Новини
В Луцьку презентували напрацювання Голобської ОТГ у сфері стратегічного планування
Пт, 02.08.19Для чого потрібна стратегія розвитку громади та як зробити цей документ не для галочки? Відповідь на це питання добре знають у Волинському Інституті Права. Експерти цієї громадської організації мають значний досвід підтримки ОТГ в підготовці стратегії розвитку. Яскравим прикладом є співпраця з Голобською ОТГ в рамках проекту «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ».
Про результати цієї ініціативи експерти Волинського Інституту Права говорили із представниками ОТГ Волині 29 серпня у Луцьку.
«Наша співпраця з Голобами в рамках цього проекту почалася у 2016 році. Першим завданням була власна розробка Стратегії розвитку громади. Цей процес був не простий, адже передбачав кропіткий аналіз соціально-економічних показників, опитування думки мешканців ОТГ, проведення різноманітних фокус-груп та обговорень. Як результат, в грудні 2016 року депутати затвердили Стратегію розвитку громади. До речі, Голоби стали першою ОТГ на Волині, яка розробили та затвердила такий документ», - зазначила керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Наступним етапом реалізації проекту стала експертна підтримка в реалізації завдань та цілей Стратегії. Так, у 2017 році було організовано консультаційну роботу профільних експертів у сфері розвитку туризму та індивідуальних господарств. У 2018 – 2019 роках Волинський інститут права сконцентрував увагу на експертній підтримці реформ освіти та первинної ланки медицини в цій громаді.
Зокрема, на основі зібраних даних та проведених публічних заходів (обговорення, фокус-групи) експерти організації підготували два профільних стратегічних документи. А саме: Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги на 2019 – 2023 роки і Стратегію розвитку освітньої мережі у Голобській громаді.
«Для розробки стратегічного документу у сфері освіти з нашої ініціативи було сформовано профільний комітет з освітян, батьків, старост, депутатів та представників селищної ради. Також було організовано фокус-групи в закладах освіти та проведено анкетування учнів, батьків, вчителів. Наразі документ пройшов всі обговорення та чекає свого затвердження сесією Голобської селищної ради у серпні», - зазначив експерт з питань освіти Волинського інститут права Сергію Пазюк.
Щодо Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги, то для її підготовки теж було організовано чимало заходів. Нині цей документ чекає обговорення в громаді та буде затверджено орієнтовно восени 2019 року.
Довідково:
Презентація відбулася в рамках реалізації проекту «Забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегії розвитку Голобської ОТГ», що реалізується Волинським Інститутом Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».