News

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Wed, 31.05.23

Нині перед Україною постало безліч викликів, однак, не варто забувати, що питання молодіжної політики є завжди на часі і його постійно потрібно актуалізувати, бо молодь - наше теперішнє і її розвиток в пріоритеті вже зараз.

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

 

 

«Ми вирішили зайнятися розробкою стратегії розвитку Ковельської громади, коли брали участь в тренінгу від Волинського Інституту Права. Ми тоді шукали слабкі сторони в місті, які ми, як громадська організація, можемо підсилити, так як ми є організація, котра спрямовує свої сили на розвиток молоді. Ми зрозуміли, що в зв'язку з війною дуже багато відбулося змін, на які треба реагувати», – пригадує керівниця ГО «Велика Ідея» Людмила Зубарєва.

Але щоб правильно на них реагувати, каже Людмила, треба зрозуміти, яких змін хоче молодь. Тому команда організації прийшла до висновку, що потрібно працювати над стратегією розвитку молоді їхньої рідної Ковельської громади на 2023-2025 роки.

Усю роботу вони розділили на кілька етапів. Першочергово команда провела  онлайн-опитування молоді. Для того, аби зробити це фахово, до роботи залучили експертку з проведення таких досліджень – Лесю Мукасєєву. Вона допомогла скласти опитувальник і впровадити його в життя.

«Далі різними шляхами ми стукали до молоді, щоб вони заповнили цей питальник. Ми йшли з ним в школи, спілкувалися на уроках зі старшокласниками та студентами, просили сканувати qr-код, розкидали ці гугл-форми по вайбер-чатах і соцмережах», – розповідає ініціаторка проєкту.

 

 

На цьому етапі намагалися охопити якнайширшу вибірку. Вдалося залучити різні сектори: учнівську та студентську молодь, молодь, яка працює, молодь з числа ВПО, а також людей з інвалідністю.

«Ми намагалися охопити якнайбільше різних категорій, бо думка кожного тут важлива. Таким чином вдалося отримати фідбек від близько 600 респондентів, хоч очікували близько 400. Це дуже хороший результат для Ковеля», – каже громадська активістка.

Після цього перейшли до другої фази – фокус-групового дослідження. Для того, аби глибше зануритися в тему, провели три сесії, на які були запрошені представники трьох груп: молодь, що працює; молодь, що навчається; та люди, які працюють з молоддю.

 

 

«За результатом цього дослідження ми отримали величезний звіт з результатами, цифрами, висновками і тезами. Тепер ми маємо документ, яким ми зараз активно користуємося в нашій роботі. На його основі і ми, і міська влада формуємо наші програми та проєкти. Беремо з цього дослідження максимум», – пояснює Людмила Зубарєва.

 

 

Із такими ґрунтовними результатами учасники взялися напрацьовувати саму стратегію розвитку молоді. Разом із працівниками молодіжних напрямків міськради, депутатами, освітянами і громадськими активістами, які також займаються питаннями молоді, провели стратегічну сесію.

 

 

«Ми два дні стратегували. Під фасилітацією залученої експертки Наталії Корзун розібрали питання, які напрацювали за результатами опитування. А ще малювали дорожню карту, щоб зрозуміти ким ми були раніше (від 2014-го року) і куди будемо рухатися впродовж наступних трьох років», – пригадує ініціаторка проєкту.

 

 

Наразі вже напрацьований проєкт документа. Разом із заступницею ковельського міського голови його дошліфовують, а далі справа за депутатами. Наразі ж, каже Людмила, є вже чимало побічних досягнень цієї роботи: «В нас вже декілька років при Ковельраді є управління культури, молоді, спорту та туризму, а після нашої стратегічної сесії там з'явилася нова працівниця, яка відповідає за сектор молоді. Наша команда вважає, що це велике досягнення саме цієї стратегічної сесії, що тепер є людина, яка окремо буде працювати від влади в цьому питанні».

 

 

Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Mon, 29.04.24
Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Розповідаємо, як на Волині працюють громадські організації, створені ВПО, перед якими труднощами постають та зібрали поради від експертів, як варто розвивати свою громадську організацію.

Fri, 19.04.24
Яких інтеграційних заходів потребують ВПО на третьому році війни

Волинський Інститут Права поспілкувався із ВПО, які мешкають у різних регіонах Волині, представниками громадських організацій та влади, аби з’ясувати відповідь на питання: яких інтеграційних заходів потребують внутрішньо переміщені особи.

Tue, 09.04.24
У Горохові відбулися інтеграційні заходи для ВПО та місцевих жителів

Протягом двох днів, 4 і 5 квітня, учасники активно проводили дозвілля та спілкувались на важливі соціальні теми, зокрема, інтеграцію ВПО у активне життя громади.

Thu, 04.04.24
Як працюють на Волині ради з питань внутрішньо переміщених осіб

На Волині почали активно створювати ради внутрішньо переміщених осіб. Чим вони займаються, з якими проблемами стикаються та як можна покращити їхню роботу? Розбирались у цих питаннях.

Tue, 02.04.24
Майстер-клас, кіноперегляд і арт-терапія: яким був «Разом-фест» у Нововолинську

Волинський Інститут Права організував заходи для ВПО та постійних жителів громади. Головною темою, яка об'єднала всі події, було питання інтеграції ВПО у життя громади.

Tue, 05.03.24
Як співпраця влади з жителями сприяє розвитку громади

Відбувся другий модуль «Школи співпраці між громадянами та владою» для представників влади та активістів з десяти громад Волині

Tue, 27.02.24
Провідні громадські організації Волині розповіли про те, що зробили в 2023 році

26 лютого 2024 року провідні ОГС Волинської області прозвітували за роботу в 2023-му році. Вони розповіли про успіхи, зміни та свої фінанси

Tue, 27.02.24
Оголошено переможців конкурсу малих адвокаційних грантів

У Луцьку відбулася настановча зустріч для переможців конкурсу малих адвокаційних грантів, який провів Волинський Інститут Права