Новини

«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було

Пт, 16.07.21

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників. Відбувся цей захід, що об’єднав мешканців Голобської громади навколо теми охорони довкілля, у середу, 14 липня.

Розпочалося все з прибирання садиби Вільгів. Хоча ця історична пам’ятка є поруйнованою (нині її  не можуть реставрувати через законодавчі та фінансові причини), але щороку побачити її приїжджають люди не лише з різних куточків України, а й закордону. Тому, підтримувати садибу в чистоті важливо не лише для збереження, а й для туристичного потенціалу громади.

«В суспільстві, де не смітять, не треба прибирати, але вже як є. Якщо кожен буде смітити, то ми загрузнемо в смітті, а я так не хочу. Тому прийшов на цю акцію, щоб зробити добру справу для селища, де живу», – каже Сергій, один з учасників заходу.

Крім толоки, усі бажаючі могли долучитися до обговорень про важливість сортувати сміття та те, як можна використаним речам надати нового життя, що відбулися на території Центру сімейної культури. А щоб розповісти місцевій молоді серйозну та важливу екологічну інформацію у цікавому форматі, було організовано квест та вікторину.

««Еко-літо 2021» – це не лише про прибирання, а насамперед про підвищення екологічної свідомості та культури. Саме тому, крім толоки відбулися різні навчально-інформаційні заходи. Дякую керівниці громадської організації «Агенція міжнародної співпраці» Інні Войло, представнику Волинської обласної Малої академії наук Антону Євтушку, вчителю голобської школи Ігорю Пахолюку, які долучилися до їх проведення», – зазначає співорганізаторка акції, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що  у напрямку охорони довкілля в Голобській громаді працюють системно і  вищезгадана акція – не єдиний захід у цій тематиці. Цього року і попереднього проходили різноманітні тренінги та майстер-класи для громадських активістів, педагогів, молоді. 14 липня, крім «Еко-літа 2021», відбулося ще й громадське обговорення Правил благоустрою території населених пунктів Голобської селищної ради.

«В минулому році у нас були різні екологічні майстер-класи для вчителів, щоб вони могли отримані знання донести до своїх учнів в ігровій формі; було організовано заходи для дітей та дорослих, де вимірювали кількість нітратів в овочах та фруктах; облаштовано еко-сквер;  щороку у нас відбувається толока. А ще, разом із Волинським Інститутом Права зараз працюємо над змінами до Стратегії розвитку громади на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля», – розповідає проектна менеджерка Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Щодо «Еко-літа 2021», то його організатори зазначають, що подібні акції планують організовувати й надалі, щоб вплинути на зміну екологічної свідомості та культури у як змога більшої кількості мешканців Голобської громади.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Партнер заходу Волинська обласна Мала академія наук.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Новини

Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради
Ср, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі
Пт, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.