Новини

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Чт, 02.12.21

Системні ДТП та факти порушень правил дорожнього руху; навантажена автотраса, що пролягає територією громади; значна кількість водіїв транспортних засобів – саме ці та багато інших факторів вмотивували громадських активістів та посадовців з Ківерець до дій, які творять зміни. У вересні – жовтні цього року в рамках Конкурсу малих грантів від українсько-німецької програми «Київський Діалог» та Волинського Інституту Права вони реалізували проєкт «Дорога безпечного життя». 

«З темою безпеки життя людей ми працюємо давно. Зокрема, організовуємо навчання для дорослих та дітей з домедичної допомоги. Водночас, завдяки нашому досвіду ми розуміємо, що точкові заходи – це добре, але для того, щоб досягнути масштабніших результатів, треба щось більше», –  розповідає координаторка громадської організації «Школа безпеки та виживання дітей «ТИВЕР» Анастасія Дем’янчук.

Тому, вникла ідея розробки та затвердження місцевої програми з підвищення безпеки дорожнього руху у Ківерцівській територіальній громаді, яка б передбачала організацію тематичних освітніх заходів та облаштування відповідної інфраструктури (поновлення розмітки, становлення дорожніх знаків, «лежачих поліцейських», тощо). Для якісного напрацювання цього документу була створена робоча група до якої увійшли посадовці, депутати, правоохоронці, громадські активісти.

«Проєкт Програми підвищення безпеки дорожнього руху в населених пунктах Ківерцівської громади на 2022 – 2024 роки вже напрацьовано. Його буде розглянуто у грудні під час найближчої сесії. Я неодноразово спілкувалася з депутатами та посадовцями місцевої влади щодо цього питання. Бачу, що вони розуміють важливість прийняття такого документу. Тому в мене є багато підстав вважати, що програма буде затверджена», – зазначає депутатка Ківрецівської міської ради Людмила Тананайська.

Але, не програмою єдиною! Щоб актуалізувати тему безпеки дорожнього руху серед мешканців громади, ківерцівська команда вирішила організувати ряд цікавих та важливих освітніх заходів. Зокрема, семінар-тренінг від експертки з Києва Ольги Дробушевої про сучасні підходи викладання предмету «Охорона праці та безпеки життєдіяльності» і навчання з домедичної підготовки для учнівської та студентської молоді, вихованців автошкіл, велосипедистів і всіх зацікавлених.

«Ще у червні ми з «Київським Діалогом» організували «Школу адвокації та партисипації», в якій брали участь представники різних громад ( в тому числі й Ківерцівської). Тренери цього чотириденного навчання неодноразово наголошували, що адвокаційній проєкти варто реалізовувати із залученням різних цільових аудиторій. Більше того, тема і формат заходів, які організовуються, повинні відштовхуватися від бажань та можливостей цих цільових аудиторій. Рада, що ківерцівська команда прислухалася до таких рекомендацій і це, як на мене, один із факторів успіху їх ініціативи», – вважає керівниця «Волинського Інституту Права» Ірина Гайдучик.

Водночас, повернемося до неодноразово згадуваної Програми. Оскільки вона ще не затверджена, то ставити крапку в цій історії поки не будемо. Натомість уважно стежитимемо за голосуванням депутатів і обов’язково напишемо про їх рішення у соціальних мережах Волинського Інституту Права. Тому, to be continued…

   Довідково:

Реалізація цієї ініціативи у Ківерцівській громаді відбуласяя в рамках проєкту «Розбудова соціального капіталу громадських ініціатив в українських регіонах», що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт має на меті посилити адвокаційну спроможність громадських ініціатив у Полтавській, Запорізькій, Вінницькій, Тернопільській та Волинській областях шляхом проведення тренінгів, отримання досвіду проєктного менеджменту, доступу до мереж і експертизи, а також обміну кращими практиками з інших регіонів і країн.

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?