Новини

Топ 5 ініціатив Волинського Інституту Права у 2020-му

Пн, 25.01.21

2020-ий завершився. А це значить, що потрібно згадати нашу добру традицію та підсумувати 5 найважливіших ініціатив Волинського Інституту Права у минулому році. Так ми робили у 2018 та 2019 роках. Власне немає причин, щоб  2020-ий був винятком, адже працювали ми активно та результативно. Тому, ділимося з вами нашим «топчиком».

Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Волинь

17 грудня у Луцьку відбулася наймасштабніша подія в житті громадського сектору Волині. Мова йде про Форум розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Волинь.

Відвідувачі Форуму розвитку громадянського суспільства «Імунітет до ілюзій». Волинь, який відбувся в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, мали змогу взяти участь у чотирьох обговореннях, трьох майстер-класах та презентації роботи громадських організацій.

«Подібні заходи ми організовуємо у Луцьку вже третій рік поспіль. Якщо у 2018-му та 2019-му – це була наша власна ініціатива підтримана ПРООН в Україні (Волинь NGО Форум), то у 2020-му пощастило доєднатися до події всеукраїнського масштабу. Адже окрім Луцька, Форум відбувся у всіх обласних центрах та Криму», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що цьогорічний Форум був рекордний для Луцька за кількістю учасників. В он-лайн форматі за подію відвідало більше тисячі людей, а оф-лайн – сімдесят п’ять. Всі оф-лайн заходи відбулися з дотримання регламентованих карантинних вимог.

Регіональні заходи Форуму у Волинській області організовувалися ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в партнерстві з ГО «Волинський Інститут Права» у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізовувалася ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Місцеві партнери: Молодіжний центр YouthСфера, управління у справах молоді та спорту Волинської ОДА, Молодіжний центр Волині, ГО «Молодіжна платформа».

Спільне публічне звітування громадського сектору Волині 2020

Окрім Форуму, у минулому році ВІП організував ще один традиційний і важливий для нас захід. 11 березня вісім волинських громадських об’єднань, які працюють у різних сферах, прозвітували про свої здобутки та реалізацію цікавих та неординарних проєктів 2019-го.

Найбільший інтерес присутніх викликало обговорення таких проєктів як  «Викриття корупції у лісокористуванні природними ресурсами Волині», «Підтримка розслідувальної журналістики у Волинській області», «Створення бази приватизованої і орендованої нерухомості Луцька», «Зміцнення незалежних ЗМІ у Волинській області»; «Разом попередимо цукровий діабет»; «Lutsk Challenge Award»; «Квітами по ямах на асфальті», «Школа нового покоління як культурний центр мікрорайону», «Олів’є для солдат»; «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ», «Поводження з відходами в громадах: від інформування до роздільного сортування»; «Фестиваль думок», реалізація програм «Місія Лідер», «Клуби дозвілля», «Активні Громадяни», «Інформування»; а також різноманітні навчальні програми, круглі столи, фокус-групи, воркшопи, які реалізовували громадські організації протягом року.

Родзинкою заходу була інтерактивна взаємодія з учасниками події, які намагалися відгадати символи, принесені представниками громадських організацій – предмети, з якими вони асоціюють свою ОГС. Предмети були дуже своєрідні – і каски, і тістечка, і книги, і набір інструментів, і квіти…

Як результат, більше 50 учасників із числа бенефіціарів, партнерів, прихильників, потенційних партнерів ОГС, започатковані нові ініціативи та народжені нові ідеї.

Захід відбувся за підтримки ПРООН в Україні.

Вдосконалення антикорупційної політики у Смідинській громаді

Проєкт «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні» реалізовувався з лютого по жовтень 2020-го року. Завдяки йому у Смідинській громаді було розроблено та прийнято антикорупційну програму і порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Зауважимо, що Смідинська громада –  наразі єдина волинська ОТГ, де затверджено антикорупційну програму.

Крім прийняття профільних документів, проєкт передбачав профілактичну інформаційну роботу з попередження корупції. Зокрема, у вересні – жовтні відбулися інтерактивні майстерні, антикорупційні теревені за кавою просто неба для активних мешканців Смідинської громади та учнівської молоді.

«А ще, Смідинська ОТГ – єдина, яка зголосилася до участі в цьому проєкті під час його старту. Нині, зацікавленість до впровадження антикорупційних документів та організації інформаційних заходів висловили й інші громади. Тому, залишається сподіватися, що в майбутньому подібна практика буде впроваджена по всій Волині», – зазначає Ірина Гайдучик.

Проєкт виконувався за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.

Підтримка реалізації реформи освіти в ОТГ

У минулому році, як і в 2019-му, Волинський Інститут Права продовжив працювати у напрямку стратегічного планування впровадження освітньої реформи в ТГ із використанням інструментів громадської участі.

Завдяки проєкту  «Побудова конструктивного діалогу та співпраці влади і громади для впровадження позитивних змін на місця» у Вишнівській та Головненській ТГ були напрацьовані та затверджені  Плани розвитку системи освіти. Щоб розробка та реалізація цих стратегічних документів були результативні, у вищезгаданих громадах було організовано ряд публічних заходів: засідання фокус-груп; обговорення; опитування думки учнів, батьків та вчителів; тренінги та дискусійні клуби для учнів.

У липні 2020-го в рамках проєкту «Діалог, як інструмент порозуміння та ухвалення рішень у громаді» команда ВІПу розпочала розробку Планів розвитку освіти Павлівської та Торчинської громад. Наразі робота над цими стратегічними документами триває. Уже відбулися фокус-групові дослідження; опитування учнів, батьків, вчителів; тренінги для директорів шкіл, вчителів, працівників органів місцевого самоврядування. І от, над розробкою вищезгаданих планів працюють профільні  робочі групи, а результат можна побачити уже у 2021 році.

Усі ці активності відбулися або відбуваються за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Поширюємо інформацію, а не вірус

З квітня по травень 2020 року наша організація  долучилася до інформаційної кампанії, що ініційована ПРООН в Україні, та поширювала у мережі Facebook важливі дописи пов’язані з поширенням коронавірусу та з життям в умовах карантину.

Крім того, у співпраці з Луцькою міською радою та волинськими і рівненськими громадами поширено понад дві тисячі маркувальних наліпок щодо дотримання дистанції в місцях великого скупчення людей (магазинах, аптеках, банках, тощо). Зокрема, наліпки поширені у 45 супермаркетах Луцька, в Голобській, Вишнівській, Люблинецькій, Ківерцівській, Мар’янівській, Смизькій ОТГ, с. Гоща та у Нововолинську.

Звісно, це не всі проєкти та заходи, що реалізовані нами у минулому році. Детальніше про нашу роботу за цей період ви зможете дізнатися під час цьогорічного публічного звітування.

А ще, дякуємо усім нашим партнерам та учасникам ініціатив ВІПу! Готові до нових звершень в новенькому 2121-му.

Новини

Як волинські депутати і посадовці «знання гострили»
Чт, 30.12.21
Як волинські депутати і посадовці «знання гострили»

У Шацькій та Старовижівській ТГ відбулися тренінги «Форми та інструменти залучення жителів, особливо периферійних громад, у процеси прийняття рішень»

В Шацькій та Стровижівській громадах дослідили можливість участі громадян у процесах прийняття владних рішень
Пт, 24.12.21
В Шацькій та Стровижівській громадах дослідили можливість участі громадян у процесах прийняття владних рішень

Про дослідження участі громадян у процесах прийняття владних рішень

Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети
Пт, 03.12.21
Про маленькі кроки Шацької громади для досягнення великої мети

У вересні - жовтні в Шацькій громаді було реалізовано проєкт «Відсортуй сміття – подаруй майбуття»

Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху
Чт, 02.12.21
Як у Ківерцівській громаді напрацьовували Програму безпеки дорожнього руху

Про проєкт «Дорога безпечного життя»

Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?
Ср, 01.12.21
Чому Годомичі стали центром сортування сміття Колківської громади?

Про реалізацію проєкту «Живи відповідально – сортуй сміття»

Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід
Ср, 24.11.21
Як привернути увагу молоді? Торчинський досвід

Про проєкт «Профорієнтаційний кемпінг OPEN YOURSELF – ВІДКРИЙ СЕБЕ» у Торчинській громаді

Як в Голобах борються з поліетиленом
Вт, 23.11.21
Як в Голобах борються з поліетиленом

Про історію успіху охорони довкілля в Голобскій громади

У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем
Пн, 22.11.21
У Смідинській громаді взялися за системне вирішення еко-проблем

У Смідині напрацьовую зміни до Стратегії розвитку громади