Новини

Волинські НГО реалізують 5 проєктів для подолання нових суспільних викликів

Чт, 05.05.22

На початку лютого цього року п’ять громадських організацій отримали кошти на реалізацію ідей, що направлені на вирішення актуальних місцевих проблем. Мова йде про підвищення активності молоді у Ківерцівській, Вишнівській та Колківській територіальних громадах, зміцнення безпеки у Торчинській ТГ та вдосконалення механізму громадського бюджету у Володимирській громаді. Відбулося це в рамках конкурсу адвокаційних проєктів Волинського Інституту Права та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

«Згадувані ініціативи були, так би мовити, на низькому старті, але після повномасштабного вторгнення росії їх реалізація зупинилась. Громадський сектор – це не консервативна структура і має оперативно реагувати на нові виклики. Тому, ми дали можливість грантерам конкурсу подати нові заявки на вирішення актуальніших проблем і раді, що вони відгукнулися», – розповідає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Таким чином, ГО «Велика ідея» вирішила приділити увагу розвитку волонтерства серед молоді Ковеля (в тому числі й залучених до цієї справи переселенців). Щоб попередити емоційне вигоряння тих, хто працює у Міжнародному логістичному центрі «МАРЛОГ», заплановано організувати серію воркшопів. Це сприятиме колективному взаєморозумінню, психологічній розрядці, та мотивуватиме їх до подальшої роботи. До речі, один з таких заходів вже відбувся 29 квітня і, за словами його учасників, це стало ковтком свіжого повітря для поновлення внутрішніх ресурсів.

Громадська організація «Школа безпеки та виживання дітей «Тивер» має багаторічний досвід з реалізації освітніх безпекових проєктів. Тому й вирішили не видумувати велосипеда і зробити те, в чому вони фахівці. Зокрема,  щосуботи (з 7–го травня по 5-те червня) планується організувати в Ківерцівській громаді серію занять з надання допомоги постраждалим під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій. До участі в цих заходах будуть залучені ВПО та місцева молодь.

Ще один проєкт буде реалізовано у Колківській громаді. ГО «Вікторія» планує організувати серію заходів спрямованих на соціалізацію та адаптацію вимушено переміщеної української молоді. Зокрема, в травні відбудеться серія арт-терапевтичних занять, екскурсія до музею історії, еко-акція, неформальна зустріч з селищним головою. Також, їх ініціатива передбачає організацію дводенного тренінгу для психологів загальноосвітніх навчальних закладів Колківської громади щодо роботи із вимушено переміщеними дітьми.

Підсилити професійний рівень фахівців, що працюють з переселенцями, та запобігти їх психологічному вигоранню – така мета проєкту ГО «АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ПРИБУЖЖЯ». Для цього вони планують організувати ряд тренінгів у Володимирі та Нововолинську. Участь в цих заходах візьмуть спеціалісти, що працюють з ВПО, волонтери та, власне, люди, які виїхали з рідних домівок через війну.

П’ятий проєкт, що підтримано в рамках конкурсу, буде реалізовуватися в Торчинській громаді. Його мета – підвищити безпеку жителів завдяки облаштуванню укриття в підвалі місцевого ліцею та організації  просвітницьких заходів з основ домедичної допомоги і кібербезпеки. Реалізують цю ініціативу громадська організація «МолоДіжка» у партнерстві з Торчинською селищною радою.

«Всі проєкти будуть реалізовані у травні та червні цього року. Тому, всім зацікавленим рекомендую стежити за сторінками згаданих громадських організацій в соціальних мережах і долучатися до активностей», – зазначає Ірина Гайдучик.

Довідково: Проєкти підтримано в рамках ініціативи «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Новини

Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради
Ср, 20.11.24
Налагодити співпрацю з громадськістю. У Турійську відбувся тренінг для працівників селищної ради

Учасники тренінгу дізнались більше про рівні громадської участі, а також про те, як ефективно впроваджувати у громаді інструменти локальної демократії.

У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі
Пт, 11.10.24
У Турійську та Камені-Каширському відбулися діалогові зустрічі

Представники влади, активні жителі та молодь вчилися спільно вирішувати проблеми у громаді. А ще – багато говорили про владно-громадську співпрацю та те, як її можна покращити.

Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини
Ср, 02.10.24
Як бути актуальними і йти в ногу з часом? Ми поговорили про це з п'ятьма керівниками громадських організацій Волині і Рівненщини

П'ятеро наших грантерів поміркували над тим, яким чином громадські організації повинні шукати актуальні теми для роботи, як співпрацювати з владою навіть попри її недовіру та які теми для проєктів станом на 2024 рік є найбільш важливими та актуальними.

Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»
Вт, 24.09.24
Зберегти Україну і зберегти демократію. Про що говорили на форумі «Дії творять зміни»

Волинський Інститут Права організував міжрегіональний форум «Дії творять зміни» у Луцьку. Понад сто учасників, серед яких представники громадського сектору, влади та донорських структур говорили про роль інститутів громадянського суспільства у розвитку та відбудові України.

«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді».  Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах
Ср, 18.09.24
«Молодь відчула, що потрібна своїй громаді». Наші грантери проадвокували створення молодіжних рад у двох громадах

У рамках проєкту наші грантери, ГО «Центр суспільного розвитку та ініціатив», працювали над налагодженням продуктивної співпраці між владою та молоддю Цуманської та Шпанівської громад.

Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах
Пт, 13.09.24
Проєкт «Жінки лідерки». Як на Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Наші грантери, ГО «Молодіжний простір “Тандем”», проводили навчання та тренінги для жінок-лідерок у чотирьох громадах Волині. За підсумками цих тренінгів були створені Координаційні ради з гендерних питань.

Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво
Пн, 09.09.24
Змінити суспільство через соціальні ініціативи. Як у Нововолинську розвивають соцпідприємництво

Наші грантери, ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя», проадвокували прийняття оновленої Програму підтримки бізнесу, яка повинна стати опорою у розбудові соцпідприємництва в Нововолинській громаді.

Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності
Пт, 06.09.24
Рівні права для жінок та чоловіків. Як у Здолбунові працюють над темою гендерної рівності

Завдяки адвокаційному гранту ГО «Жінки в громаді» провела ряд заходів у Здолбунівській громаді на тему гендерної рівності, а також проадвокатувала створення Координаційної ради з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.