Новини

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Пт, 05.05.23

В грудні минулого року в Торчинській громаді розпочався проєкт «Хочеш бути почутим - дій». Затіяли його активісти із локальної громадської організації МолоДіжка. Кінцева мета - створити та затвердити на владному рівні Програму розвитку молодіжної політики в громаді.

«Ідея створення такої Програми в нас назріла в силу того, як розвивалася молодіжна політика в громаді. Вже було створено молодіжну раду, громадську організацію «МолоДіжка», але ми розуміли, що до повноти картини нам необхідно прийняти Програму розвитку молоді», – розповідає керівниця ГО «МолоДіжка» Юлія Шклярук. За її словами, такий документ допоможе сформувати фінансову подушку на молодіжні проєкти і постійно мати під рукою ресурси на організацію заходів та втілення ідей. 

 

 

Тож, за підтримки Волинського Інституту Права команда взялася до роботи. Почали із опитування. Щоб з'ясувати важливі напрямки, які потрібно врахувати в Програмі та причини низької активності молоді в громадському житті та молодіжному русі було досліджено думку майже 80-ти респондентів. 

З такими напрацюваннями представники «МолоДіжки» пішли до голови громади. 

 

 

«Першим завданням для нас було донести до місцевої влади необхідність впровадження цієї програми. Ми вважаємо, що молодь у нашій громаді робить досить багато і може ще більше, але ми хотіли показати, що якби ми не старалися, нам все одно потрібна підтримка влади», – пригадує громадська активістка. 

Під час зустрічі з головою Торчинської громади було сформовано склад робочої групи з представників влади, молоді, осіб з числа ВПО, депутатів і громадських активістів.

Далі було багато навчання, обмін досвідом і робота, дуже багато роботи. 

 

 

«Завдяки Волинському Інституту Права ми залучили експерта, який допомагав у створенні стратегії та комунікації з владою. Також було два тренінги та поїздка в Луцьк, де ми познайомилися з роботою Департаменту молоді та спорту  Луцької міської ради у напрямі розвитку молодіжної політики», – каже Юлія Шклярук.

В рамках проєкту також було проведено два навчальних тренінги: голова Волинської обласної молодіжної ради Дем'ян Петрик навчав інструментів у взаємодії з владою, а експерт з фандрейзингу та розвитку НГО Руслан Краплич допоміг розібратися в питаннях проєктного менеджменту. 

 

 

Ці події допомогли активізувати молодь не лише із Торчина, зауважує керівниця «МолоДіжки»: «В процесі втілення нашого проєкту нам вдалося долучити людей з сусідніх старостинських округів. Це не може не радувати, бо у нас проблемне сполучення і це завжди було перешкодою. А тут вони змогли дізнатися, які є інструменти, щоб достукатися до влади та як писати проєкти».

А от одним із найскладніших етапів, за словами Юлії, була робота з депутатами: «Із стратегією ми пройшли три комісії. Формат роботи з депутатами був такий, що ми говорили, як ми це бачимо, а обранці розпитували чому тут так, а там так. Найскладніше було не в плані домовляння, а в плані письмового оформлення. Вдячні гуманітарному відділу, який нам у цьому допомагав».

В результаті місяців наполегливої роботи активістам таки вдалося: у п'ятницю, 5 травня, Торчинська селищна рада одноголосно підтримала напрацьований документ і тепер у громади є своя молодіжна політика.

 

 

Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку
Вт, 20.02.24
«Школа взаємодії влади та громади»: Представники десяти волинських громад вчилися співпрацювати задля розвитку

Упродовж двох днів у Луцьку посадовці та активісти вчилися працювати разом задля розвитку своїх громад. 16-17 лютого 2024 року відбувся перший модуль «Школи взаємодії влади та громади», організований Волинським Інститутом Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Волинські громади переймали практики налагодження взаємодії з жителями
Пт, 09.02.24
Волинські громади переймали практики налагодження взаємодії з жителями

Як налагодити ефективну співпрацю влади з жителями. Своїми рецептами ділилися експертки з трьох різних громад.

У Локачах публічну бібліотеку планують перетворити в Центр комунікації і взаємодії
Ср, 07.02.24
У Локачах публічну бібліотеку планують перетворити в Центр комунікації і взаємодії

Волинський Інститут Права організував зустріч з обміну досвідом між Локачинською та Зимнівською громадами. Представниця Зимного розповіла про досвід запуску Центру комунікації і взаємодії

Волинські посадовці переймали успішні досвіди співпраці з жителями від колег із Рівненщини та Вінничини
Пт, 02.02.24
Волинські посадовці переймали успішні досвіди співпраці з жителями від колег із Рівненщини та Вінничини

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА зібрав активістів і представників Боратинської, Вишнівської, Володимир-Волинської, Горохівської, Зимнівської, Ківерцівської, Локачинської, Любешівської, Рожищенської та Шацької місцевих рад, аби розповісти про кращі практики реалізації інструментів владно-громадської взаємодії в умовах воєнного часу

Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську
Ср, 17.01.24
Як впливати на життя в громаді: навчання в Горохові та Нововолинську

Волинський Інститут Права організував навчальні зустрічі для нових мешканців й активних жителів Нововолинська та Горохова. Учасники та учасниці дізнавалися про інструменти, які допоможуть їм більше та якісніше впливати на зміни в своїх громадах.

Навчання для самоврядування, як спосіб зробити жителів активнішими
Нд, 14.01.24
Навчання для самоврядування, як спосіб зробити жителів активнішими

160 старост, депутатів, працівників органів влади та комунальних установ десяти Волинських громад пройшли навчання із залучення жителів до прийняття важливих рішень

П’ять кроків до працевлаштування
Нд, 24.12.23
П’ять кроків до працевлаштування

В Горохівській громаді взялися покращувати становище на ринку праці. Для цього організували зустріч «П’ять кроків до працевлаштування», яка відбулася в освітньому просторі «Горохів Хаб».

Гра в довгу. У Рівному активісти вчилися ефективної комунікації в адвокаційних кампаніях
Чт, 21.12.23
Гра в довгу. У Рівному активісти вчилися ефективної комунікації в адвокаційних кампаніях

У Рівному громадських активістів з Волинської та Рівненської областей провели навчання з комунікації в адвокаційних кампаніях. Тренінг відбувся в рамках Школи адвокації Волинського Інституту Права