Новини

В Голобській громаді обговорили, як покращити екологічну ситуацію

Пн, 01.02.21

В Голобах триває робота над змінами до головного планового документу громади. Зокрема, у четвер, 28 січня, відбулося чергове засідання робочої групи, що напрацьовує зміни до Стратегії розвитку на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля.

«На першому засіданні  ми визначили основні стратегічні та операційні цілі, а цього разу детально обговорили завдання, які потрібно виконати, для покращення екологічної ситуації у Голобській громаді», – зазначає експертка з питань екології Інна Войло.

Серед таких завдань: покращення системи роздільного збирання відходів; ліквідація стихійних сміттєзвалищ; створення бази даних щодо утворення твердих побутових відходів; розробка схеми санітарного очищення громади; запровадження практики компостування; запровадження моніторингу якості повітря; боротьба з карантинними рослинами (авт. борщівник та амброзія); розробка правил благоустрою; впровадження енергоефективних технологій в громаді; вдосконалення енергоефективного зовнішнього освітлення; організація інформаційно-просвітницкої роботи для підвищення екосвідомості.

Також, члени робочої групи (представники місцевого самоврядування, депутати, громадські активісти) почали планувати заходи, які потрібно організувати для виконання визначених завдань. Наприклад, присутні обговорили потребу в розробці та затвердженні правил благоустрою, які окрім правових, економічних, соціальних сфер, мають визначити правила поводження в напрямку охорони навколишнього середовища.

«Такий документ нашою громадською організацією був частково розроблений ще у 2017-му році. Але з ряду причин робота була призупинена. Зокрема й тому, що не було кому слідкувати за дотриманням правил у сфері охорони довкілля. Але враховуючи, що зараз оголошено конкурс на посаду екологічного інспектора, напрацьовуються зміни до Стратегії, то питання розробки та затвердження правил благоустрою, як ніколи актуально», – вважає представник громадської організації «Центр сімейної культури» Ніфонт Омельчук.

Присутні погодилися з його думкою та вирішили внести напрацювання цього документу до запланованих заходів в рамках майбутніх змін до Стратегії. Щодо інших заходів, то про них домовилися детальніше поговорити під час наступного засідання робочої групи.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?