Новини

«Еко-літо 2021» у Голобській громаді: як це було

Пт, 16.07.21

Корисна справа, багато важливої інформації та море вражень – саме таким запам’ятається «Еко-літо 2021» для його учасників. Відбувся цей захід, що об’єднав мешканців Голобської громади навколо теми охорони довкілля, у середу, 14 липня.

Розпочалося все з прибирання садиби Вільгів. Хоча ця історична пам’ятка є поруйнованою (нині її  не можуть реставрувати через законодавчі та фінансові причини), але щороку побачити її приїжджають люди не лише з різних куточків України, а й закордону. Тому, підтримувати садибу в чистоті важливо не лише для збереження, а й для туристичного потенціалу громади.

«В суспільстві, де не смітять, не треба прибирати, але вже як є. Якщо кожен буде смітити, то ми загрузнемо в смітті, а я так не хочу. Тому прийшов на цю акцію, щоб зробити добру справу для селища, де живу», – каже Сергій, один з учасників заходу.

Крім толоки, усі бажаючі могли долучитися до обговорень про важливість сортувати сміття та те, як можна використаним речам надати нового життя, що відбулися на території Центру сімейної культури. А щоб розповісти місцевій молоді серйозну та важливу екологічну інформацію у цікавому форматі, було організовано квест та вікторину.

««Еко-літо 2021» – це не лише про прибирання, а насамперед про підвищення екологічної свідомості та культури. Саме тому, крім толоки відбулися різні навчально-інформаційні заходи. Дякую керівниці громадської організації «Агенція міжнародної співпраці» Інні Войло, представнику Волинської обласної Малої академії наук Антону Євтушку, вчителю голобської школи Ігорю Пахолюку, які долучилися до їх проведення», – зазначає співорганізаторка акції, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що  у напрямку охорони довкілля в Голобській громаді працюють системно і  вищезгадана акція – не єдиний захід у цій тематиці. Цього року і попереднього проходили різноманітні тренінги та майстер-класи для громадських активістів, педагогів, молоді. 14 липня, крім «Еко-літа 2021», відбулося ще й громадське обговорення Правил благоустрою території населених пунктів Голобської селищної ради.

«В минулому році у нас були різні екологічні майстер-класи для вчителів, щоб вони могли отримані знання донести до своїх учнів в ігровій формі; було організовано заходи для дітей та дорослих, де вимірювали кількість нітратів в овочах та фруктах; облаштовано еко-сквер;  щороку у нас відбувається толока. А ще, разом із Волинським Інститутом Права зараз працюємо над змінами до Стратегії розвитку громади на 2016 - 2026 роки у сфері охорони довкілля», – розповідає проектна менеджерка Голобської селищної ради Юлія Франчук.

Щодо «Еко-літа 2021», то його організатори зазначають, що подібні акції планують організовувати й надалі, щоб вплинути на зміну екологічної свідомості та культури у як змога більшої кількості мешканців Голобської громади.

Довідково:

Захід відбувся в рамках проєкту  «Запровадження системної роботи Голобської територіальної громади у напрямі охорони довкілля», що реалізовується громадською організацією «Волинський Інститут Права» за підтримки Європейського Союзу та  Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Партнер заходу Волинська обласна Мала академія наук.

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Новини

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь
Ср, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик
Вт, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її
Пт, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська
Ср, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Інтеграція українців в нові громади
Пт, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики
Пт, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади
Ср, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства
Ср, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.