News

Дорожня карта для культури Нововолинської громади

Sat, 22.04.23

У Нововолинську завершили роботу над програмою розвитку культури громади. Впродовж кількох місяців учасники проєкту «Культурний шлях» із Агенції регіонального розвитку Прибужжя разом із менторами, працівниками культурного сектору міста та представниками влади творили, шукали, вчилися і втілювали в життя найкращі практики культурної та громадської сфери Волині. Як результат - вдалося створити єдиний документ, який стане дорожньою картою розвитку галузі на 2023-2025 роки.

 

 

Допомагала робити все правильно експертка, директорка фестивалю «Фронтера», Елла Яцута. Саме вона модерувала головні засідання робочої групи.

 

 

«Стратегія розвитку культури має велике значення для кожного регіону. Для культури, як і для інших сфер, планування і стратегічне бачення є надзвичайно важливими», - переконана культурна експертка Елла Яцута.

На думку фахівчині, для працівників закладів культури, громадських організацій чи незалежних митців не менш важливим є формування простору та умов для реалізації себе і своїх задумів. Вони мають почуватися потрібними, розуміти, що їхні плани та проєкти відповідають напрямку, в якому рухається місто і громада в цілому. 

 

 

Також вона впевнена: «За таких умов сильнішими стають усі, формується фундамент для потенційно значущих та масштабних ініціатив, які працюють в локальному, всеукраїнському чи міжнародному контексті».

Ґрунтовна робота розпочалася ще на етапі набору команди. Було оголошено відкритий набір учасників. Обирали людей з урахуванням їхнього попереднього досвіду та мотивації. Таким чином вдалося сформувати робочу групу із справді зацікавлених.

Ще одним важливим нюансом на шляху до створення стратегії був обмін досвідом. В рамках проєкту робоча група їздила до Луцька, де знайомилася з тамтешніми практиками та напрацюваннями в цій царині. 

 

 

Робота над документом вилилася у щось більше і вже показує результати. Одним із таких результатів є співпраця. Громадський сектор став глибше залученим у культурний процес Нововолинська за рахунок покращення зв’язків із установами та владою, які напрацювалися в ході розробки стратегії.

Керівниця відділу культури Нововолинської міської ради Марія Душук  зауважила, що розроблений протягом трьох місяців документ допоміг систематизувати побажання, бачення та плани. 

«Ми з фахівцями галузі культури громади вже 150 разів зустрічалися поза межами проєкту і вирішували тактичні завдання, їх було дуже багато, але не мали можливості та часу стратегічно все систематизувати. Нарешті такий документ у нас з'явився. Ми розуміємо, що хочемо це втілити, ми будемо стукати в усі двері, щоб втілити заплановане. Ми рухаємося в правильному напрямку», - резюмувала Марія Душук.

У свою чергу Елла Яцута переконана, що «Культурний шлях» створив важливі напрацювання не лише для Нововолинської громади. Вона висловила надію, що подібну практику - запровадження програми розвитку культури - будуть переймати й інші.

Відтак документ, який розробляли впродовж кількох місяців, стане дорожною картою для розвитку культури малих міст і громад на кілька років.

 

 

«Програма – це карта, яка буде постійно під рукою і дозволить планувати та робити більше, шукати фінансування саме для заходів, які заплановані. Надзвичайно важливо, що зробили таку програму», - розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею, Юрій Велінець.

Наступний крок - це погодження усіх напрацювань на виконкомі для підготовки проєкту рішення. І вже на сесії Нововолинської міської ради мають остаточно затвердити документ. Громадська організація «Волинський Інститут Права» закликає владців оперативно розглянути та підтримати програму розвитку культури громади.

Робота над програмою відбулася в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

News

Tue, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

Thu, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Tue, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Fri, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Wed, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Mon, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Mon, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Sun, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош