News

В Луцьку презентували напрацювання Голобської ОТГ у сфері стратегічного планування

Fri, 02.08.19

Для чого потрібна стратегія розвитку громади та як зробити цей документ не для галочки? Відповідь на це питання добре знають у Волинському Інституті Права. Експерти цієї громадської організації мають значний досвід підтримки ОТГ в підготовці стратегії розвитку. Яскравим прикладом є співпраця з Голобською ОТГ в рамках проекту «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ».

Про результати цієї ініціативи експерти Волинського Інституту Права говорили із представниками ОТГ Волині 29 серпня у Луцьку.

 «Наша співпраця з Голобами в рамках цього проекту почалася у 2016 році. Першим завданням була власна розробка Стратегії розвитку громади. Цей процес був не простий, адже передбачав кропіткий аналіз соціально-економічних показників, опитування думки мешканців ОТГ, проведення різноманітних фокус-груп та обговорень. Як результат, в грудні 2016 року депутати затвердили Стратегію розвитку громади. До речі, Голоби стали першою ОТГ на Волині, яка розробили та затвердила такий документ», - зазначила керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Наступним етапом реалізації проекту стала експертна підтримка в реалізації завдань та цілей Стратегії. Так, у 2017 році було організовано консультаційну роботу профільних експертів у сфері розвитку туризму та індивідуальних господарств. У 2018 – 2019 роках Волинський інститут права сконцентрував увагу на експертній підтримці реформ освіти та первинної ланки медицини в цій громаді.

Зокрема, на основі зібраних даних та проведених публічних заходів (обговорення, фокус-групи) експерти організації підготували два профільних стратегічних  документи. А саме: Програму розвитку  первинної медико-санітарної допомоги  на 2019 – 2023 роки і Стратегію розвитку освітньої мережі у Голобській громаді.

«Для розробки стратегічного документу у сфері освіти з нашої ініціативи було сформовано профільний комітет з освітян, батьків, старост, депутатів та представників селищної ради. Також було організовано фокус-групи в закладах освіти та проведено анкетування учнів, батьків, вчителів. Наразі документ пройшов всі обговорення та чекає свого затвердження сесією Голобської селищної ради у серпні», - зазначив експерт з питань освіти Волинського інститут права Сергію Пазюк.

Щодо Програми розвитку  первинної медико-санітарної допомоги, то для її підготовки теж було організовано чимало заходів. Нині цей документ чекає обговорення в громаді та буде затверджено орієнтовно восени 2019 року.

Довідково:

Презентація відбулася в рамках реалізації проекту «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ», що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.