Новини

Як змінювати молодіжну політику в громадах. Досвід Нововолинська

Ср, 17.05.23

У листопаді минулого року в Нововолинську створили нову молодіжну раду (МР). Цікавість цієї події в тому, що такий орган в місті вже існував. Однак, і активна молодь і влада громади вирішили його перезапустити. Причину такого кроку пояснює один з ініціаторів ідеї та керівник молодіжного центру «Нові Крила» Павло Медина: «Молодіжна рада в громаді насправді була створена ще за древніх часів і не функціонувала як молодіжна рада, а була суто як декорація, яка з попередньою владою раз на рік фоткалась і жодних функцій своїх не виконувала».

 

 

Окрім того, каже громадський активіст, змінилося законодавство, а минула рада йому не відповідала. Тож була створена робоча група, яка відповідала за початок демократичного процесу створення нової молодіжної ради. 

«Ми розуміли, що для того, щоб ця рада працювала — її треба навчити. Тому в нас виникла така ідея, що ми можемо організувати цей процес і запросити експертів, щоб цю МР прокачати, поменторити і щоб вона сама напрацьовувала зміни, які стосуються молодіжної політики в громаді, та виконувала свою безпосередню функцію як дорадчий орган при міській раді, а не була декоративним органом, який просто виконує прохання чи побажання департаменту молоді або міського голови», — розповідає Павло Медина.

 

 

Для втілення задуму команда подала заявку на конкурс адвокаційних грантів, який реалізується в рамках проєкту «Підтримка діяльності громадського сектору Волині в період нових викликів та потреб», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

У рамках проєкту було проведене дводенне навчання за напрямками розвитку інституційної спроможності молодіжної ради. Відбулася стратегічна сесія, де планували подальшу роботу і напрацьовували ключові напрямки. Також були проведені зустрічі з молоддю та владою. 

 

 

Першочергово в фокус подальшої роботи потрапила програма підтримки молоді громади на 2021-2025 роки. Над внесенням змін молодіжна рада працювала спільно з представниками міської ради.

«Представники влади, так би мовити, на пальця, пояснили, як напрацьовується програма заходів, що воно таке, як вона відбувається і затверджується. А далі всі разом пропрацьовували заходи, які є вже неактуальними (там були заходи, які впроваджувалися надцять років тому і з року в рік їх під копірку повторювали). Тож проговорювали всі ці заходи, вибирали, які варто забрати, додати, замінити, розширити», — пояснює Павло.

 

 

15 лютого, за кілька місяців після початку роботи, депутати затвердили напрацьовану програму на сесії міської ради.

Ініціатор проєкту додає: «Міська влада в цьому всьому процесі була дуже контактна. Видно було, що вони хочуть, щоб цей інструмент запрацював. Окремо відзначу, що завдяки адвокації відділу в справах молоді та спорту навіть вдалося суттєво збільшити бюджет програми». 

 

 

«Щоб протягнути якісь зміни, влада насправді має чути. З владою треба говорити. Не завжди це легко, але якщо не буде діалогу, то ці рішення можуть просто не бути прийнятими, або якщо й їх приймуть, то вони ризикують не бути втіленими через якісь нюанси. Тому комунікація дуже важлива і вона повинна працювати на всіх етапах від початку і до кінця», — резюмував Павло Медина.

Таким чином завдяки синергії та діалогу в Нововолинській громаді відбулася невеличка реформа молодіжної політики і, як запевняють учасники проєкту, ця політика стала дійсно близькою потребам молоді громади.

Новини

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами
Чт, 30.11.23
Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

У Володимирі відбувся тренінг «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян». Посадовці та депутати вивчали інструменти для налагодження ефективного діалогу між громадянами та владою. Одним із головних завдань цього навчання було підвищити рівень громадської участі в громаді

У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню
Вт, 21.11.23
У Нововолинську переселенці разом із постійними жителями громади началися бізнес-плануванню

У Нововолинську відбувся тренінг з написання бізнес-планів. Бізнес-тренерка Ольга Іванків навчала переселенців і постійних жителів громади секретам початку власної справи

Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута
Вт, 31.10.23
Релокація бізнесу можлива, – у Любешові працює Центр спортивної медицини з Бахмута

Налагодити ефективну співпрацю з бізнесом - важливе завдання для органів місцевого самоврядування. Любешівська громада з цим завданням впоралась: Центр спортивної медицини не просто надає послуги на території громади і платить податки, а й допомагає формувати візію її майбутнього. Завдяки такій тісній співпраці та взаєморозумінню громада змінюється на краще

Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині
Пн, 30.10.23
Як маленькими кроками робити великі справи, – досвід інтеграції ВПО в громадах Волині

Чотири команди з чотирьох громад впродовж майже чотирьох місяців працювали над допомогою в інтеграції переселенців. Робота тривала в рамках конкурсу малих ґрантів для команд із малих та середніх територіальних громад Волині, який проводили Київський Діалог спільно з громадською організацією «Волинський Інститут Права»

Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані
Пн, 30.10.23
Ірина Гайдучик: “Мережування допомагає впливати, щоб владні рішення були ближчими до потреб тих, на кого вони спрямовані

Розмова з виконавчою директоркою Волинського Інституту Права, Іриною Гайдучик про важливість мережування громадського сектору та діяльність мережі UPLAN

Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього
Пн, 30.10.23
Громада, яка змогла. Як у Мельниках створили ОСН і виграли від цього

Село Мельники Шацької громади не мали старости і це не найкращим чином впливало на лобіювання інтересів жителів. Однак, активність жителів допомогла вирішити цю проблему. Створивши власний сільський комітет люди змогли налагодити якісну комунікацію з селищною радою

«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді
Нд, 29.10.23
«Горохів Хаб» – простір якісних змін у громаді

Історія «Горохів Хабу» – це історія про те, як приміщення можна наповнити сенсами і зробити його центром змін у громаді

«Споріднене тепло»  об'єднує молодь Рожищенської громади
Сб, 28.10.23
«Споріднене тепло» об'єднує молодь Рожищенської громади

Як молодь у Рожищенській громаді ініціює зміни та допомагає об'єднувати активних жителів