Новини

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

Чт, 05.05.22

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію ідей, що направлені на вирішення актуальних місцевих проблем. Мова йде про підвищення активності молоді у Ківерцівській, Вишнівській та Колківській територіальних громадах, зміцнення безпеки у Торчинській ТГ та вдосконалення механізму громадського бюджету у Володимирській громаді. Відбулося це в рамках конкурсу адвокаційних проєктів Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

«Згадувані ініціативи були, так би мовити, на низькому старті, але після повномасштабного вторгнення росії їх реалізація зупинилась. Громадський сектор – це не консервативна структура і має оперативно реагувати на нові виклики. Тому, ми дали можливість грантерам конкурсу подати нові заявки на вирішення актуальніших проблем і раді, що вони відгукнулися», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Таким чином, ГО «Велика ідея» вирішила приділити увагу розвитку волонтерства серед молоді Ковеля (в тому числі й залучених до цієї справи переселенців). Щоб попередити емоційне вигоряння тих, хто працює у Міжнародному логістичному центрі «МАРЛОГ», заплановано організувати серію воркшопів. Це сприятиме колективному взаєморозумінню, психологічній розрядці, та мотивуватиме їх до подальшої роботи. До речі, один з таких заходів вже відбувся 29 квітня і, за словами його учасників, це стало ковтком свіжого повітря для поновлення внутрішніх ресурсів.

Громадська організація «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» має багаторічний досвід з реалізації освітніх безпекових проєктів. Тому й вирішили не видумувати велосипеда і зробити те, в чому вони фахівці. Зокрема,  щосуботи (з 7–го травня по 5-те червня) планується організувати в Ківерцівській громаді серію занять з надання допомоги постраждалим під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій. До участі в цих заходах будуть залучені ВПО та місцева молодь.

Ще один проєкт буде реалізовано у Колківській громаді. ГО «Вікторія» планує організувати серію заходів спрямованих на соціалізацію та адаптацію вимушено переміщеної української молоді. Зокрема, в травні відбудеться серія арт-терапевтичних занять, екскурсія до музею історії, еко-акція, неформальна зустріч з селищним головою. Також, їх ініціатива передбачає організацію дводенного тренінгу для психологів загальноосвітніх навчальних закладів Колківської громади щодо роботи із вимушено переміщеними дітьми.

Підсилити професійний рівень фахівців, що працюють з переселенцями, та запобігти їх психологічному вигоранню – така мета проєкту ГО «АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПРИБУЖЖЯ». Для цього вони планують організувати ряд тренінгів у Володимирі та Нововолинську. Участь в цих заходах візьмуть спеціалісти, що працюють з ВПО, волонтери та, власне, люди, які виїхали з рідних домівок через війну.

П’ятий проєкт, що підтримано в рамках конкурсу, буде реалізовуватися в Торчинській громаді. Його мета – підвищити безпеку жителів завдяки облаштуванню укриття в підвалі місцевого ліцею та організації  просвітницьких заходів з основ домедичної допомоги і кібербезпеки. Реалізують цю ініціативу громадська організація «МолоДіжка» у партнерстві з Торчинською селищною радою.

«Всі проєкти будуть реалізовані у травні та червні цього року. Тому, всім зацікавленим рекомендую стежити за сторінками згаданих громадських організацій в соціальних мережах і долучатися до активностей», – зазначає Ірина Гайдучик.

Довідково: Проєкти підтримано в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Як волинські громади планують розвиток освіти?
Чт, 26.05.22
Як волинські громади планують розвиток освіти?

Планувати будь-що в умовах війни часто видається не просто складно, а й неможливо. Водночас, жити одним днем – не варіант.

Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями
Ср, 25.05.22
Нововолинськ поділився своїм досвідом у роботі з переселенцями

В п’ятницю, 21 травня, для обміну досвідом до Нововолинська завітали представники Смідинської громади

То що ж це за збори були у Мельниках?
Нд, 22.05.22
То що ж це за збори були у Мельниках?

Минув уже тиждень, а в Мельниках (Шацька громада) ще й досі говорять про збори, що відбулися 15 травня

Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій
Вт, 17.05.22
Волинські активісти вдосконалили свої знання з цифрових технологій

У Луцьку відбувся тренінг з цифрових технологій та онлайн-інструментів

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів
Чт, 05.05.22
Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію своїх ідей.

Переселенцям  у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя
Пт, 29.04.22
Переселенцям у Нововолинську та Смідині допоможуть облаштувати кращі умови для життя

З моменту повномасштабного вторгнення росії, Волинь прийняла понад 50 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?
Чт, 28.04.22
Як самоорганізація допомагає розвивати Україну?

Щоб вирішувати актуальні проблеми своєї громади і тим самим розвивати її, не обов’язково бути чиновником чи депутатом. Як цього досягнути?

Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю
Ср, 13.04.22
Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

Як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища?