Новини

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Чт, 02.12.21

Системні ДТП та факти порушень правил дорожнього руху; навантажена автотраса, що пролягає територією громади; значна кількість водіїв транспортних засобів – саме ці та багато інших факторів вмотивували громадських активістів та посадовців з Ківерець до дій, які творять зміни. У вересні – жовтні цього року в рамках Конкурсу малих грантів від українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права вони реалізували проєкт «Дорога безпечного життя». 

«З темою безпеки життя людей ми працюємо давно. Зокрема, організовуємо навчання для дорослих та дітей з домедичної допомоги. Водночас, завдяки нашому досвіду ми розуміємо, що точкові заходи – це добре, але для того, щоб досягнути масштабніших результатів, треба щось більше», –  розповідає координаторка громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР» Анастасія Дем’янчук.

Тому, вникла ідея розробки та затвердження місцевої програми з підвищення безпеки дорожнього руху у Ківерцівській територіальній громаді, яка б передбачала організацію тематичних освітніх заходів та облаштування відповідної інфраструктури (поновлення розмітки, становлення дорожніх знаків, «лежачих поліцейських», тощо). Для якісного напрацювання цього документу була створена робоча група до якої увійшли посадовці, депутати, правоохоронці, громадські активісти.

«Проєкт Програми підвищення безпеки дорожнього руху в населених пунктах Ківерцівської громади на 2022 – 2024 роки вже напрацьовано. Його буде розглянуто у грудні під час найближчої сесії. Я неодноразово спілкувалася з депутатами та посадовцями місцевої влади щодо цього питання. Бачу, що вони розуміють важливість прийняття такого документу. Тому в мене є багато підстав вважати, що програма буде затверджена», – зазначає депутатка Ківрецівської міської ради Людмила Тананайська.

Але, не програмою єдиною! Щоб актуалізувати тему безпеки дорожнього руху серед мешканців громади, ківерцівська команда вирішила організувати ряд цікавих та важливих освітніх заходів. Зокрема, семінар-тренінг від експертки з Києва Ольги Дробушевої про сучасні підходи викладання предмету «Охорона праці та безпеки життєдіяльності» і навчання з домедичної підготовки для учнівської та студентської молоді, вихованців автошкіл, велосипедистів і всіх зацікавлених.

«Ще у червні ми з «Київським Діалогом» організували «Школу адвокації та партисипації», в якій брали участь представники різних громад ( в тому числі й Ківерцівської). Тренери цього чотириденного навчання неодноразово наголошували, що адвокаційній проєкти варто реалізовувати із залученням різних цільових аудиторій. Більше того, тема і формат заходів, які організовуються, повинні відштовхуватися від бажань та можливостей цих цільових аудиторій. Рада, що ківерцівська команда прислухалася до таких рекомендацій і це, як на мене, один із факторів успіху їх ініціативи», – вважає керівниця «Волинського Інституту Права» Ірина Гайдучик.

Водночас, повернемося до неодноразово згадуваної Програми. Оскільки вона ще не затверджена, то ставити крапку в цій історії поки не будемо. Натомість уважно стежитимемо за голосуванням депутатів і обов’язково напишемо про їх рішення у соціальних мережах Волинського Інституту Права. Тому, to be continued…

   Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Ківерцівській громаді відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»
Пт, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Вт, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі
Пт, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію
Чт, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців,  які мешкають у Рожищенській громаді
Чт, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор
Ср, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права
Вт, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині
Пн, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.