Новини

Як волинські громадські організації реагують на виклики сьогодення?

Чт, 07.07.22

 

Попередження емоційного вигоряння волонтерів; підсилення професійності фахівців, які працюють з переселенцями; облаштування бомбосховища; організація навчань з домедичної допомоги; адаптація внутрішньо переміщеної молоді до життя у новій для них громаді… Все це, але насправді більше, зробили п’ять громадських організацій з різних волинських громад протягом травня – червня.

Про результати виконаної роботи йшлося під час презентації результатів проєктів, що були реалізовані в межах конкурсу адвокаційних ініціатив Волинського Інституту Права (ВІП) та Національного фонду на підтримку демократії (NED). Які ж саме проєкти були реалізовані?

Завдяки громадській організації (ГО) «Велика ідея» у Ковелі відбулися воркшопи для волонтерів. Їх мета – підсилити роботу тих, хто працює у Міжнародному логістичному центрі «МАРЛОГ». Під час першого воркшопу йшлося про командну роботу, а під час другого – про техніку запобігання емоційного вигорання.

П’ять тренінгів з домедичної допомоги – ці заходи організували у Ківерцях представники ГО «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер». Учасники цих навчань мали змогу більше дізнатися про безпечне поводження з електроприладами; як  діяти, коли виникла пожежа; що робити під час критичної кровотечі, зупинки дихання та втрати свідомості; як правильно зібрати тривожну валізу.

Ще одні навчання в рамках вже згадуваного конкурсу відбулися у Володимирі та Нововолинську. Їх організувала громадська організація «АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ «ПРИБУЖЖЯ» для всіх тих фахівців, які працюють з вимушено переміщеними українцями. Тема тренінгів – запобігання психологічному вигорянню.

У Торчинській громаді з ініціативи ГО «МолоДіжка» організували навчання з домедичної підготовки у тих селах, де подібні заходи раніше не відбувалися. Також було облаштовано  бомбосховище в Торчині. До його впорядкування долучилися не лише місцеві жителі, а й переселенці.

А ще, в межах конкурсу був реалізований проєкт ГО «Вікторія» у Колківській громаді. Щоб посилити адаптацію та соціалізацію внутрішньо переміщеної молоді, було організовано арт-терапевтичні заняття, екскурсія до музею історії, еко-акція, неформальна зустріч з місцевими посадовцями.  Також завдяки проєкту відбувся дводенний тренінг для психологів загальноосвітніх навчальних закладів Колківської громади щодо роботи із внутрішньо переміщеними дітьми.

«Як бачите, реалізовані проєкти присвячені безпековій тематиці, підтримці волонтерів і роботі з переселенцями. Більшість громадських організацій, які втілили ці ініціативи в життя, раніше не працювали в обраних темах, але вони адаптували свою роботу до нових викликів. Як на мене, вміння швидко реагувати на нові суспільні потреби свідчить про дієвість громадського сектору», – вважає керівниця ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.

Крім презентації результатів своїх проєктів, учасники зустрічі для грантерів конкурсу громадських ініціатив, мали можливість поспілкуватися про підходи в роботі з вимушено переселеними українцями.

«Шляхом мозкового штурму ми напрацьовували теми та ідеї заходів, які сьогодні можуть привернути увагу переселенців. Все це для того, щоб активізувати їх та інтегрувати в життя нових для них громад» – зазначає модератор заходу Павло Медина.

До слова, якщо у вас є ідеї, що сприятимуть соціалізації та адаптації ВПО, запроваджуватимуть сталі умови для розвитку громадського сектору, допоможуть жителям громад активніше долучатися до процесів прийняття владних рішень, пропонуватимуть інструменти зміцнення діалогу між владою та жителями, то у Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED) є для вас хороша новина. Уже цього літа буде оголошено новий Конкурс адвокаційних ініціатив. Більше інформації про це ще буде поширено у місцевих ЗМІ та соціальних мережах.

Довідково: Презентовані проєкти були підтримані в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

У Вишнівській громаді відбувся тренінг для запобігання торгівлі людьми
Пн, 08.08.22
У Вишнівській громаді відбувся тренінг для запобігання торгівлі людьми

У Вишнівській громаді відбувся тренінг «Протидія торгівлі людьми в умовах воєнного стану на рівні громади»

«Ми не хочемо просто чекати позитивних змін», – жителька Мельників про розвиток села
Пт, 29.07.22
«Ми не хочемо просто чекати позитивних змін», – жителька Мельників про розвиток села

Громадська активність для розвитку зараз не на часі – така позиція точно не про активних жителів села Мельники (Шацька ТГ)

Шкільні психологи волинських громад навчилися краще працювати з переселеними дітьми
Чт, 28.07.22
Шкільні психологи волинських громад навчилися краще працювати з переселеними дітьми

Понад 2000 учнів волинських загальноосвітніх навчальних закладів Волині – це вимушено переселені діти. Їх інтеграція в нове середовище сьогодні залежить від дій багатьох фахівців. І мова йде не лише про директорів, завучів та вчителів.

Як зблизити переселену молодь з її волинськими однолітками? Колківський досвід
Ср, 27.07.22
Як зблизити переселену молодь з її волинськими однолітками? Колківський досвід

У кожній волинській громаді сьогодні мешкають вимушено переміщені українці. За різними оцінками від 30 до 50 відсотків з них лишаться проживати тут на довгий час або постійно. Тому, для комфортнішого життя переселенців і місцевих жителів, неймовірно важливо інтегрувати ВПО в життя тих населених пунктів, де вони нині опинилися.

Як громадські активісти та посадовців спільно діють для позитивних змін у Торчинській громаді
Вт, 26.07.22
Як громадські активісти та посадовців спільно діють для позитивних змін у Торчинській громаді

Ще в лютому у Торчині відбулося обговорення актуальних місцевих тем зумовлених російською агресією. Одним із найактуальніших питань цієї зустрічі було облаштування безпечного укриття з базовими умовами.

«Людський ресурс не безмежний і його потрібно системно поповнювати», – ковельська волонтерка
Сб, 23.07.22
«Людський ресурс не безмежний і його потрібно системно поповнювати», – ковельська волонтерка

Про ініціативу ГО «Велика ідея» щодо підтримки ковельських волонтерів

Жителі Володимира та Нововолинська, які працюють з ВПО, вчилися, як організувати себе й допомогти іншим
Пт, 22.07.22
Жителі Володимира та Нововолинська, які працюють з ВПО, вчилися, як організувати себе й допомогти іншим

У Володимирі та Нововолинську відбулися тренінги, щоб запобігти психо-емоційному вигорянню тих, хто працює з ВПО, та дати важливі знання, що допоможуть у їх роботі

Ківерчани вчилися правильно реагувати під час надзвичайних ситуацій
Чт, 21.07.22
Ківерчани вчилися правильно реагувати під час надзвичайних ситуацій

Правильна реакція у надзвичайних ситуаціях рятує життя. Це вміння було актуальним і раніше, а тепер стало надважливим.