News

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Fri, 05.05.23

В грудні минулого року в Торчинській громаді розпочався проєкт «Хочеш бути почутим - дій». Затіяли його активісти із локальної громадської організації МолоДіжка. Кінцева мета - створити та затвердити на владному рівні Програму розвитку молодіжної політики в громаді.

«Ідея створення такої Програми в нас назріла в силу того, як розвивалася молодіжна політика в громаді. Вже було створено молодіжну раду, громадську організацію «МолоДіжка», але ми розуміли, що до повноти картини нам необхідно прийняти Програму розвитку молоді», – розповідає керівниця ГО «МолоДіжка» Юлія Шклярук. За її словами, такий документ допоможе сформувати фінансову подушку на молодіжні проєкти і постійно мати під рукою ресурси на організацію заходів та втілення ідей. 

 

 

Тож, за підтримки Волинського Інституту Права команда взялася до роботи. Почали із опитування. Щоб з'ясувати важливі напрямки, які потрібно врахувати в Програмі та причини низької активності молоді в громадському житті та молодіжному русі було досліджено думку майже 80-ти респондентів. 

З такими напрацюваннями представники «МолоДіжки» пішли до голови громади. 

 

 

«Першим завданням для нас було донести до місцевої влади необхідність впровадження цієї програми. Ми вважаємо, що молодь у нашій громаді робить досить багато і може ще більше, але ми хотіли показати, що якби ми не старалися, нам все одно потрібна підтримка влади», – пригадує громадська активістка. 

Під час зустрічі з головою Торчинської громади було сформовано склад робочої групи з представників влади, молоді, осіб з числа ВПО, депутатів і громадських активістів.

Далі було багато навчання, обмін досвідом і робота, дуже багато роботи. 

 

 

«Завдяки Волинському Інституту Права ми залучили експерта, який допомагав у створенні стратегії та комунікації з владою. Також було два тренінги та поїздка в Луцьк, де ми познайомилися з роботою Департаменту молоді та спорту  Луцької міської ради у напрямі розвитку молодіжної політики», – каже Юлія Шклярук.

В рамках проєкту також було проведено два навчальних тренінги: голова Волинської обласної молодіжної ради Дем'ян Петрик навчав інструментів у взаємодії з владою, а експерт з фандрейзингу та розвитку НГО Руслан Краплич допоміг розібратися в питаннях проєктного менеджменту. 

 

 

Ці події допомогли активізувати молодь не лише із Торчина, зауважує керівниця «МолоДіжки»: «В процесі втілення нашого проєкту нам вдалося долучити людей з сусідніх старостинських округів. Це не може не радувати, бо у нас проблемне сполучення і це завжди було перешкодою. А тут вони змогли дізнатися, які є інструменти, щоб достукатися до влади та як писати проєкти».

А от одним із найскладніших етапів, за словами Юлії, була робота з депутатами: «Із стратегією ми пройшли три комісії. Формат роботи з депутатами був такий, що ми говорили, як ми це бачимо, а обранці розпитували чому тут так, а там так. Найскладніше було не в плані домовляння, а в плані письмового оформлення. Вдячні гуманітарному відділу, який нам у цьому допомагав».

В результаті місяців наполегливої роботи активістам таки вдалося: у п'ятницю, 5 травня, Торчинська селищна рада одноголосно підтримала напрацьований документ і тепер у громади є своя молодіжна політика.

 

 

Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.