінг «Я можу впливати»

Учасники та учасниці поповнили свої знання на тему розвитку владно-громадської співпраці.

Fri, 07.03.25
Представники влади та громадськості вирішували, як можна посилити співпрацю у контексті роботи з молоддю

Учасники зустрічі запропонували новий формат співпраці – спільне планування, а також створення експертної ради.

Thu, 27.02.25
Спільні рішення для розвитку: як громади Волині успішно відновлюють бюджет участі

У нашому новому матеріалі розповідаємо про те, які громади відновили бюджет участі після повномасштабного вторгнення та як відкоригували його, аби задовольнити нові запити громадськості.

Tue, 04.02.25
У Турійську відбувся тренінг для активних жителів «Як я можу впливати?»

У заході взяли участь 15 учасників та учасниць, які хочуть більше знати про те, як працює місцеве самоврядування та який вклад жителі можуть вносити у розвиток своєї громади.