News
Психологи та педагоги волинських громад покращили свої навики роботи в умовах війни
Thu, 29.12.22Потреба вдосконалення своїх знань зібрала на одному майданчику практичних психологів і соціальних педагогів Голобської та Люблинецької громад. Це стало можливим завдяки тренінгу від Волинського Інституту Права. Захід відбувся 21 грудня в Колодяжному.
Основну увагу тренерка навчання Світлана Сасюк приділила роботі з дітьми в умовах війни, наданню першої психологічної допомоги та формуванню особистої психологічної “тривожної” валізки.
«6П – підійди, підтримай, пам’ятай про реальність, підбадьорюй, подбай, перенаправляй. Все це – важливі кроки, які потрібно зробити при наданні першої психологічної допомоги. Чим більше ви знатимете про їх особливості, тим фаховішу поміч зможете надати», – зазначила Світлана Сасюк.
Важливо, що тренінг не був у форматі лекції. Для більшої ефективності, навчання передбачало багато інтерактивну та вправ. Як зазначають самі учасники, такий підхід дозволив краще зрозуміти почуту інформацію та оволодіти методиками та інструментами, які будуть корисними в їх роботі з дітьми.
«Все, що розповідала тренерка, корисно знати. Особливо цінними для мене були вправи. Важливо, що ми не просто слухали чи спостерігали, а переживали на своєму досвіді. Тепер я краще розумію їх дію і те, як правильно їх застосовувати», ділиться враженнями соціальний педагог Люблинецького ліцею Волинської обласної ради Людмила Куденчук.
«Цей захід дуже потрібний. В такий спосіб ми можемо покращити свої знання, поділитися одне з одним досвідом, задати питання та отримати відповіді, щоб ефективно долати виклики, зумовлені війною», – вважає практичний психолог Голобської громади Віта Дешко.
Зауважимо, що тренінг став черговим заходом Волинського Інституту Права в межах проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною». Ініціатива реалізовується в Люблинецькій та Голобській ТГ за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».
Так, осінню цього року було організовано фокус-групові дослідження думки місцевих жителів та ВПО, публічні обговорення, тренінг з відкриття власної справи у Голобській громаді. Проєкт буде реалізовуватися і в 2021-му році. Стежити за анонсами заходів можна на сайті Волинського Інституту Права (https://vip-volyn.org.ua/)