News
П’ять кроків до працевлаштування
Sun, 24.12.23Напевно, кожен хоч раз у житті чув чиїсь нарікання на те, що складно знайти роботу. Причин цьому безліч: брак кваліфікації пошукача, низькі зарплати, не завжди запит роботодавця відповідає навичкам людини, яка претендує на вакансію тощо. Однак ця проблема має й другу сторону. Нині, в час війни, український бізнес має величезний кадровий голод. Їм бракує робочих рук, зокрема, через масовий виїзд людей за кордон.
В Горохівській громаді взялися покращувати становище на ринку праці. Для цього організували зустріч «П’ять кроків до працевлаштування», яка відбулася в освітньому просторі «Горохів Хаб».
«Нинішній захід виник через те, що ми почули про цю потребу. В першу чергу ми поставили для себе за мету звести всіх на одному майданчику. Як показала практика наших попередніх заходів – це буває дуже корисно, особливо в плані інформування», – розповіла співорганізаторка зустрічі, виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Цей захід зміг стати діалоговим майданчиком між бізнесом, владою, центром зайнятості та людьми, які в пошуках роботи. Він не претендує на вичерпність, однак, допоміг сформувати картину стану справ у громаді та показати запити усіх сторін процесу. Завдяки цій події вдалося побачити ті проблеми, про які нині нечасто говорять в публічному просторі.
Одну з таких проблем озвучили представники бізнесу: «Наше підприємство має величезний запит на людей. Єдине, у нас така специфіка, що потрібні технічні спеціалісти: токарі, фрезерувальники. Зазвичай це чоловіки, а вони не завжди готові офіційно працювати. Зараз працюємо над тим, аби перелаштувати роботу таким, чином, щоб жінки могли виконувати більше видів робіт на виробництві», – поділився Олександр Калинюк, заступник директора заводу «Горсталь».
Є запит і на інші вакансії. Підприємиця Ольга Краков’як проанонсувала розширення своєї торгової мережі і, відповідно, створення нових робочих місць: касирів, продавців та прибиральників.
У той же час очільниця Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості розповіла, що їхня установа має програми для тих, хто хоче відкрити власну справу. Допомагають не лише консультаціями фахівців, а й ґрантами.
На зустрічі були також і нові жителі громади (ВПО), які поділилися своїм досвідом. Однією з головних проблем вони назвали брак інформації. Під час цієї зустрічі вони почули про нові вакансії, програми центру зайнятості та інші можливості. Аби вирішити цей недолік представниця Інна Войло, представниця Волинської торгово-промислової палати, запропонувала створити інформаційний ресурс з базою вакансій та резюме пошуковців. Вона вже мала досвід реалізації такого проєкту в Боратинській громаді і він показав свою ефективність.
Представниця Горохівської міської ради Марія Лотвин анонсувала відкриття в громаді центру інтеграції, який, зокрема, буде сприяти комунікації в питаннях працевлаштування. Про цей запит влада дізналася, в тому числі, завдяки дослідженню проблем і потреб, що виникають у соціальній адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громаді, яке проводив Волинський Інститут Права.
Зустріч організована за сприяння Горохівського управління Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості, Горохівської міської ради та Волинського інституту права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське відродження України». Публікація представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».