News

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Fri, 05.05.23

В грудні минулого року в Торчинській громаді розпочався проєкт «Хочеш бути почутим - дій». Затіяли його активісти із локальної громадської організації МолоДіжка. Кінцева мета - створити та затвердити на владному рівні Програму розвитку молодіжної політики в громаді.

«Ідея створення такої Програми в нас назріла в силу того, як розвивалася молодіжна політика в громаді. Вже було створено молодіжну раду, громадську організацію «МолоДіжка», але ми розуміли, що до повноти картини нам необхідно прийняти Програму розвитку молоді», – розповідає керівниця ГО «МолоДіжка» Юлія Шклярук. За її словами, такий документ допоможе сформувати фінансову подушку на молодіжні проєкти і постійно мати під рукою ресурси на організацію заходів та втілення ідей. 

 

 

Тож, за підтримки Волинського Інституту Права команда взялася до роботи. Почали із опитування. Щоб з'ясувати важливі напрямки, які потрібно врахувати в Програмі та причини низької активності молоді в громадському житті та молодіжному русі було досліджено думку майже 80-ти респондентів. 

З такими напрацюваннями представники «МолоДіжки» пішли до голови громади. 

 

 

«Першим завданням для нас було донести до місцевої влади необхідність впровадження цієї програми. Ми вважаємо, що молодь у нашій громаді робить досить багато і може ще більше, але ми хотіли показати, що якби ми не старалися, нам все одно потрібна підтримка влади», – пригадує громадська активістка. 

Під час зустрічі з головою Торчинської громади було сформовано склад робочої групи з представників влади, молоді, осіб з числа ВПО, депутатів і громадських активістів.

Далі було багато навчання, обмін досвідом і робота, дуже багато роботи. 

 

 

«Завдяки Волинському Інституту Права ми залучили експерта, який допомагав у створенні стратегії та комунікації з владою. Також було два тренінги та поїздка в Луцьк, де ми познайомилися з роботою Департаменту молоді та спорту  Луцької міської ради у напрямі розвитку молодіжної політики», – каже Юлія Шклярук.

В рамках проєкту також було проведено два навчальних тренінги: голова Волинської обласної молодіжної ради Дем'ян Петрик навчав інструментів у взаємодії з владою, а експерт з фандрейзингу та розвитку НГО Руслан Краплич допоміг розібратися в питаннях проєктного менеджменту. 

 

 

Ці події допомогли активізувати молодь не лише із Торчина, зауважує керівниця «МолоДіжки»: «В процесі втілення нашого проєкту нам вдалося долучити людей з сусідніх старостинських округів. Це не може не радувати, бо у нас проблемне сполучення і це завжди було перешкодою. А тут вони змогли дізнатися, які є інструменти, щоб достукатися до влади та як писати проєкти».

А от одним із найскладніших етапів, за словами Юлії, була робота з депутатами: «Із стратегією ми пройшли три комісії. Формат роботи з депутатами був такий, що ми говорили, як ми це бачимо, а обранці розпитували чому тут так, а там так. Найскладніше було не в плані домовляння, а в плані письмового оформлення. Вдячні гуманітарному відділу, який нам у цьому допомагав».

В результаті місяців наполегливої роботи активістам таки вдалося: у п'ятницю, 5 травня, Торчинська селищна рада одноголосно підтримала напрацьований документ і тепер у громади є своя молодіжна політика.

 

 

Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Thu, 06.06.24
Як досягти успіху в адвокаційних кампаніях: ділимося досвідом наших минулорічних грантерів

Минулорічні грантери Волинського Інституту Права розповіли про нюанси ведення адвокаційних кампаній та дали поради тим організаціям, які планують займатись адвокацією.

Fri, 24.05.24
«Громада на слуху» у Рожищі: проєкт для налагодження довіри між владою і громадою

Мешканці мають змогу поставити питання щодо стану справ у Рожищенській громаді, а представники влади готують відповіді у відеоформаті.

Wed, 22.05.24
Простір для діалогу між владою і громадою: як працює центр громадських консультацій у Локачах

У центрі жителям громади допомагають у питаннях цифрової освіти, проводять зустрічі з представниками влади, різноманітні тренінги.

Mon, 20.05.24
У Любешові влада та місцеві жителі провели спільні аудити безпеки та благоустрою

Проєкт допомагає не лише вирішити інфраструктурні проблеми селища, а й налагодити діалог між владою та громадськістю.

Mon, 20.05.24
У Вишнівській та Зимнівській громадах впроваджують шкільний бюджет

Школярі пишуть проєкти, дізнаються про основи проєктного менеджменту та змінюють простори навколо себе.

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.