Новини
Тренінги під час карантину – зроблено!
Пт, 12.06.20Карантин, зумовлений поширенням коронавірусу, розпочався раптово, як «сніг у червні». Самоізоляція та заборона проводити публічні заходи у березні та травні здавалося б паралізували роботу громадського сектору та зруйнували всі плани, але… Мобільність, креатив, належне володіння Інтернет технологіями завжди були характерними рисами активних громадських організацій. Тому, чимало з них швидко прилаштувалися до нових реалій та продовжили свою роботу.
Ще з минулого року Волинський Інститут Права реалізовує проект «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади та громади для впровадження позитивних змін на місцях». Його мета - сприяти вирішенню наявних та попередженню виникнення нових конфліктів у Вишнівській та Головненській громадах, що з’являються при реалізації освітньої реформи. Як? Завдяки публічним дискусіям, популяризації інструментів громадської участі та напрацюванню ефективних способів взаємодії місцевої влади із населенням. В рамках цієї ініціативи весною 2020-го було заплановано організувати серію тренінгів для активних мешканців вищезгаданих громад та державних посадовців. Якщо ви думаєте, що карантинні обмеження скасували ці плани, то ви помиляєтеся.
«Команда нашої громадської організації порадилася та вирішила організувати навчання в онлайн форматі. Ми переживали, що жителі сіл не захочуть чи не зможуть навчатися в такий спосіб, але охочі знайшлися. У травні відбулося 6 тренінгів на платформі ZOOM. У кожному заході взяло участь 18 – 20 осіб», - розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Завдяки цьому навчанню, кожен, хто зголосився, зміг почути відповіді на такі питання:
☑ Що таке місцева ініціатива або як бути депутатом без депутатського значка?
☑ Як донести свої суспільноважливі пропозиції до місцевої влади, щоб їх почули?
☑ Громадські слухання: реальний спосіб вирішення проблеми чи окозамилювання?
☑ Як ефективно взаємодіяти із депутатами та старостами у об’єднаній територіальній громаді?
☑ Чим можуть бути корисні загальні збори та органи самоорганізації населення для активних громадян?
☑ Як громаді може допомогти електронна петиція?
«Коли ми ще в лютому планували ці навчання, то не очікували, що вони дадуть подвійний ефект. Мешканці Вишнівської та Головненської громад не лише отримали корисні знання щодо інструментів громадської участі, а й покращили свої навички у володінні Інтернет технологіями. Тому, сміливо можна сказати, що карантин, у цьому випадку, став поштовхом для розвитку», - зазначає Ірина Гайдучик.
Довідково:
Навчання відбуваються в рамках проєкту «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади та громади для впровадження позитивних змін на місцях», що реалізовується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»