News

Згуртовані чистим майбутнім: у Смідинській громаді триває реалізація еко-проєкту

Mon, 26.09.22

На вулицях села Зачернеччя стало чистіше завдяки активним місцевим жителям, які долучилися до еко-акції. Її у вересні організували Волинський Інститут Права та місцева влада.

«Людей, які не знайомі з роботою нашої організації, може трохи здивувати чому ми втілили цей захід. Тому, трішки поясню. З минуло року ми реалізовуємо проєкт «Супровід Смідинської ТГ у процесі реалізації заходів із охорони довкілля». Завдяки йому напрацьовуються зміни до головного планового документу громади (авт. мова йде про стратегію розвитку) в частині екології», – зазначає керівниця Волинського Інститут Права Ірина Гайдучик.

Вона додає, що паралельно з напрацюванням змін до Стратегії, важливо, щоб жителі громади були готові до реалізації запланованого. Тому, паралельно відбуваються різноманітні заходи, які сприяють посиленню екологічної свідомості. Зокрема, тренінги та еко-акції. Щодо останнього, то такий захід влітку відбувся у Смідині, а, власне, у вересні в Зачереччі.

Чому в участь заході взяла переважно шкільна молодь? Організатори зазначають, що долучитися до еко-акції запрошували всіх зацікавлених. Водночас, саме учні проявили найбільшу активність.

«Поки дорослі зайняті роботою і домашніми справами, навколо теми екології у Зачернеччі згуртувалися їх діти. Вони активно долучилися до толоки і навіть, так би мовити, змагалися між собою, хто знайде більше сміття», – розповідає Ірина Гайдучик.

По завершенню прибирання усі бажаючі мали змогу взяти участь у гутірці та дізнатися пізнавальну інформацію про сортування сміття і компостування.

Довідково:

Захід організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

News

Wed, 23.11.22
Як у Володимирі вдалося інтегрувати переселенців у життя громади

Упродовж літа та осені у Володимирі було реалізовано проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».

Mon, 21.11.22
Як у Рожищах працюють над інтеграцією переселенців в життя громади

З червня по жовтень 2022 року Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт, який мав на меті сприяння інтеграції ВПО в життя волинських громад

Mon, 21.11.22
У Шацькій громаді реалізували проєкт для соціальної інтеграції переселенців

Щоб сприяти соціальній адаптації та інтеграції переселенців у громаді, протягом червня – жовтня Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізував проєкт.

Tue, 15.11.22
У Любленці організували зустріч для інтеграції переселенців

Наприкінці жовтня у Люблинецькій громаді відбулася зустріч, яка зібрала за одним столом переселенців, місцевих посадовців і активних жителів.

Wed, 09.11.22
В Голобах обговорили, як інтегрувати переселенців у життя громади

З початком повномасштабної агресії росії, Голобська громада, як й інші, почала приймати переселенців. Частина з них вже повернулися до своїх рідних домівок, але чимало таких, які тут лишаться на довгий час або й на постійне проживання.

Wed, 02.11.22
Активісти волинських громад вчилися основ проєктного менеджменту

Ефективна громадська діяльність вимагає знань та навиків з різних профільних тематик. Одна із них – проєктний менеджмент.

Tue, 18.10.22
Як у Смідинській громаді рухаються на шляху до чистого довкілля

У вересні цього року в Смідинській громаді завершилася реалізація екологічного проєкту, що розпочався ще у 2021-му.

Fri, 14.10.22
Волинських активістів вчили, як досягати результатів без депутатського значка чи владної посади

Вирішувати актуальні суспільні проблеми без депутатського значка чи владної посади – реально.