News

Лучанам розповіли, як отримати 200 тисяч на реалізацію молодіжних інновацій

Thu, 06.06.19

200 тисяч гривень – саме таку суму пропонують молодим людям від 18 до 35 років на реалізацію ідеї, яка має допомогти перезапустити місцеву демократію у громаді.

Про це йшлося у середу, 5 червня, під час презентації програми розвитку молодіжних інновації для сприяння доброчесності та інклюзивності U-Inn 2.0:RELOAD (Restart Local Democracy) «Перезапуск місцевої демократії» у Луцьку.

«У 2017 році відбувся перший пілотний етап програми підтримки молодіжних інновацій для демократії та прав людини. В ньому взяли участь більше 600 молодих людей, 90 команд подали свої ідеї на конкурс і шість команд отримали від 2 до 5 тисяч доларів та менторську підтримку для реалізації інноваційних проектів. Цього року загальний призовий фонд конкурсу  - 800 тис. грн.», - зазначила координаторка заходу, експертка Волинського інституту права  Зарини Дацик.

 

Тематика конкурсу – це:

  • Інновація для доброчесності (відкритість, прозорість та підзвітність діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа; подолання конфлікту інтересів; впровадження та моніторинг етичних принципів діяльності місцевої влади, громадських організацій чи медіа, подолання корупції, тощо);
  • Інновація для інклюзивності (залучення та доступ всіх громадян/ок до процесів прийняття рішень місцевою владою, громадськими організаціями та медіа; посилення соціального діалогу та порозуміння, видимості та залученості вразливих груп; просування і захист прав і свобод людини, в тому числі свободу слова, совісті, вираження поглядів, рівності, подолання дискримінації, тощо).
  • Інновація для Донбасу (розбудова миру, громадська безпека і соціальна згуртованість, участь у місцевому самоврядуванні, демократичні реформи, тощо);
  • Інновації для прав людини (просування прав людини; захист прав людини; права людини з фокусом на вразливі групи; соціально-економічні права людини, тощо).

Інноваційні рішення для U-inn 2.0: RELOAD, окрім технічної, креативної складової, обов’язково мають включати комунікацію з громадянами/ками, їх залучення, взаємодію, з особливою увагою на молодь. 

«В рамках конкурсу будуть підтримані проекти, які завдяки інформаційним та креативним технологіям дозволяють вирішити проблеми чи задовольнити потреби, які пов’язані з доброчесністю та інклюзивністю в громадах на рівні місцевої влади, громадських організацій та медіа, запровадити й посилити демократичні інститути та практики», - зазначила керівниця Волинського інституту права Ірина Гайдучик.

 

Для того, щоб подати проект для участі в конкурсі потрібно бути громадянином/кою України віком від 18 до 35 (станом на 16.05.2019); створити і назвати команду; команда має налічувати не менше 2 учасників/ць; у кожній команді має бути третина представників/ць іншої статі. 

Подати проект можна до 1 серпня, зареєструвавши його на сайті https://uinn.org.ua/ у розділі «Подати інновацію».

 

Довідково:

Організатор заходу – Волинський інститут права та Молодіжний центр Волині. Програма підтримки молодіжних інновацій U-Inn реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Державним агентством з питань електронного урядування України, Freedom House Ukraine, 1991 Incubator, Центром розвитку інновацій, Громадською радою доброчесності за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії в рамках проекту «Громадянське суспільство для посилення демократії та прав людини».

 

News

Wed, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

Fri, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Wed, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Tue, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

Wed, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Fri, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Mon, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Fri, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.