Новини

Як у Смідинській громаді сприяють відкриттю власної справи

Вт, 20.12.22

Сприяти започаткуванню власної справи місцевими жителями та переселенцями – одне із завдань проєкту, що було реалізовано у Смідинській громаді цієї осені. Втілила його у життя громадська організація «Смідин» у партнерстві з місцевою владою за підтримки українсько-німецької програми «Київський діалог» та Волинського Інституту Права.

«Однією з найактуальніших проблем нашої громади є високий рівень безробіття місцевих жителів та переселенців віком від 25 до 35 років. Один із варіантів її вирішення – це започаткування бізнесу. Але більшість людей погано обізнані в цьому. Щоб покращити їх знання, ми вирішили організувати декілька тематичних заходів», – розповідає представниця ГО «Смідин» Олена Крук.

Зокрема, з вересня по жовтень у Смідині відбулося два тренінги для молоді. Їх учасники дізналися більше про  напрацювання бізнес-ідеї та бізнес-плану, ознайомилися з важливими моментами підприємницької діяльності в Україні, краще зрозуміли, які навики необхідні для ведення власної справи.

Також в рамках проєкту було організовано рольову гру «Світ громад». Завдяки їй усі зацікавлені мали змогу вдосконалити критичне мислення, покращити вміння ведення ділових переговорів, розвинути підприємливість та навики стратегічного планування.

Крім цього, у жовтні відбувся круглий стіл, який зібрав на одному майданчику підприємців, місцеву владу та всіх, кому цікава тема підприємництва. Учасники заходу спілкувалися про проблеми, з якими зіштовхуються бізнес, та обговорили шляхи їх вирішення.

Фінальним публічним заходом проєкту став візит трьох переселенців, які мешкають у Смідинській громаді, до Агенції регіонального розвитку Прибужжя (м. Володимир). Учасники поїздки ознайомилися з роботою цієї організації та, зокрема, із тими напрямками, які стосуються підтримки бізнесу.

«Кожен захід був по-своєму цікавий. Я отримала не лише цінні знання, а й заряд мотивації для власного розвитку. Важливим було і те, що цей проєкт об’єднав людей, які вже мають власну справу або ж тільки планують цим займатися. Ми краще познайомилися і взагалі більше дізналися про бізнес-ідеї одне одного», – ділиться враженнями Євгенія Лаврентьєва, яка приїхали до Смідина з Бахмута.

До слова, в межах проєкту вона також пройшла онлайн курси з  «Моделювання бізнес-процесів» та «Базова психологічна допомога в умовах війни». Нині Євгенія на волонтерських засадах надає всім зацікавленим місцевим жителям та ВПО консультації щодо створення бізнесу і наповнює сайт громади відповідною інформацією.

«Вважаю, що проєкт був успішно реалізований. Завдяки йому нам вдалося підвищити обізнаність людей щодо започаткування власної справи та залучити активних переселенців до процесів розвитку громади. Ще один важливий результат – це поява місцевого інформаційно-консультаційного центру створення та розвитку підприємництва. Якщо ви хочете мати свій бізнес, але не знаєте з чого почати, то звертайтеся сюди за порадами», – зазначає Олена Крук.

Вона додає, що команда ГО «Смідин» не зупиняється на досягнутому. Вони і надалі планують організовувати різноманітні тематичні заходи у цьому напрямку.

Матеріал підготовлено у рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Новини

Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО
Вт, 19.09.23
Стійкість в новій громаді. У Луцьку за допомогою навчання допомагають інтеграції ВПО

Громадська організація «ІПІД» втілює проєкт із емоційної стійкості для ВПО та постійних жителів Луцької громади. Замість того, щоб проводити мільйон-п'ятсот заходів, команда вирішила зосередитися на активних представниках і вчити їх.

У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО
Чт, 14.09.23
У двох громадах Волині досліджують проблеми соціальної адаптації ВПО

У Нововолинській та Горохівській громадах допомагають інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО). В рамках проєкту «Запровадження системних практик соціальної взаємодії на рівні локальних громад Волині» провели соціологічне дослідження, яке має допомогти в пошуку нових форм залучення переселенців у процеси напрацювання та реалізації місцевих політик.

Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами
Вт, 12.09.23
Потреби та інтереси, або як управляти конфліктами

У Луцьку громадські активісти вчилися працювати з конфліктами. В межах дводенного навчання «Діалог як спосіб пошуку спільних рішень», учасниці та учасники здобували навички налагодження діалогу та уникнення конфліктів.

Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості
Пт, 08.09.23
Як у волинських громадах вимірюють рівень взаємодії влади та громадськості

У десяти громадах Волині соціологи вимірювали рівень співпраці влади із активними жителями. В рамках дослідження впродовж п’яти днів провели 20 фокус-груп. Для того, щоб відповіді були максимально відвертими, представників влади опитували окремо від активістів. Опрацьовані результати ляжуть в основу звіту, де фахівчині проєкту не лише опишуть поточний стан речей, “підсвітять” сильні та слабкі сторони взаємодії, а й нададуть фахові рекомендації для покращення ситуації.

Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію
Ср, 30.08.23
Завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» 10 громад Волині «прокачають» свою демократію

Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» ініціював на Волині запуск проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині»

Як хліб об’єднує жителів Голобської громади
Пн, 21.08.23
Як хліб об’єднує жителів Голобської громади

У Голобах, завдяки конкурсу малих ґрантів за підтримки Київського Діалогу, створили соціальну пекарню

Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням
Пн, 14.08.23
Щоб допомогти іншим, спершу подбай про себе: У Луцьку активістів вчили боротися з емоційним вигоранням

Зустріч із психоемоційної підтримки для представників інститутів громадянського суспільства Волині в рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи

Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом
Нд, 30.07.23
Що таке «гендерна оптика» і навіщо вона потрібна тим, хто займається проєктним менеджментом

Волинські активістки та активісти вчилися планувати свої проєкти з урахуванням гендерного підходу. Допомагала їм в цьому докторка політичних наук Оксана Ярош