News

У Торчинській громаді затвердили програму інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Thu, 15.06.23

На початку тижня Торчинська селищна рада затвердила програму  інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в громаді на 2023-2024 роки. Ця програма передбачає заходи, які сприятимуть процесу соціальної адаптації переселенців, їхньої підтримки та захисту прав.

Розробкою займались селищна рада спільно з громадською організацією Волинський Інститут Права

 

 

Програма передбачає дев’ять напрямків роботи:

  • Організація надання соціальних послуг
  • Матеріально-фінансова підтримка ВПО
  • Створення належних умов проживання
  • Надання послуг з охорони здоров’я, освіти, культури
  • Забезпечення перепідготовки  та профорієнтації, допомога у пошуку роботи ВПО
  • Підтримка та захист дітей ВПО
  • Соціальна інтеграція
  • Психологічна підтримка
  • Надання гуманітарної та благодійної допомоги

Кожен із цих пунктів передбачає перелік заходів для того, аби сприяти більшій підтримці та долученості ВПО. 

«Станом на перше червня 2023 року, в громаді проживають 128 ВПО, з яких 42 дітей, 6 осіб з інвалідністю. Усі вони потребують матеріальної, соціальної та інших видів допомоги. Також їм потрібна й інформаційна підтримка», – повідомляють у секторі соціального захисту населення Торчинської селищної ради.

 

 

 В рамках роботи над програмою представники Волинського Інституту Права провели серію досліджень і обговорень за участі ВПО, представників громадського сектору та посадовців. Саме на основі отриманих результатів і був сформований документ.

 «Нічого про нас без нас. Не можна напрацьовувати такі програми без урахування думки тих, кого це стосується. Саме тому ми залучили до цих досліджень усіх учасників процесу інтеграції. Також важливо постійно контролювати та коригувати цей процес. Для цього ми розробили опитувальник, щоб бачити тенденції змін у потребах та краще розуміти можливості, які ми можемо пропонувати», – розповіла виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.

Погоджуються із цим і в Торчинській селищній раді.

«Війна триває... Число людей, які потребують нашої підтримки та допомоги у зв'язку з військовими діями, може збільшуватися. І саме задля інтеграції та адаптації таких людей був прийнятий цей документ», – ділиться начальниця відділу документообігу та організаційної роботи Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.

 

 

Робота над створенням програми відбувалась в рамках проєкту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізується ГО «Волинський Інститут Права» в партнерстві з Данською радою у справах біженців / DRC.

Також нині триває робота над розробкою такої програми для Литовезької громади.

News

Tue, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

Thu, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Tue, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Fri, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Wed, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Mon, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Mon, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Sun, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош