Новини

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ср, 31.05.23

Нині перед Україною постало безліч викликів, однак, не варто забувати, що питання молодіжної політики є завжди на часі і його постійно потрібно актуалізувати, бо молодь - наше теперішнє і її розвиток в пріоритеті вже зараз.

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

 

 

«Ми вирішили зайнятися розробкою стратегії розвитку Ковельської громади, коли брали участь в тренінгу від Волинського Інституту Права. Ми тоді шукали слабкі сторони в місті, які ми, як громадська організація, можемо підсилити, так як ми є організація, котра спрямовує свої сили на розвиток молоді. Ми зрозуміли, що в зв'язку з війною дуже багато відбулося змін, на які треба реагувати», – пригадує керівниця ГО «Велика Ідея» Людмила Зубарєва.

Але щоб правильно на них реагувати, каже Людмила, треба зрозуміти, яких змін хоче молодь. Тому команда організації прийшла до висновку, що потрібно працювати над стратегією розвитку молоді їхньої рідної Ковельської громади на 2023-2025 роки.

Усю роботу вони розділили на кілька етапів. Першочергово команда провела  онлайн-опитування молоді. Для того, аби зробити це фахово, до роботи залучили експертку з проведення таких досліджень – Лесю Мукасєєву. Вона допомогла скласти опитувальник і впровадити його в життя.

«Далі різними шляхами ми стукали до молоді, щоб вони заповнили цей питальник. Ми йшли з ним в школи, спілкувалися на уроках зі старшокласниками та студентами, просили сканувати qr-код, розкидали ці гугл-форми по вайбер-чатах і соцмережах», – розповідає ініціаторка проєкту.

 

 

На цьому етапі намагалися охопити якнайширшу вибірку. Вдалося залучити різні сектори: учнівську та студентську молодь, молодь, яка працює, молодь з числа ВПО, а також людей з інвалідністю.

«Ми намагалися охопити якнайбільше різних категорій, бо думка кожного тут важлива. Таким чином вдалося отримати фідбек від близько 600 респондентів, хоч очікували близько 400. Це дуже хороший результат для Ковеля», – каже громадська активістка.

Після цього перейшли до другої фази – фокус-групового дослідження. Для того, аби глибше зануритися в тему, провели три сесії, на які були запрошені представники трьох груп: молодь, що працює; молодь, що навчається; та люди, які працюють з молоддю.

 

 

«За результатом цього дослідження ми отримали величезний звіт з результатами, цифрами, висновками і тезами. Тепер ми маємо документ, яким ми зараз активно користуємося в нашій роботі. На його основі і ми, і міська влада формуємо наші програми та проєкти. Беремо з цього дослідження максимум», – пояснює Людмила Зубарєва.

 

 

Із такими ґрунтовними результатами учасники взялися напрацьовувати саму стратегію розвитку молоді. Разом із працівниками молодіжних напрямків міськради, депутатами, освітянами і громадськими активістами, які також займаються питаннями молоді, провели стратегічну сесію.

 

 

«Ми два дні стратегували. Під фасилітацією залученої експертки Наталії Корзун розібрали питання, які напрацювали за результатами опитування. А ще малювали дорожню карту, щоб зрозуміти ким ми були раніше (від 2014-го року) і куди будемо рухатися впродовж наступних трьох років», – пригадує ініціаторка проєкту.

 

 

Наразі вже напрацьований проєкт документа. Разом із заступницею ковельського міського голови його дошліфовують, а далі справа за депутатами. Наразі ж, каже Людмила, є вже чимало побічних досягнень цієї роботи: «В нас вже декілька років при Ковельраді є управління культури, молоді, спорту та туризму, а після нашої стратегічної сесії там з'явилася нова працівниця, яка відповідає за сектор молоді. Наша команда вважає, що це велике досягнення саме цієї стратегічної сесії, що тепер є людина, яка окремо буде працювати від влади в цьому питанні».

 

 

Усе це стало можливим завдяки конкурсу малих адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

«Відчувати, що ти не один». Як у Торчинській громаді підтримують військовослужбовців та їхні родини
Ср, 28.08.24
«Відчувати, що ти не один». Як у Торчинській громаді підтримують військовослужбовців та їхні родини

Завдяки ефективній адвокаційній кампанії, проведеній ГО «Чарівне янголятко», у громаді організували низку заходів для родин військовослужбовців, а також ініціювали прийняття програми підтримки військових та їхніх родин на 2025 та 2026 роки.

У Турійську та Камені-Каширському провели фокус-групові дослідження
Пн, 19.08.24
У Турійську та Камені-Каширському провели фокус-групові дослідження

Волинський Інститут Права досліджує думку жителів щодо стану владно-громадської співпраці у громадах.