Новини
У Торчинській громаді затвердили програму інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Чт, 15.06.23На початку тижня Торчинська селищна рада затвердила програму інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в громаді на 2023-2024 роки. Ця програма передбачає заходи, які сприятимуть процесу соціальної адаптації переселенців, їхньої підтримки та захисту прав.
Розробкою займались селищна рада спільно з громадською організацією Волинський Інститут Права.
Програма передбачає дев’ять напрямків роботи:
- Організація надання соціальних послуг
- Матеріально-фінансова підтримка ВПО
- Створення належних умов проживання
- Надання послуг з охорони здоров’я, освіти, культури
- Забезпечення перепідготовки та профорієнтації, допомога у пошуку роботи ВПО
- Підтримка та захист дітей ВПО
- Соціальна інтеграція
- Психологічна підтримка
- Надання гуманітарної та благодійної допомоги
Кожен із цих пунктів передбачає перелік заходів для того, аби сприяти більшій підтримці та долученості ВПО.
«Станом на перше червня 2023 року, в громаді проживають 128 ВПО, з яких 42 дітей, 6 осіб з інвалідністю. Усі вони потребують матеріальної, соціальної та інших видів допомоги. Також їм потрібна й інформаційна підтримка», – повідомляють у секторі соціального захисту населення Торчинської селищної ради.
В рамках роботи над програмою представники Волинського Інституту Права провели серію досліджень і обговорень за участі ВПО, представників громадського сектору та посадовців. Саме на основі отриманих результатів і був сформований документ.
«Нічого про нас без нас. Не можна напрацьовувати такі програми без урахування думки тих, кого це стосується. Саме тому ми залучили до цих досліджень усіх учасників процесу інтеграції. Також важливо постійно контролювати та коригувати цей процес. Для цього ми розробили опитувальник, щоб бачити тенденції змін у потребах та краще розуміти можливості, які ми можемо пропонувати», – розповіла виконавча директорка Волинського Інституту Права, Ірина Гайдучик.
Погоджуються із цим і в Торчинській селищній раді.
«Війна триває... Число людей, які потребують нашої підтримки та допомоги у зв'язку з військовими діями, може збільшуватися. І саме задля інтеграції та адаптації таких людей був прийнятий цей документ», – ділиться начальниця відділу документообігу та організаційної роботи Торчинської селищної ради Алла Ревуцька.
Робота над створенням програми відбувалась в рамках проєкту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізується ГО «Волинський Інститут Права» в партнерстві з Данською радою у справах біженців / DRC.
Також нині триває робота над розробкою такої програми для Литовезької громади.