News

В Голобській громаді обговорили, як покращити екологічну ситуацію

Mon, 01.02.21

В Голобах триває робота над змінами до головного планового документу громади. Зокрема, у четвер, 28 січня, відбулося чергове засідання робочої групи, що напрацьовує зміни до Стратегії розвитку на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля.

«На першому засіданні  ми визначили основні стратегічні та операційні цілі, а цього разу детально обговорили завдання, які потрібно виконати, для покращення екологічної ситуації у Голобській громаді», – зазначає експертка з питань екології Інна Войло.

Серед таких завдань: покращення системи роздільного збирання відходів; ліквідація стихійних сміттєзвалищ; створення бази даних щодо утворення твердих побутових відходів; розробка схеми санітарного очищення громади; запровадження практики компостування; запровадження моніторингу якості повітря; боротьба з карантинними рослинами (авт. борщівник та амброзія); розробка правил благоустрою; впровадження енергоефективних технологій в громаді; вдосконалення енергоефективного зовнішнього освітлення; організація інформаційно-просвітницкої роботи для підвищення екосвідомості.

Також, члени робочої групи (представники місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти) почали планувати заходи, які потрібно організувати для виконання визначених завдань. Наприклад, присутні обговорили потребу в розробці та затвердженні правил благоустрою, які окрім правових, економічних, соціальних сфер, мають визначити правила поводження в напрямку охорони навколишнього середовища.

«Такий документ нашою громадською організацією був частково розроблений ще у 2017-му році. Але з ряду причин робота була призупинена. Зокрема й тому, що не було кому слідкувати за дотриманням правил у сфері охорони довкілля. Але враховуючи, що зараз оголошено конкурс на посаду екологічного інспектора, напрацьовуються зміни до Стратегії, то питання розробки та затвердження правил благоустрою, як ніколи актуально», – вважає представник громадської організації «Центр сімейної культури» Ніфонт Омельчук.

Присутні погодилися з його думкою та вирішили внести напрацювання цього документу до запланованих заходів в рамках майбутніх змін до Стратегії. Щодо інших заходів, то про них домовилися детальніше поговорити під час наступного засідання робочої групи.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.