Новини

Волинським громадським організаціям розказали, як прокачати організаційні біцепси

Вт, 28.09.21

За даними Західного міжрегіонального управління юстиції, на початок  2021 року у Волинській області було зареєстровано 2734 громадських об'єднання із різним статусом. Скільки з них стало працює протягом п’яти – десяти років? На жаль, немає такої статистики, яка б дала точну відповідь на це питання.

З цього виникає ще одне питання – що заважає громадським інституціям системно працювати? Відповідь шукали учасники майстер-класів  «Сталий розвиток громадського сектору: виклики та можливості», що відбулися 21 та 23 вересня у Луцьку та Володимирі-Волинському.

«Громадські об’днання багато уваги приділяють реалізації проєктів та організації заходів, пошуку фінансування та професійних працівників, але значно менше дбають про організаційний розвиток. Водночас, саме він є неймовірно важливим для сталої роботи», – зазначає тренерка заходу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Тобто, мова йде про детальне планування різних сфер роботи НГО (загальна діяльність, фінанансовий розвиток, комунікація, тощо); аналіз сильних та слабких сторін; навчання тим навикам, які впливають на роботу всієї команди.

Звісно самотужки здійснювати якісний організаційний розвиток складно. Тому, найкраще залучати крутих фахових експертів. Де шукати таких фахівців і де взяти кошти на їх послуги? – про це також ішлося під час згаданих майстер-класів.

Громадська організація ІСАР «Єднання» має круту ініціативу, що допомагає НГО бути потужнішими. MARKETPLACE - платформа з організаційного розвитку для організацій громадянського суспільства в Україні. Один з її компонентів – це гранти, кошти яких спрямовуються на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів.

«Будь-яка українська некомерційна організація (якщо мова йде про технічні спроможності у сфері ВІЛ/СНІД, то й державна установа) може подати заявку, щоб отримати грант на власний організаційний або технічний розвиток. За допомогою грантів можна “придбати” необхідні послуги: тренінг, семінар, короткострокові/довгострокові консультації, експертну оцінку тощо. Загалом в рамках Системи грантів уже підтримано більше 300 проектів розвитку на загальну суму понад 3 млн. грн.», – йдеться на сайті ІСАР «Єднання».

Іншими словами, якщо хочете зрозуміти свій вектор руху і свою життєздатність на кілька років вперед; якщо вам потрібна фандрейзингова стратегія; якщо  хочете налагодити діалог зі своєю цільовою аудиторією; якщо потрібна консультація фахівця, щоб посилити проєктний менеджмент організації, то гранти з організаційного розвитку саме для вас.

«Щоб громадський сектор не боровся з різними викликами тоді, коли вже припікає, а міг працювати на перспективу, дуже важливо приділяти увагу своєму організаційному розвитку. Отримана інформація була для мене однозначно корисною. Рада, що взяла участь у цьому майстер-класі», – зазначає координатора громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата.

Більше про те, як взяти участь у конкурсі грантів з організаційного розвитку, читайте тут – http://cd-platform.org/granti.

Довідково:

Організатор майстер-класів – Мережа хабів України у партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Isar Ednannia в рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?