News

У Торчинській громаді затвердили програму інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Thu, 15.06.23

На початку тижня Торчинська селищна рада затвердила програму  інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в громаді на 2023-2024 роки. Ця програма передбачає заходи, які сприятимуть процесу соціальної адаптації переселенців, їхньої підтримки та захисту прав.

Розробкою займались селищна рада спільно з громадською організацією Волинський Інститут Права

 

 

Програма передбачає дев’ять напрямків роботи:

  • Організація надання соціальних послуг
  • Матеріально-фінансова підтримка ВПО
  • Створення належних умов проживання
  • Надання послуг з охорони здоров’я, освіти, культури
  • Забезпечення перепідготовки  та профорієнтації, допомога у пошуку роботи ВПО
  • Підтримка та захист дітей ВПО
  • Соціальна інтеграція
  • Психологічна підтримка
  • Надання гуманітарної та благодійної допомоги

Кожен із цих пунктів передбачає перелік заходів для того, аби сприяти більшій підтримці та долученості ВПО. 

«Станом на перше червня 2023 року, в громаді проживають 128 ВПО, з яких 42 дітей, 6 осіб з інвалідністю. Усі вони потребують матеріальної, соціальної та інших видів допомоги. Також їм потрібна й інформаційна підтримка», – повідомляють у секторі соціального захисту населення Торчинської селищної ради.

 

 

 В рамках роботи над програмою представники Волинського Інституту Права провели серію досліджень і обговорень за участі ВПО, представників громадського сектору та посадовців. Саме на основі отриманих результатів і був сформований документ.

 «Нічого про нас без нас. Не можна напрацьовувати такі програми без урахування думки тих, кого це стосується. Саме тому ми залучили до цих досліджень усіх учасників процесу інтеграції. Також важливо постійно контролювати та коригувати цей процес. Для цього ми розробили опитувальник, щоб бачити тенденції змін у потребах та краще розуміти можливості, які ми можемо пропонувати», – розповіла виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Погоджуються із цим і в Торчинській селищній раді.

«Війна триває... Число людей, які потребують нашої підтримки та допомоги у зв'язку з військовими діями, може збільшуватися. І саме задля інтеграції та адаптації таких людей був прийнятий цей документ», – ділиться начальниця відділу документообігу та організаційної роботи Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.

 

 

Робота над створенням програми відбувалась в рамках проєкту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізується ГО «Волинський Інститут Права» в партнерстві з Данською радою у справах біженців / DRC.

Також нині триває робота над розробкою такої програми для Литовезької громади.

News

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права

Tue, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»