News

В Голобській громаді обговорили, як покращити екологічну ситуацію

Mon, 01.02.21

В Голобах триває робота над змінами до головного планового документу громади. Зокрема, у четвер, 28 січня, відбулося чергове засідання робочої групи, що напрацьовує зміни до Стратегії розвитку на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля.

«На першому засіданні  ми визначили основні стратегічні та операційні цілі, а цього разу детально обговорили завдання, які потрібно виконати, для покращення екологічної ситуації у Голобській громаді», – зазначає експертка з питань екології Інна Войло.

Серед таких завдань: покращення системи роздільного збирання відходів; ліквідація стихійних сміттєзвалищ; створення бази даних щодо утворення твердих побутових відходів; розробка схеми санітарного очищення громади; запровадження практики компостування; запровадження моніторингу якості повітря; боротьба з карантинними рослинами (авт. борщівник та амброзія); розробка правил благоустрою; впровадження енергоефективних технологій в громаді; вдосконалення енергоефективного зовнішнього освітлення; організація інформаційно-просвітницкої роботи для підвищення екосвідомості.

Також, члени робочої групи (представники місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти) почали планувати заходи, які потрібно організувати для виконання визначених завдань. Наприклад, присутні обговорили потребу в розробці та затвердженні правил благоустрою, які окрім правових, економічних, соціальних сфер, мають визначити правила поводження в напрямку охорони навколишнього середовища.

«Такий документ нашою громадською організацією був частково розроблений ще у 2017-му році. Але з ряду причин робота була призупинена. Зокрема й тому, що не було кому слідкувати за дотриманням правил у сфері охорони довкілля. Але враховуючи, що зараз оголошено конкурс на посаду екологічного інспектора, напрацьовуються зміни до Стратегії, то питання розробки та затвердження правил благоустрою, як ніколи актуально», – вважає представник громадської організації «Центр сімейної культури» Ніфонт Омельчук.

Присутні погодилися з його думкою та вирішили внести напрацювання цього документу до запланованих заходів в рамках майбутніх змін до Стратегії. Щодо інших заходів, то про них домовилися детальніше поговорити під час наступного засідання робочої групи.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»