Новини

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

Чт, 05.05.22

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію ідей, що направлені на вирішення актуальних місцевих проблем. Мова йде про підвищення активності молоді у Ківерцівській, Вишнівській та Колківській територіальних громадах, зміцнення безпеки у Торчинській ТГ та вдосконалення механізму громадського бюджету у Володимирській громаді. Відбулося це в рамках конкурсу адвокаційних проєктів Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

«Згадувані ініціативи були, так би мовити, на низькому старті, але після повномасштабного вторгнення росії їх реалізація зупинилась. Громадський сектор – це не консервативна структура і має оперативно реагувати на нові виклики. Тому, ми дали можливість грантерам конкурсу подати нові заявки на вирішення актуальніших проблем і раді, що вони відгукнулися», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Таким чином, ГО «Велика ідея» вирішила приділити увагу розвитку волонтерства серед молоді Ковеля (в тому числі й залучених до цієї справи переселенців). Щоб попередити емоційне вигоряння тих, хто працює у Міжнародному логістичному центрі «МАРЛОГ», заплановано організувати серію воркшопів. Це сприятиме колективному взаєморозумінню, психологічній розрядці, та мотивуватиме їх до подальшої роботи. До речі, один з таких заходів вже відбувся 29 квітня і, за словами його учасників, це стало ковтком свіжого повітря для поновлення внутрішніх ресурсів.

Громадська організація «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» має багаторічний досвід з реалізації освітніх безпекових проєктів. Тому й вирішили не видумувати велосипеда і зробити те, в чому вони фахівці. Зокрема,  щосуботи (з 7–го травня по 5-те червня) планується організувати в Ківерцівській громаді серію занять з надання допомоги постраждалим під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій. До участі в цих заходах будуть залучені ВПО та місцева молодь.

Ще один проєкт буде реалізовано у Колківській громаді. ГО «Вікторія» планує організувати серію заходів спрямованих на соціалізацію та адаптацію вимушено переміщеної української молоді. Зокрема, в травні відбудеться серія арт-терапевтичних занять, екскурсія до музею історії, еко-акція, неформальна зустріч з селищним головою. Також, їх ініціатива передбачає організацію дводенного тренінгу для психологів загальноосвітніх навчальних закладів Колківської громади щодо роботи із вимушено переміщеними дітьми.

Підсилити професійний рівень фахівців, що працюють з переселенцями, та запобігти їх психологічному вигоранню – така мета проєкту ГО «АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПРИБУЖЖЯ». Для цього вони планують організувати ряд тренінгів у Володимирі та Нововолинську. Участь в цих заходах візьмуть спеціалісти, що працюють з ВПО, волонтери та, власне, люди, які виїхали з рідних домівок через війну.

П’ятий проєкт, що підтримано в рамках конкурсу, буде реалізовуватися в Торчинській громаді. Його мета – підвищити безпеку жителів завдяки облаштуванню укриття в підвалі місцевого ліцею та організації  просвітницьких заходів з основ домедичної допомоги і кібербезпеки. Реалізують цю ініціативу громадська організація «МолоДіжка» у партнерстві з Торчинською селищною радою.

«Всі проєкти будуть реалізовані у травні та червні цього року. Тому, всім зацікавленим рекомендую стежити за сторінками згаданих громадських організацій в соціальних мережах і долучатися до активностей», – зазначає Ірина Гайдучик.

Довідково: Проєкти підтримано в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»
Пт, 24.03.23
Ідеї та рішення – результат проєкту «Супровід розвитку територіальних громад в умовах викликів спричинених війною»

Результат комплексних проєктів, які допомагають громадянам і громадам долати ті виклики, з якими ми усі зіткнулися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб
Вт, 21.03.23
На Волині працюють над програмою соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб

У Литовезькій громаді провели фокус-групи для внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої влади, щоб створити програму соціальної адаптації ВПО

ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі
Пт, 17.03.23
ВІП передав благодійну допомогу для переселенців у Володимирі

В межах програми допомоги внутрішньо переміщеним особам Волинський Інститут Права передав гуманітарну допомогу шелтеру в Володимирі

Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію
Чт, 16.03.23
Як наші юристи допомогли переселенцю отримати пенсію

Безоплатна юридична допомога внутрішньо переміщеному чоловіку з інвалідністю

Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців,  які мешкають у Рожищенській громаді
Чт, 16.03.23
Благодійники передали гуманітарну допомогу для переселенців, які мешкають у Рожищенській громаді

Побутова техніка, ковдри, пледи, подушки, постіль, побутова хімія та гігієнічні набори — все це передав Волинський Інститут Права для ВПО, які мешкають у Рожищенській громаді.

Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор
Ср, 15.03.23
Менторинг, як спосіб розвивати громадський сектор

Волинський Інститут Права обрав три організації для того аби допомогти їхньому розвитку. За кожною із них закріпили професійного ментора, який допомагає втілити задумані ідеї в життя.

ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права
Вт, 14.03.23
ВПО Горохівської громади отримали гуманітарну допомогу від Волинського Інституту Права

Гуманітарної допомоги на понад 160 тисяч гривень передав Волинський Інститут Права для внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Горохівській громаді

“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині
Пн, 13.03.23
“Кращого місця ніж тут у нас навряд вже буде”. Історія переселенки, яка оселилася на Волині

Історія 67-річної переселенки з Авдіївки, якій через війну довелося залишити все, що мала і переїхати з родиною на Волинь.