News

Волинським громадським організаціям розказали, як прокачати організаційні біцепси

Tue, 28.09.21

За даними Західного міжрегіонального управління юстиції, на початок  2021 року у Волинській області було зареєстровано 2734 громадських об'єднання із різним статусом. Скільки з них стало працює протягом п’яти – десяти років? На жаль, немає такої статистики, яка б дала точну відповідь на це питання.

З цього виникає ще одне питання – що заважає громадським інституціям системно працювати? Відповідь шукали учасники майстер-класів  «Сталий розвиток громадського сектору: виклики та можливості», що відбулися 21 та 23 вересня у Луцьку та Володимирі-Волинському.

«Громадські об’днання багато уваги приділяють реалізації проєктів та організації заходів, пошуку фінансування та професійних працівників, але значно менше дбають про організаційний розвиток. Водночас, саме він є неймовірно важливим для сталої роботи», – зазначає тренерка заходу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тобто, мова йде про детальне планування різних сфер роботи НГО (загальна діяльність, фінанансовий розвиток, комунікація, тощо); аналіз сильних та слабких сторін; навчання тим навикам, які впливають на роботу всієї команди.

Звісно самотужки здійснювати якісний організаційний розвиток складно. Тому, найкраще залучати крутих фахових експертів. Де шукати таких фахівців і де взяти кошти на їх послуги? – про це також ішлося під час згаданих майстер-класів.

Громадська організація ІСАР «Єднання» має круту ініціативу, що допомагає НГО бути потужнішими. MARKETPLACE - платформа з організаційного розвитку для організацій громадянського суспільства в Україні. Один з її компонентів – це гранти, кошти яких спрямовуються на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів.

«Будь-яка українська некомерційна організація (якщо мова йде про технічні спроможності у сфері ВІЛ/СНІД, то й державна установа) може подати заявку, щоб отримати грант на власний організаційний або технічний розвиток. За допомогою грантів можна “придбати” необхідні послуги: тренінг, семінар, короткострокові/довгострокові консультації, експертну оцінку тощо. Загалом в рамках Системи грантів уже підтримано більше 300 проектів розвитку на загальну суму понад 3 млн. грн.», – йдеться на сайті ІСАР «Єднання».

Іншими словами, якщо хочете зрозуміти свій вектор руху і свою життєздатність на кілька років вперед; якщо вам потрібна фандрейзингова стратегія; якщо  хочете налагодити діалог зі своєю цільовою аудиторією; якщо потрібна консультація фахівця, щоб посилити проєктний менеджмент організації, то гранти з організаційного розвитку саме для вас.

«Щоб громадський сектор не боровся з різними викликами тоді, коли вже припікає, а міг працювати на перспективу, дуже важливо приділяти увагу своєму організаційному розвитку. Отримана інформація була для мене однозначно корисною. Рада, що взяла участь у цьому майстер-класі», – зазначає координатора громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата.

Більше про те, як взяти участь у конкурсі грантів з організаційного розвитку, читайте тут – http://cd-platform.org/granti.

Довідково:

Організатор майстер-класів – Мережа хабів України у партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Isar Ednannia в рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.