News

Згуртовані чистим майбутнім: у Смідинській громаді триває реалізація еко-проєкту

Mon, 26.09.22

На вулицях села Зачернеччя стало чистіше завдяки активним місцевим жителям, які долучилися до еко-акції. Її у вересні організували Волинський Інститут Права та місцева влада.

«Людей, які не знайомі з роботою нашої організації, може трохи здивувати чому ми втілили цей захід. Тому, трішки поясню. З минуло року ми реалізовуємо проєкт «Супровід Смідинської ТГ у процесі реалізації заходів із охорони довкілля». Завдяки йому напрацьовуються зміни до головного планового документу громади (авт. мова йде про стратегію розвитку) в частині екології», – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що паралельно з напрацюванням змін до Стратегії, важливо, щоб жителі громади були готові до реалізації запланованого. Тому, паралельно відбуваються різноманітні заходи, які сприяють посиленню екологічної свідомості. Зокрема, тренінги та еко-акції. Щодо останнього, то такий захід влітку відбувся у Смідині, а, власне, у вересні в Зачереччі.

Чому в участь заході взяла переважно шкільна молодь? Організатори зазначають, що долучитися до еко-акції запрошували всіх зацікавлених. Водночас, саме учні проявили найбільшу активність.

«Поки дорослі зайняті роботою і домашніми справами, навколо теми екології у Зачернеччі згуртувалися їх діти. Вони активно долучилися до толоки і навіть, так би мовити, змагалися між собою, хто знайде більше сміття», – розповідає Ірина Гайдучик.

По завершенню прибирання усі бажаючі мали змогу взяти участь у гутірці та дізнатися пізнавальну інформацію про сортування сміття і компостування.

Довідково:

Захід організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Mon, 30.06.25
Від теорії – до змін. Яким був перший модуль Школи участі та взаємодії

30 учасників та учасниць з Волині та Рівненщини вчилися основам проєктного менеджменту. Про те, як це було, читайте у матеріалі.

Wed, 25.06.25
Волинський Інститут Права розпочав новий проєкт у Маневицькій та Любомльській громадах

У співпраці з Любомльською міською та Маневицькою селищною радами працюватимемо над розвитком локальної демократії.

Wed, 11.06.25
"Ми навчились говорити одне з одним”: заступниця Турійського селищного голови про результати спільного проєкту з ВІП

Заступниця Турійського селищного голови Жанна Яковініч – про те, чи виправдались очікування від співпраці з Волинським Інститутом Права, важливість діалогу з громадянами та про те, чому громаді потрібен статут.

Fri, 06.06.25
Локальна демократія у дії: Камінь-Каширська громада напрацювала проєкт статуту

Яким чином ми допомагали покращувати владно-громадську співпрацю у Камінь-Каширській громаді? Розповідаємо про це у матеріалі.

Thu, 10.04.25
Як об’єднуватись для вирішення проблем? У Камені-Каширському відбувся тренінг

Учасники тренінгу дізнались, як створити у громаді орган самоорганізації населення та для чого це потрібно.

Thu, 10.04.25
Творити зміни значно легше разом: про що йшлося на тренінгу Волинського Інституту Права у Турійській громаді

Учасники та учасники з'ясували, які є способи самоорганізації жителів у громаді та як створювати громадські організації.

Thu, 27.03.25
Рушії змін. Відбулось п’яте, рекордне звітування громадського сектору Волині

Цьогоріч у заході взяли участь 23 громадські організації – це найбільша кількість учасників за всю шестирічну історію звітування.

Mon, 24.03.25
У селі Радовичі Турійської громади відбувся тренінг для активних жителів

Тренер Андрій Токарський розповів, як використовувати інструменти участі та головне – як вибудовувати успішну владно-громадську співпрацю.