Новини

Дорожня карта для культури Нововолинської громади

Сб, 22.04.23

У Нововолинську завершили роботу над програмою розвитку культури громади. Впродовж кількох місяців учасники проєкту «Культурний шлях» із Агенції регіонального розвитку Прибужжя разом із менторами, працівниками культурного сектору міста та представниками влади творили, шукали, вчилися і втілювали в життя найкращі практики культурної та громадської сфери Волині. Як результат - вдалося створити єдиний документ, який стане дорожньою картою розвитку галузі на 2023-2025 роки.

 

 

Допомагала робити все правильно експертка, директорка фестивалю «Фронтера», Елла Яцута. Саме вона модерувала головні засідання робочої групи.

 

 

«Стратегія розвитку культури має велике значення для кожного регіону. Для культури, як і для інших сфер, планування і стратегічне бачення є надзвичайно важливими», - переконана культурна експертка Елла Яцута.

На думку фахівчині, для працівників закладів культури, громадських організацій чи незалежних митців не менш важливим є формування простору та умов для реалізації себе і своїх задумів. Вони мають почуватися потрібними, розуміти, що їхні плани та проєкти відповідають напрямку, в якому рухається місто і громада в цілому. 

 

 

Також вона впевнена: «За таких умов сильнішими стають усі, формується фундамент для потенційно значущих та масштабних ініціатив, які працюють в локальному, всеукраїнському чи міжнародному контексті».

Ґрунтовна робота розпочалася ще на етапі набору команди. Було оголошено відкритий набір учасників. Обирали людей з урахуванням їхнього попереднього досвіду та мотивації. Таким чином вдалося сформувати робочу групу із справді зацікавлених.

Ще одним важливим нюансом на шляху до створення стратегії був обмін досвідом. В рамках проєкту робоча група їздила до Луцька, де знайомилася з тамтешніми практиками та напрацюваннями в цій царині. 

 

 

Робота над документом вилилася у щось більше і вже показує результати. Одним із таких результатів є співпраця. Громадський сектор став глибше залученим у культурний процес Нововолинська за рахунок покращення зв’язків із установами та владою, які напрацювалися в ході розробки стратегії.

Керівниця відділу культури Нововолинської міської ради Марія Душук  зауважила, що розроблений протягом трьох місяців документ допоміг систематизувати побажання, бачення та плани. 

«Ми з фахівцями галузі культури громади вже 150 разів зустрічалися поза межами проєкту і вирішували тактичні завдання, їх було дуже багато, але не мали можливості та часу стратегічно все систематизувати. Нарешті такий документ у нас з'явився. Ми розуміємо, що хочемо це втілити, ми будемо стукати в усі двері, щоб втілити заплановане. Ми рухаємося в правильному напрямку», - резюмувала Марія Душук.

У свою чергу Елла Яцута переконана, що «Культурний шлях» створив важливі напрацювання не лише для Нововолинської громади. Вона висловила надію, що подібну практику - запровадження програми розвитку культури - будуть переймати й інші.

Відтак документ, який розробляли впродовж кількох місяців, стане дорожною картою для розвитку культури малих міст і громад на кілька років.

 

 

«Програма – це карта, яка буде постійно під рукою і дозволить планувати та робити більше, шукати фінансування саме для заходів, які заплановані. Надзвичайно важливо, що зробили таку програму», - розповів провідний науковий співробітник Нововолинського історичного музею, Юрій Велінець.

Наступний крок - це погодження усіх напрацювань на виконкомі для підготовки проєкту рішення. І вже на сесії Нововолинської міської ради мають остаточно затвердити документ. Громадська організація «Волинський Інститут Права» закликає владців оперативно розглянути та підтримати програму розвитку культури громади.

Робота над програмою відбулася в межах  проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині у період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права  за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь
Ср, 31.05.23
Не можна написати стратегію розвитку молоді не дослідивши чого хоче сама молодь

Ми продовжуємо розповідати вам про успіхи наших чудових ґрантерів. Цього разу історія про Ковель та ГО «Велика Ідея». В рамках конкурсу малих адвокаційних ґрантів Волинський Інститут Права підтримав проєкт цієї громадської організації.

«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик
Вт, 30.05.23
«Питання відбудови України треба розглядати людиноцентрично», – Ірина Гайдучик

Об’єднати зусилля, скоординувати дії і накреслити обриси нашого майбутнього. Така мета Форуму громадянського суспільства "Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України", який нині триває у Києві.

Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її
Пт, 19.05.23
Від зародження до смерті, або як зробити свою організацію успішною і не втратити її

Волинським активістам розказали, як зробити свою громадську організацію успішною

Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська
Ср, 17.05.23
Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Історія перерестворення молодіжно ради в Нововолинську. Завдяки адвокаційному гранту від Волинського Інституту Права вдалося не лише прокачати дорадчий орган, а й покращити програму розвитку молоді в громаді

Інтеграція українців в нові громади
Пт, 12.05.23
Інтеграція українців в нові громади

Як допомогти в процесі інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики
Пт, 05.05.23
У Торчинській громаді прийняли Програму розвитку молодіжної політики

Як у Торчинській громаді з ініціативи громадського сектору вдалося напрацювати та прийняти Програму розвитку молодіжної політики

Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади
Ср, 26.04.23
Як створити молодіжну раду за три місяці. Досвід Колківської громади

У Колківській громаді створили молодіжну раду. Завдяки зусиллям місцевих активістів, ініціативній молоді та конкурсу адвокаційних грантів від Волинського Інституту Права вдалося втілити цей задум за лічені місяці.

Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства
Ср, 26.04.23
Результат залежить від кожного. У Луцьку завершився проєкт націлений на розвиток громадянського суспільства

Представники влади, бізнесу, медіа, громадського сектору та внутрішньо переміщені особи зібралися на одному майданчику, щоб спільно напрацювати ідеї та рішення, які допоможуть розвитку громадянського суспільства в Волинській області.