News

«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було

Fri, 16.07.21

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників. Відбувся цей захід, що об’єднав мешканців Голобської громади навколо теми охорони довкілля, у середу, 14 липня.

Розпочалося все з прибирання садиби Вільгів. Хоча ця історична пам’ятка є поруйнованою (нині її  не можуть реставрувати через законодавчі та фінансові причини), але щороку побачити її приїжджають люди не лише з різних куточків України, а й закордону. Тому, підтримувати садибу в чистоті важливо не лише для збереження, а й для туристичного потенціалу громади.

«В суспільстві, де не смітять, не треба прибирати, але вже як є. Якщо кожен буде смітити, то ми загрузнемо в смітті, а я так не хочу. Тому прийшов на цю акцію, щоб зробити добру справу для селища, де живу», – каже Сергій, один з учасників заходу.

Крім толоки, усі бажаючі могли долучитися до обговорень про важливість сортувати сміття та те, як можна використаним речам надати нового життя, що відбулися на території Центру сімейної культури. А щоб розповісти місцевій молоді серйозну та важливу екологічну інформацію у цікавому форматі, було організовано квест та вікторину.

««Еко-літо 2021» – це не лише про прибирання, а насамперед про підвищення екологічної свідомості та культури. Саме тому, крім толоки відбулися різні навчально-інформаційні заходи. Дякую керівниці громадської організації «Агенція міжнародної співпраці» Інні Войло, представнику Волинської обласної Малої академії наук Антону Євтушку, вчителю голобської школи Ігорю Пахолюку, які долучилися до їх проведення», – зазначає співорганізаторка акції, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що  у напрямку охорони довкілля в Голобській громаді працюють системно і  вищезгадана акція – не єдиний захід у цій тематиці. Цього року і попереднього проходили різноманітні тренінги та майстер-класи для громадських активістів, педагогів, молоді. 14 липня, крім «Еко-літа 2021», відбулося ще й громадське обговорення Правил благоустрою території населених пунктів Голобської селищної ради.

«В минулому році у нас були різні екологічні майстер-класи для вчителів, щоб вони могли отримані знання донести до своїх учнів в ігровій формі; було організовано заходи для дітей та дорослих, де вимірювали кількість нітратів в овочах та фруктах; облаштовано еко-сквер;  щороку у нас відбувається толока. А ще, разом із Волинським Інститутом Права зараз працюємо над змінами до Стратегії розвитку громади на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля», – розповідає проектна менеджерка Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Щодо «Еко-літа 2021», то його організатори зазначають, що подібні акції планують організовувати й надалі, щоб вплинути на зміну екологічної свідомості та культури у як змога більшої кількості мешканців Голобської громади.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Партнер заходу Волинська обласна Мала академія наук.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Thu, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Wed, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

Sun, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Tue, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Thu, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Fri, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Thu, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Wed, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?