News

Тренінги під час карантину – зроблено!

Fri, 12.06.20

Карантин, зумовлений поширенням коронавірусу, розпочався раптово, як «сніг у червні». Самоізоляція та заборона проводити публічні заходи у березні та травні здавалося б паралізували роботу громадського сектору та зруйнували всі плани, але… Мобільність, креатив, належне володіння Інтернет технологіями  завжди були характерними рисами активних громадських організацій. Тому, чимало з них швидко прилаштувалися до нових реалій та продовжили свою роботу.

Ще з минулого року Волинський Інститут Права реалізовує проект «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади та громади для впровадження позитивних змін на місцях». Його мета - сприяти вирішенню наявних та попередженню виникнення нових конфліктів у Вишнівській та Головненській громадах, що з’являються при реалізації освітньої реформи. Як?  Завдяки публічним дискусіям, популяризації інструментів громадської участі та напрацюванню ефективних способів взаємодії місцевої влади із населенням. В рамках цієї ініціативи весною 2020-го було заплановано організувати серію тренінгів для активних мешканців вищезгаданих громад та державних посадовців. Якщо ви думаєте, що карантинні обмеження скасували ці плани, то ви помиляєтеся.

«Команда нашої громадської організації порадилася та вирішила організувати навчання в онлайн форматі. Ми переживали, що жителі сіл не захочуть чи не зможуть навчатися в такий спосіб, але охочі знайшлися. У травні відбулося 6 тренінгів на платформі ZOOM. У кожному заході взяло участь 18 – 20 осіб», - розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Завдяки цьому навчанню, кожен, хто зголосився, зміг почути відповіді на такі питання:

☑ Що таке місцева ініціатива або як бути депутатом без депутатського значка?
☑ Як донести свої суспільноважливі пропозиції до місцевої влади, щоб їх почули?
☑ Громадські слухання: реальний спосіб вирішення проблеми чи окозамилювання?
☑ Як ефективно взаємодіяти із депутатами та старостами у об’єднаній територіальній громаді?
☑ Чим можуть бути корисні загальні збори та органи самоорганізації населення для активних громадян?

☑ Як громаді може допомогти електронна петиція?

«Коли ми ще в лютому планували ці навчання, то не очікували, що вони дадуть подвійний ефект. Мешканці Вишнівської та Головненської громад не лише отримали корисні знання щодо інструментів громадської участі, а й покращили свої навички у володінні Інтернет технологіями. Тому, сміливо можна сказати, що карантин, у цьому випадку, став поштовхом для розвитку», - зазначає Ірина Гайдучик.

Довідково:

Навчання відбуваються в рамках проєкту «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади та громади для впровадження позитивних змін на місцях», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.